facebook RSS # #

16.02.2019 21:39

Polska Agencja Prasowa Serwis Samorządowy
 
2018-02-09 12:28       aktualizacja: 2018-02-09 10:32       CZYTELNICY
  A A A

Cieniutko, cieniutko. Czytelnicy o płacy i pracy przy wyborach

Cieniutko, cieniutko. Czytelnicy o płacy i pracy przy wyborach
Fot. Fotolia.pl
W przypadku Sejmu, Senatu i Prezydenta mieliśmy cieniutko, cieniutko... Jak PKW tego nie zmieni, to nici z kandydatów do dwóch komisji – pisze Czytelnik.

W tym tygodniu Czytelnicy najchętniej komentowali informacje o szacunkach Państwowej Komisji Wyborczej w sprawie kosztów wyborów (Brakuje na wybory. PKW: na przeprowadzenie wyborów samorządowych brakuje 142 mln zł) oraz o wynagrodzeniu za pracę przy wyborach (Stawki za wybory. Diety członków komisji nie zostały jeszcze ustalone).

„Logiczne było, że skoro posłowie co najmniej dwukrotnie zwiększyli obsadę osobową wyborów, nie mówiąc o dodatkowych obowiązkach w zakresie obsługi informatycznej czy konieczności zakupu infrastruktury IT, to trzeba przeznaczyć na wybory co najmniej dwukrotnie więcej pieniędzy niż dotychczas. Dlaczego tego nie zrobiono?” – dziwi się Obywatel.

A Prac. sam. się zastanawia: Kto będzie zatrudniał i wynagradzał urzędników wyborczych? Czy pracodawca, który go zatrudnia? Czy może gmina, w której będzie wykonywał obowiązki urzędnika wyborczego? Jak on będzie godził zatrudnienie i pracę w administracji rządowej lub samorządowej z obowiązkami urzędnika wyborczego w gminie innej niż ta, w której mieszka i pracuje? Kto będzie mierzył czas realizacji jego zadań, od którego ma zależeć jego wynagrodzenie?”

„Ba, a co z wynagrodzeniem takiego urzędnika wyborczego w jego podstawowym miejscu pracy?” – dodaje Lost. „Logika podpowiada, że na czas udzielenia przez pracodawcę czasu wolnego na rzecz wykonywania zadań urzędnika pozbawiony on będzie wynagrodzenia z tytułu zatrudnienia w jednostce rządowej/samorządowej, itp. Jeżeli osoba ta ma większe wynagrodzenie niż wynagrodzenie urzędnika wyborczego, to już widzę rzeszę chętnych do pracy” - ironizuje.

I dodaje: „Tym bardziej, że zaległości w podstawowym miejscu pracy będą narastać, więc podwójna robota za niższe pieniądze”.

„W przypadku Sejmu, Senatu i Prezydenta mieliśmy cieniutko, cieniutko... Jak PKW tego nie zmieni, to nici z kandydatów do dwóch komisji” – pisze z kolei Sekretarz.

aba/
 
KOMENTARZE: 2 PRZEJDŹ NA FORUM

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

 
2018-02-12 09:21:52
jeszcze urzędnik: Dla mnie przy tych wszystkich "usprawnieniach" i "przejrzystości" w nowym kodeksie jeden jedyny plusik.
Jestem urzędnikiem wyborczym, ale już niedługo. Bo zarówno mieszkam jak i pracuję w tej samej jst. I b. dobrze.
Za taką rozpierduchę gdyby mi przyszło teraz odpowiadać, to chyba musiałabym sobie w łeb strzelić.
A pieniądze z tego zupełnie cieniutkie, co w skrzyżowaniu z chaosem prawnym jest niewspółmierne do tej pracy
 
2018-02-12 07:39:19
informatyk_samorzadowy: Jako informatyk i (z przymusu) pełnomocnik ds. informatycznych przy okazji wyborów będę odradzał wszystkim swoim dotychczasowym współpracownikom w komisjach obwodowych (obsługa informatyczna) udział w nadchodzących wyborach. Do tej pory obsługa była od kilkunastu lat ta sama, wszystko szło sprawnie, szybko i fachowo. Teraz, ze względu na zmiany, już widać, że wybory potrwają kilka dni a zakres prac przy obsłudze informatycznej w obwodach jest bliżej nieznany.
 
newsletter

TAGI

PARTNERZY 


  Związek Gmin Wiejskich  

KONTAKT
Polska Agencja Prasowa SA
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (+48 22) 509 22 22
Faks: (+48 22) 509 22 34
REDAKCJA SERWISU SAMORZĄDOWEGO PAP
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (22) 509 23 67
Faks: (22) 509 23 72, (22) 509 22 20
e-mail: samorzad@pap.pl
e-mail klubowy: klub@pap.pl
DZIAŁ SPRZEDAŻY I OBSŁUGI KLIENTA
Rafał Szafrański
Tel.: (22) 509 27 03
Kom.: 722 202 428
r.szafranski@pap.pl
PAP Copyright © PAP SA 2013 .
Redakcja  |  O portalu  |  Licencje  |  Polityka Prywatności  |  v 1.4.25