facebook RSS # #

24.01.2018 06:33

Polska Agencja Prasowa Serwis Samorządowy
 
2010-03-08 13:12       aktualizacja: 2010-03-08 15:20       WIADOMOŚCI
  A A A

Powiat Wrzesiński: IX Targi Edukacyjne


Jak co roku młodzież mogła zapoznać się z ofertą edukacyjną kilkudziesięciu wystawców - szkół ponadgimnazjalnych, uczelni wyższych oraz innych placówek oświatowych. Uzdolnieni uczniowie z pasją mieli też szanse zaprezentowania swoich wyjątkowych umiejętności.

IX Powiatowe Targi Edukacyjne odbyły się 4 marca w Gimnazjum nr 2 we Wrześni. Hasło przyświecające wydarzeniu Edukacja - dobra kreacja wymyśliła Angelika Kwiatkowska, uczennica Zespołu Szkół w Nowym Folwarku.

Dla wystawców Targi Edukacyjne to okazja do spotkania z przyszłymi uczniami i studentami. - Dzięki targom bezpośrednio docieramy do młodych ludzi - mówi Agnieszka Kasprzak, pracownik dziekanatu wrzesińskiej filii Wyższej Szkoły Handlu i Rachunkowości z Poznania. - Zaobserwowaliśmy, że po imprezie wiele osób dopytuje się o kierunki kształcenia, które oferujemy. Kolorowe stoiska prześcigały się w atrakcjach. Nauczyciele i uczniowie ZSTiO na żywo przeprowadzali badanie USG u psa, fryzjerzy z ZSZ nr2 czesali wymyślne fryzury, przedstawiciele PCEZ częstowali zebranych pysznymi mlecznymi wyrobami. Obok szkół obecne były także placówki oświatowe, w tym Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu, której pracownicy liczą na nowych czytelników. - Niektórzy mieszkańcy powiatu nie wiedzą nawet, że istniejemy! - tłumaczy Urszula Paszkowska, kierownik wrzesińskiej filii. - Tymczasem oferujemy bogaty księgozbiór dotyczący różnych dziedzin nauki. Staramy się na bieżąco reagować na zainteresowania klientów. Obecnie na czasie są pozycje dotyczące psychologii dziecka, uzależnień, eurosieroctwa i wielokulturowości.

Podczas targów ogłoszono wyniki konkursów adresowanych do młodzieży. W konkursie Jestem, więc myślę, czyli najlepszy plan rozwoju zawodowego zwyciężyła Maria Grantke z Gimnazjum w Nowym Folwarku, natomiast najlepszy plakat promujący targi zaprojektowało kółko plastyczne z Pyzdr. Wręczono również nagrody za wykonanie prezentacji Moja wizja kariery, ogłoszonego podczas ubiegłorocznego Tygodnia Dni Kariery. Tytułem nauczyciela z pasją uhonorowano kilkunastu pedagogów z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, którzy z zaangażowaniem wykonują swoją pracę, przyczyniając się do rozwoju zainteresowań i osobowości swoich uczniów. Natomiast utalentowana młodzież w trakcie targów dała pokaz tego, co potrafi - śpiewała, tańczyła i prezentowała prace plastyczne.

Targi gromadzą sporą grupę zainteresowanych. Niektórzy twierdzą jednak, że jest ich coraz mniej. - Od lat uczestniczymy w targach edukacyjnych, również w Poznaniu i innych miastach Wielkopolskich. Nie są one tak popularne jak na początku - komentuje Maja Barciszewska reprezentująca Szkołę Humanistyczno-Menedżerską „Milenium" z Gniezna. - Młodzież woli sprawdzać oferty szkół w Internecie. Uważam jednak, że kontaktu twarzą w twarz nic nie zastąpi.

W imprezie uczestniczyli zaproszeni goście, wśród nich Krystyna Poślednia, członek zarządu województwa wielkopolskiego, Anna Nowicka, kurator oświaty w Poznaniu i Stefania Misiarek, dyrektor Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli. Organizatorem targów edukacyjnych było Starostwo Powiatowe we Wrześni i Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna.

Ewa Konarzewska-Michalak


Źródło: materiały nadsyłane przez jednostki samorządu terytorialnego.
Za treść tych informacji PAP S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności.

TAGI:
 
KOMENTARZE: 0 PRZEJDŹ NA FORUM

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

newsletter

TAGI

PARTNERZY 


  Związek Gmin Wiejskich     Związek Powiatów Polskich

KONTAKT
Polska Agencja Prasowa SA
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (+48 22) 509 22 22
Faks: (+48 22) 509 22 34
REDAKCJA SERWISU SAMORZĄDOWEGO PAP
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (22) 509 23 67
Faks: (22) 509 23 72, (22) 509 22 20
e-mail: samorzad@pap.pl
e-mail klubowy: klub@pap.pl
DZIAŁ SPRZEDAŻY I OBSŁUGI KLIENTA
Tel.: (22) 509 22 25
Faks: (22) 509 22 72
pap@pap.pl
PAP Copyright © PAP SA 2013 .
Redakcja  |  O portalu  |  Licencje  |  Polityka Prywatności  |  v 1.4.25