facebook RSS # #

28.01.2020 17:29

Polska Agencja Prasowa Serwis Samorządowy
 
2019-11-05 18:57       aktualizacja: 2019-11-05 20:39       WIADOMOŚCI
  A A A

Ostrowiec Św.: Na początek Nowe Piaski

Ostrowiec Św.: Na początek Nowe Piaski
Fot. UM Ostrowiec Św.
Przekazanie terenu pod rozpoczęcie budowy ulicy Nowe Piaski rozpoczęło front robót, które znacząco zmienią oblicze ostrowieckiej siatki drogowej. W obecności Prezydenta Miasta Jarosława Górczyńskiego, przedstawiciela wykonawcy Radosława Malca, pracowników Wydziału Infrastruktury Komunalnej oraz gestorów poszczególnych sieci przekazano plac budowy pod realizację pierwszego z 7 zadań współfinansowanych z Funduszu Dróg Samorządowych. Po przetargach na budowę dróg zostanie przeznaczona kwota blisko 28 mln złotych, z czego połowa to wkład gminy Ostrowiec Świętokrzyski.

– Rozpoczęte dzisiaj inwestycje obejmują bardzo duży zakres prac ze sfery drogowej. To historyczna chwila, gdyż po raz pierwszy możemy mówić o takiej kumulacji prac i remontów. Zazwyczaj prowadziliśmy na raz jedną inwestycje drogową, a w tym momencie mamy tych inwestycji siedem – mówi prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński. – Konsorcjum, której liderem jest firma DROGBUD – Radosław Malec wygrała przetarg na budowę ulicy Nowe Piaski za kwotę jednego miliona siedemset tysięcy złotych. Za tę kwotę wybuduje odcinek 382 metrów długości i szerokości 7 metrów. W ramach budowy zostaną wykonane dwie zatoki autobusowe, ścieżka rowerowa, chodniki, przebudowana zostanie infrastruktura, uzbrojenie oraz zrealizowane nowoczesne oświetlenie led. Ten odcinek skróci znacząco przejazd od ulicy Grzybowej do ulicy Szymanowskiego – dodaje prezydent miasta.

- Ulica Nowe Piaski to dość wąski teren, jednak część ziemi jest wywłaszczona. Dzięki temu nie stanowi to większego problemu podczas prac budowlanych - mówi właścicieli firmy Drogbud Radosław Malec. – Praca w tym miejscu nie będzie zbyt trudna, ponieważ ruch będzie mógł się odbywać normalnie. Jeżeli tylko warunki pogodowe na to pozwolą to planujemy prowadzić prace również zimą.

Tylko dzisiaj kolejne przekazania placów budowy odbyły się ponadto na ulicy Ogrodowej, Miodowej oraz drogi – otwarcie terenów inwestycyjnych przy ulicy Bałtowskiej. Kolejne trzy odcinki – ulice Furmańska, przedłużenie ulicy Rzeczki oraz Siennieńska wraz z ulicami Okólną i Jana Głogowskiego zostaną przekazane do budowy i remontu w przyszłym tygodniu.

W związku z tym, że na terenie Ostrowca Świętokrzyskiego w najbliższym czasie będzie wykonywanych szereg inwestycji drogowych na pewno wystąpią chwilowe utrudnienia w ruchu, o czym będziemy informować na bieżąco.
Źródło: materiały nadsyłane przez jednostki samorządu terytorialnego.
Za treść tych informacji PAP S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności.

TAGI:
 
KOMENTARZE: 0 PRZEJDŹ NA FORUM

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

 
newsletter

TAGI

PARTNERZY 


  Związek Gmin Wiejskich  

KONTAKT
Polska Agencja Prasowa SA
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (+48 22) 509 22 22
Faks: (+48 22) 509 22 34
REDAKCJA SERWISU SAMORZĄDOWEGO PAP
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (22) 509 29 25
Faks: (22) 509 23 72, (22) 509 22 20
e-mail: samorzad@pap.pl
e-mail klubowy: klub@pap.pl
DZIAŁ SPRZEDAŻY I OBSŁUGI KLIENTA
Rafał Szafrański
Tel.: (22) 509 27 03
Kom.: 722 202 428
r.szafranski@pap.pl
PAP Copyright © PAP SA 2013 .
Redakcja  |  O portalu  |  Licencje  |  Polityka Prywatności  |  v 1.4.25