facebook RSS # #

28.01.2020 15:01

Polska Agencja Prasowa Serwis Samorządowy
 
2019-11-25 21:17       aktualizacja: 2019-11-25 21:19       WIADOMOŚCI
  A A A

Ostrowiec Św.: Jubileusz 90 – lecia KSZO

Ostrowiec Św.: Jubileusz 90 – lecia KSZO
Fot. UM Ostrowiec Św.
W miniony piątek, w wypełnionej po brzegi sali Kina „Etiuda”, odbyła się uroczysta Gala z okazji 90 - lecia istnienia Klubu Sportowego Zakładów Ostrowieckich.

Wspólnie z tłumnie przybyłymi byłymi i obecnymi sportowców, trenerów i działaczy ten wyjątkowy jubileusz świętowali przedstawiciele władz miasta i powiatu, duchowieństwa, radnych miejskich i powiatowych oraz parlamentarzyści. Były dyplomy i odznaczenia. Wystąpienia znamienitych gości, występy artystyczne i przed wszystkim mnóstwo sportowych wspomnień Gości przywitał prezes klubu Mariusz Rokita podkreślając ogromną rolę Gminy Ostrowiec we wspieraniu i rozwoju ostrowieckiego sportu oraz klubu KSZO.

– Spotykając Państwa i witając się z Wami przed rozpoczęciem uroczystości przekonałem się, że sport to przede wszystkim przyjaźń – mówi prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński. – Wasze serdeczne uśmiechy, uściski i powitania były niezwykle miłe. Bywam w wielu miastach i państwach i zawsze jestem pytany o KSZO. Ten klub to duma naszego miasta. Za to Wam wszystkim dziękuję. Chciałbym podziękować Państwu za to, że tworzyliście historię KSZO, za wyjątkowe sportowe widowiska. Dziękuję za to, że zaszczepiliście w młodym pokoleniu miłość do sportu. Sport to wspólny wysiłek działaczy, mecenasów sportu trenerów i oczywiście sportowców. Kiedyś ostrowiecki sport opierał się na hucie. Obecnie te proporcje się zmieniają. Samo utrzymanie obiektów sportowych kosztuje kasę miasta 13,5 mln zł. To są ogromne pieniądze. Życzę wszystkim, aby te najbliższe 10 lat, które pozostały do rocznicy 100- lecia klubu obfitowały w sportowe sukcesy.

Starosta Ostrowiecki Marzena Dębniak wspomniała swoje młode lata w roli sportowca.

– Uprawiałam piłkę siatkową i wiem jak ważną rolę w życiu każdego człowieka odgrywa sport – mówi starosta Marzena Dębniak.– W Ostrowcu mamy Szkolę Mistrzostwa Sportowego, gdzie swoje talenty mogą rozwijać młodzi ludzie.
Olimpijczyk, tenere działacz sportowy i były parlamentarzysta Zbigniew Pacelt podkreślił, że jest dumny z tego, że pochodzi z Ostrowca.

– Wszystkie moje sukcesy zawdzięczam mojemu rodzinnemu miast – mówi Zbigniew Pacelt. – Tu nauczyłem się pływać w rzece Kamienna. Tu chłodziłem na pływalnię i tu hartował się mój sportowy duch.

Prezes Zarządu Polskiego Związku Siatkówki, rodowity ostrowczanin Jacek Kasprzyk stwierdził, że KSZO to jego ukochany klub i że życzy wszystkim sportowcom i trenerom samych sukcesów. Równie pochlebnie o ostrowieckim klubie wyspowiadał się prezes Polskiego Związku Bokserskiego Grzegorz Nowaczek.

Wszyscy wybitni ostrowieccy sportowcy zostali uhonorowani odznaczeniami i dyplomami. Była zaprezentowana także, w formie slajdów historia ostrowieckiego kubu KSZO.

W gali uczestniczyło wielu wspaniałych gości – wiceminister sportu Anna Krupka, wicemistrz olimpijski z Barcelony w piłce nożnej Andrzej Kobylański, Andrzej Zamilski – były trener juniorskich reprezentacji Polski w piłce nożnej, Stanisław Bobkiewicz – wieloletni członek zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej, Mirosław Malinowski – prezes Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej, Grzegorz Nowaczek – prezes Polskiego Związku Bokserskiego.
Źródło: materiały nadsyłane przez jednostki samorządu terytorialnego.
Za treść tych informacji PAP S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności.

TAGI:
 
KOMENTARZE: 0 PRZEJDŹ NA FORUM

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

 
newsletter

TAGI

PARTNERZY 


  Związek Gmin Wiejskich  

KONTAKT
Polska Agencja Prasowa SA
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (+48 22) 509 22 22
Faks: (+48 22) 509 22 34
REDAKCJA SERWISU SAMORZĄDOWEGO PAP
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (22) 509 29 25
Faks: (22) 509 23 72, (22) 509 22 20
e-mail: samorzad@pap.pl
e-mail klubowy: klub@pap.pl
DZIAŁ SPRZEDAŻY I OBSŁUGI KLIENTA
Rafał Szafrański
Tel.: (22) 509 27 03
Kom.: 722 202 428
r.szafranski@pap.pl
PAP Copyright © PAP SA 2013 .
Redakcja  |  O portalu  |  Licencje  |  Polityka Prywatności  |  v 1.4.25