facebook RSS # #

21.01.2020 13:01

Polska Agencja Prasowa Serwis Samorządowy
 
2019-07-12 09:48       aktualizacja: 2019-07-12 10:34       CZYTELNICY
  A A A

To zastanawiające. Komentarze Czytelników m.in. o zwiększonych zadaniach OSP

To zastanawiające. Komentarze Czytelników m.in. o zwiększonych zadaniach OSP
Fot. Fotolia
Skoro są pieniądze, to może rząd przekazałby też większe środki na funkcjonowanie policji, tak abyśmy nie musieli angażować na ten cel środków samorządu – komentuje Czytelnik.

Rząd rozszerzył zadania ochotniczych straży pożarnych m.in. o krzewienie kultury fizycznej i organizowanie wydarzeń kulturalnych; na nowe zajęcia chce przekazać w tym roku z budżetu państwa dodatkowe 82 mln zł. Czytaj: Więcej zadań OSP

„Bardzo dobrze, że jednostki OSP otrzymają dodatkowe środki. Do tej pory tego typu działania finansowane były z budżetów gmin, jednak pieniądze te były niewystarczające” – komentuje Marcin Skonieczka, wójt gminy Płużnica. „Zastanawia mnie jednak inna rzecz” - dodaje. I wskazuje: „Przeznaczenie 82 mln zł z budżetu państwa oznacza, że rząd ma pieniądze. W tym samym czasie jeśli powiatowa komenda policji chce zakupić nowy samochód, to 50 proc. jego wartości musi uzbierać sama wśród samorządów. U nas wychodzi ok. 5-6 tys. na gminę. Jak nie dorzucimy, to samochodu nie będzie. A komenda dysponuje samochodami, które w większości mają powyżej 10 lat. Od wielu lat, musimy też robić zrzutkę na paliwo”.

„Skoro są pieniądze, to może rząd przekazałby też większe środki na funkcjonowanie policji, tak abyśmy nie musieli angażować na ten cel środków samorządu terytorialnego!” – kwituje.

„Nie wiem, kto to wymyślił, zapewne jakiś pięknoduch, który o działaniach "pozaustawowych" strażaków nie ma pojęcia” – pisze z kolei JR. „Otóż strażacy obecnie za swoje pozyskane pieniądze już to robią i bardzo dobrze im to wychodzi. Dobrze byłoby natomiast, by powiatowa straż miała pieniądze na zwrot za koszt paliwa dla OSP (gminy), kiedy jednostka wyjeżdża do akcji np. w ramach KSRG poza granice swojej gminy” - sugeruje.

Komentowali też Państwo wrześniowe podwyżki dla nauczycieli. Prezydent podpisał w tym tygodniu nowelizację Karty nauczyciela, która o 9,6 proc. podwyższa średnie wynagrodzenia nauczycieli. Czytaj: Będą podwyżki.

„A co z urzędnikami. Kto w urzędzie, pracując 20 - 30 lat, ma brutto 6.100? I urzędnicy też ciągle muszą się szkolić, podnosić kwalifikację (szczególnie przy tak szybkich zmianach legislacyjnych). Ile urzędnik ma stresów przy kontrolach RIO, Urzędu Wojewódzkiego, ZUS, US, PIP itd. A ile musi pracować dziennie, ile ma wolnego?” – wylicza W.

„Gdybyście mogli, zjedlibyście tych nieszczęsnych nauczycieli bez soli. Podobno ich właśnie zaczyna brakować, przekwalifikujcie się i idźcie uczyć, będziecie mieli równie wspaniale” – podsumowała OldestWoman.

„Trzeba jakoś dorabiać do tych zawrotnych wynagrodzeń, które wskazuje GUS jako średnia miesięczna urzędnika :)” – w ten sposób Czytelnik żartobliwie skomentował naszą informację o zarzutach dla byłych pracowników Urzędu Gminy Polkowice, którzy na koszt samorządu urządzili w gminnym budynku kopalnię kryptowaluty. Czytaj: Zarzuty za kopanie

aba/
 
KOMENTARZE: 0 PRZEJDŹ NA FORUM

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

 
newsletter

TAGI

PARTNERZY 


  Związek Gmin Wiejskich  

KONTAKT
Polska Agencja Prasowa SA
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (+48 22) 509 22 22
Faks: (+48 22) 509 22 34
REDAKCJA SERWISU SAMORZĄDOWEGO PAP
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (22) 509 29 25
Faks: (22) 509 23 72, (22) 509 22 20
e-mail: samorzad@pap.pl
e-mail klubowy: klub@pap.pl
DZIAŁ SPRZEDAŻY I OBSŁUGI KLIENTA
Rafał Szafrański
Tel.: (22) 509 27 03
Kom.: 722 202 428
r.szafranski@pap.pl
PAP Copyright © PAP SA 2013 .
Redakcja  |  O portalu  |  Licencje  |  Polityka Prywatności  |  v 1.4.25