facebook RSS # #

16.02.2019 21:33

Polska Agencja Prasowa Serwis Samorządowy
 
2018-02-02 12:37       aktualizacja: 2018-02-02 12:36       CZYTELNICY
  A A A

Dar bilokacji. Czytelnicy w sprawie Korpusu Urzędników Wyborczych

Dar bilokacji. Czytelnicy w sprawie Korpusu Urzędników Wyborczych
Fot. PAP/A. Reszko
Urzędnik wyborczy oprócz wykształcenia wyższego musi posiadać także dar bilokacji. Znając życie, miejscowi będą odwalać całą robotę – komentuje Czytelnik.

Państwowa Komisja Wyborcza poinformowała, że w każdej gminie działać będą urzędnicy wyborczy, którzy będą tworzyć Korpus Urzędników Wyborczych. Publikujemy przegląd komentarzy Czytelników w tej sprawie.
„Swoją drogą zastanawiam się, jak taki "członek korpusu" rzucony na inną gminę sobie poradzi?
Z Radomia do Łodzi z Poronina do Kórnika itd. itp. Ciemność, widzę ciemność” – pisze w komentarzu do artykułu Japa.

„Nie wyobrażam sobie tych wyborów - nie wyobrażam sobie, żeby całkiem obcy, niezwiązany z urzędem człowiek organizował wybory, nadzorował przygotowania, listy, kupował niezbędne materiały, sprawdzał, czy lokale są w pełni wyposażone i przygotowane” – wylicza Malina. „Pytam, kiedy ten człowiek ma to robić, przyjeżdżając do takiego urzędu z doskoku - przecież on zaangażuje pracowników, czy tego chcą, czy nie. I to ON weźmie za to niemałe pieniądze” – kwituje.

"Urzędnik wyborczy oprócz wykształcenia wyższego musi posiadać także dar bilokacji. Znając życie, miejscowi będą odwalać całą robotę" - sugeruje Sanczopnaczo.  „Coś mi mówi, że już niebawem na polskich drogach będzie można zobaczyć kursujące pomiędzy urzędami "kibitki", transportujące rzeczony korpus w tę i we w tę” – ironizuje. I dodaje: „Proponuję wprowadzić obowiązek wyposażenia ich w nadajniki GPS, oczywiście z możliwością śledzenia tras przejazdu w czasie rzeczywistym na stronie PKW”.

„Czy tylko ja tego nie rozumiem? Jeżeli urzędnikami wyborczymi w większości byli sekretarze, to jak teraz będzie wyglądał ich dzień pracy na ok 2 m-ce przed wyborami (o ile zgodzą się na pracę jako urzędnik wyborczy w innej gminie) - parę godzin w swoim urzędzie i potem wycieczka do innej gminy?” - zastanawia się Sekretarz.

A Jacek69 pisze: „Proponuję, aby dotychczasowi urzędnicy wyborczy w gminach nie podejmowali się sprawowania tych funkcji w innych gminach. Skoro jest podejrzenie, że w swoich macierzystych jednostkach mogli przeprowadzać wybory stronniczo, ewentualnie je fałszować (bo wprowadzone zmiany są takim wotum nieufności dla dotychczasowych urzędników działających w swoich gminach), to w innych jednostkach też mogą to robić”.

Czytaj: Korpus urzędników. PKW: utworzony zostanie Korpus Urzędników Wyborczych

aba/
 
KOMENTARZE: 2 PRZEJDŹ NA FORUM

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

 
2018-02-05 11:32:15
tommy: Od bodajże 18 lat byłem członkiem róznych komisji - wyborczych czy referendalnych, w ostatnich latach jako ich przewodniczący. Zawsze wszyscy członkowie mojej komisji byli zadowoleni ze sprawnego przeprowadzania procesu ustalenia wyników wyborów mimo wielu problemów z systemem informatycznym. Nigdy nie było nawet cienia podejrzenia o jakieś nieprofesjonalne podejście, nie wspominając o zafałszowaniach.
Ale to co teraz się dzieje, spowodowało że wołami mnie nie zaciagną do komisji obwodowej czy miejskiej. I podobnego zdania jest wielu moich kolegów i koleżanek urzędników. Ciekawe kto im te wybory przeprowadzi jak od kilku dobrych lat obserwuję obniżanie się poziomu członków komisji. Kase zebrać a jak najmniej się napracować. Młodzi to w ogóle patrzą na starszych żeby za nich podejmowali decyzje i pracowali. Bardzo nieciekawie to wygląda.
 
2018-02-05 08:44:03
jaz: Ta ustawa jest po prostu bublem, skoro Wójt nie organizuje wyborów to jak zmusi pracownika do brania w nich udziału (za symboliczne wynagrodzenie) narażanie się na uszczypliwości polityków i innych że np. mógł fałszować wybory itp. W poprzednich raczej trudno było odmówi sekretarzowi udziału w wyborach (z różnych powodów) a nowemu komisarzowi jasno i bez ogródek NIE
 
newsletter

TAGI

PARTNERZY 


  Związek Gmin Wiejskich  

KONTAKT
Polska Agencja Prasowa SA
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (+48 22) 509 22 22
Faks: (+48 22) 509 22 34
REDAKCJA SERWISU SAMORZĄDOWEGO PAP
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (22) 509 23 67
Faks: (22) 509 23 72, (22) 509 22 20
e-mail: samorzad@pap.pl
e-mail klubowy: klub@pap.pl
DZIAŁ SPRZEDAŻY I OBSŁUGI KLIENTA
Rafał Szafrański
Tel.: (22) 509 27 03
Kom.: 722 202 428
r.szafranski@pap.pl
PAP Copyright © PAP SA 2013 .
Redakcja  |  O portalu  |  Licencje  |  Polityka Prywatności  |  v 1.4.25