facebook RSS # #

22.01.2020 11:53

Polska Agencja Prasowa Serwis Samorządowy
 
2019-11-06 17:44       aktualizacja: 2019-11-06 18:12       WIADOMOŚCI
  A A A

Ostrowiec Św.: Uczniowie z certyfikatami

Ostrowiec Św.: Uczniowie z certyfikatami
Fot. UM Ostrowiec Św.
Ponad trzystu uczniów szkół podstawowych oraz absolwentów gimnazjów odebrało we wtorkowe popołudnie Certyfikaty Językowe. Uroczystość wręczenia odbyła się w Ostrowieckim Browarze Kultury.

Ostrowieccy uczniowie mają możliwość zdobywania certyfikatów z języków: angielskiego, francuskiego i niemieckiego. Certyfikaty to przepustka na świat. Gmina Ostrowiec jako jedyna w Polsce finansuje takie przedsięwzięcie. Certyfikaty językowe to prezent od miasta na całe życie.

Krzysztof Cichocki, Jan Barański, Patryk Pytel, Mateusz Guliński, Bartosz Wieczorek, Maria Kosiarz, Michał Gołąbek, Wiktoria Sadowska, Daga Starorzymska, Jowita Bernacka, Olga Amanowicz, Kinga Komisarczyk – to uczniowie, reprezentanci wszystkich szkół podstawowych i byłych gimnazjów, którzy zdobyli największą ilość punktów podczas egzaminów. Tym uczniom certyfikaty osobiście wręczył prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński.

– Jestem bardzo zbudowany tym, że tak wielu uczniów skorzystało z naszej oferty – mówił prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński. - Chcę podziękować nauczycielom, rodzicom i dziadkom, bo to niejednokrotnie także ich zasługa, żeby zmotywować wnuków do nauki. Edukacja to najlepsza inwestycja na przyszłość. Uczniowie mogą zdobywać certyfikaty z języków: angielskiego, francuskiego i niemieckiego. Mamy zdolną młodzież i doskonałych nauczycieli, którzy potrafią zaszczepić pasję do nauki języków obcych. Certyfikat na poziomie B2 potwierdza umiejętności językowe, którymi powinni posługiwać się absolwenci uczelni. Uznawane są przez wiele szkół wyższych, stanowią przepustkę na wyższe studia. Certyfikaty otwierają drzwi do rożnych instytucji w Polsce, Europie i na świecie, pozwalają na pracę w różnych miejscach i zawodach, nie tylko w korporacjach. Jest to dokument, który zostaje na całe życie. Znajomość języków obcych to już nie jest hobby tylko konieczność. Obecnie społeczeństwo jest bardzo mobilne. Znajomość języka obcego przydaje się w życiu codziennym, dlatego zdecydowaliśmy się jako Gmina na finansowanie egzaminów. Nasze działania w tym zakresie zostały docenione i wyróżnione na arenie ogólnopolskiej. Ale to nie jedyne innowacje jakie realizujemy, aby zapewnić młodym ostrowczanom jak najlepszy start w przyszłość. Od tego roku szkolnego młodzież korzysta z dodatkowych lekcji z matematyki, logiki oraz z zajęć plastycznych. Nasza młodzież ma bardzo dobre warunki do nauki i rozwoju.

Cambridge English to egzamin najbardziej prestiżowy, uznawany przez 20 tysięcy instytucji na całym świecie, w tym przez renomowane uczelnie wyższe. Po raz pierwszy przeprowadzono go w 1913 roku. Co roku przystępuje do niego około 5 milionów osób.

Źródło: materiały nadsyłane przez jednostki samorządu terytorialnego.
Za treść tych informacji PAP S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności.

TAGI:
 
KOMENTARZE: 0 PRZEJDŹ NA FORUM

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

 
newsletter

TAGI

PARTNERZY 


  Związek Gmin Wiejskich  

KONTAKT
Polska Agencja Prasowa SA
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (+48 22) 509 22 22
Faks: (+48 22) 509 22 34
REDAKCJA SERWISU SAMORZĄDOWEGO PAP
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (22) 509 29 25
Faks: (22) 509 23 72, (22) 509 22 20
e-mail: samorzad@pap.pl
e-mail klubowy: klub@pap.pl
DZIAŁ SPRZEDAŻY I OBSŁUGI KLIENTA
Rafał Szafrański
Tel.: (22) 509 27 03
Kom.: 722 202 428
r.szafranski@pap.pl
PAP Copyright © PAP SA 2013 .
Redakcja  |  O portalu  |  Licencje  |  Polityka Prywatności  |  v 1.4.25