Samorządowcy domagają się cofnięcia przepisu, który zakazuje wójtom i burmistrzom zasiadania m.in. w spółkach z udziałem JST. Ich zdaniem zapewni to lepszy nadzór nad nimi. Według Krzysztofa Izdebskiego z Fundacji Batorego te argumenty są chybione, a wójtowie powinni skupić się jedynie na pracy w urzędzie, "bo to praca co najmniej na pełen etat".
Deweloperzy chcą wydłużenia obowiązywania specustawy mieszkaniowej m.in. ze względu na zbyt krótki czas uchwalenia ogólnych planów zagospodarowania przestrzennego. Ministerstwo Rozwoju i Technologii jest przeciwne z powodu naglących terminów KPO.
Samorządy, mali i średni przedsiębiorcy oraz instytucje wrażliwe, takie jak szkoły, domy kultury czy szpitale, powinny być objęte ustawą o mrożeniu cen prądu - przekonywali w środę samorządowcy związani z PiS i apelowali do rządu o zmiany w projekcie.
Prezydent Bełchatowa Patryk Marjan wystawił na licytację biurko z poprzedniego wieku, przy którym pracowali byli prezydenci miasta. Dochód z aukcji ma trafić na cele charytatywne.
Podczas drugiego czytania do projektu ustawy okołobudżetowej na 2025 r. zgłoszone zostały poprawki. Projekt wrócił do Komisji Finansów Publicznych.
Już w drugiej połowie roku akademickiego 2024/2025 powinny wystartować bezpłatne studia podyplomowe przygotowujące do nauczania nowego przedmiotu w szkołach edukacja zdrowotna. MEN prowadzi już w tej sprawie rozmowy z uczelniami wyższymi.
Aby koło gospodyń wiejskich niewpisane do Krajowego Rejestru Sądowego i działające dotychczas na podstawie przepisów ustawy o społeczno-zawodowych organizacjach rolników, zostało wpisane do Krajowego Rejestru KGW, zobowiązane jest złożyć wniosek o taki wpis – poinformowała Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Wpis do rejestru uprawnia KGW m.in. do ubiegania się o wsparcie na działalność statutową.
Spółka CPK opublikowała informacje o nieruchomościach przeznaczonych do wydzierżawienia w drodze bezprzetargowej. Spółka planuje wydzierżawić 185 ha do końca przyszłego roku.
Adaptacja do zmian klimatu, poprawa jakości powietrza i dostępności transportowej to tylko niektóre z efektów programu „Rozwój Lokalny”, które miasta realizowały we współpracy z MFiPR.
Ministerstwo Sportu i Turystyki poinformowało o rozpoczęciu akcji „Bezpieczna Woda”, której celem jest kreowanie odpowiednich postaw związanych z bezpiecznym wypoczynkiem nad wodą w zimie.
Propozycja zastąpienia ponad 400 programów regionalnych polityki spójności 27 programami narodowymi jest w mojej ocenie bardzo szkodliwy zarówno dla samej Komisji, jak i dla miast i regionów – ocenił marszałek woj. zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.