facebook RSS # #

22.01.2020 15:28

Polska Agencja Prasowa Serwis Samorządowy
 
2019-08-30 13:55       aktualizacja: 2019-08-30 14:03       CZYTELNICY
  A A A

Sprawy bieżące. Komentarze Czytelników ws. obsługi wyborów i zarobków

Sprawy bieżące. Komentarze Czytelników ws. obsługi wyborów i zarobków
Fot. Fotolia
Jeszcze przez dwa tygodnie do urzędów gmin będą trafiać zgłoszenia kandydatur na członków komisji wyborczych. Będąc urzędnikiem wyborczym, można się pochlastać – komentuje Czytelnik.

Do 13 września za pośrednictwem urzędów gmin można zgłaszać kandydatów na członków obwodowych komisji wyborczych. W tym tygodniu przypomnieliśmy uchwałę PKW w sprawie powoływania tych komisji.

„Zwrot "za pośrednictwem" jest tutaj istotny:)” – napisał Luk.

„Zwrot "za pośrednictwem" oznacza tylko tyle, że wszystkie czynności wykonuje urząd gminy (jego pracownicy), następnie dokumenty papierowe oddają urzędnikowi wyborczemu, który po zakończonych wyborach pozostawia je w depozycie w tym że urzędzie (aż do archiwizacji), bo co niby miałby z nimi zrobić?” – odpowiedziała OldestWoman. „Będąc urzędnikiem wyborczym, można się pochlastać - dosłownie nic do roboty. Powinni podziękować rządzącym i PKW za "zaufanie", którym ich obdarzono” - dodała.

Nadal pojawiało się dużo komentarzy Czytelników w sprawie zarobków w urzędach samorządowych.

„Jaka płaca, taka praca. Za taką jałmużnę tylko słabi albo desperaci podejmą pracę w administracji publicznej. Administracji stawia się coraz wyższą poprzeczkę, tylko nie ma już prawie komu do niej równać” – ocenił Urzędnik. „Wstyd dla pracodawcy samorządowego za takie oferty pracy. W naszym powiecie "sknerus" starosta sobie windował pensje do maximum, a na ludziach oszczędzał do maksimum. Doprowadziło do zapaści w różnicy wynagrodzeń między rynkiem pracy i odejścia fachowców” - dodał.

„Haruję, a NIC z tego nie mam. Okolice pensji minimalnej. Wszyscy znajomi mi już odjechali” – napisał z kolei Czytelnik podpisany Ja.

Inne spojrzenie na sprawę ma Były urzędnik: „Kilka lat temu sytuacja pracowników samorządowych była odwrotna i wtedy to było cacy. Co do kompetencji i wymagań do prywatnych firm niewiele osób by się nadawało. Tam płaci się za efekty pracy, a nie za bycie” – podkreślił.

O swoje upomnieli się na naszym forum księgowi, komentując rozporządzenie płacowe nauczycieli „Pojawia się pytanie również, kiedy dostaną stosowne podwyżki księgowi, którzy muszą cały ten bałagan ogarnąć, a ich pensje niedługo zrównają się z obsługą, której co roku podwyższa się [pensje] ustawą” – dopytuje Księgowa.

Dziękujemy za wszystkie nadesłane komentarze.

aba/
 
KOMENTARZE: 2 PRZEJDŹ NA FORUM

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

 
2019-09-02 10:00:03
om: Co do porównania urząd/korporacja: prawie 15 lat pracuję w administracji samorządowej, właściwie nigdy nigdzie indziej nie pracowałem. Poznałem w tym czasie kilka urzędów, mniejszych i większych, w mieście i na wsi. Znam dobrze silne i słabe strony tego sektora, jego pracowników i ich organizacji pracy. Uczciwie przyznam, zdarzają się przypadki żenujące. Moja żona pracuje zaś w znanej firmie sektora finansowego, należącej do dużej międzynarodowej korporacji. Jej opowieści z pracy, o kompetencjach zatrudnionych tam ludzi, o działaniu mechanizmów regulujących pracę, budzą mój śmiech i wręcz niedowierzanie. Obraz totalnej amatorszczyzny, żywcem wziętej z najbardziej zapadłego urzędu zarządzanego przez nawiedzonego wójta po zawodówce.
 
2019-08-31 12:17:35
JakoTako: „Kilka lat temu sytuacja pracowników samorządowych była odwrotna i wtedy to było cacy. Co do kompetencji i wymagań do prywatnych firm niewiele osób by się nadawało (...)" - bzdura napisana przez kogoś kto nie ma pojęcia o czym pisze. Pracuję w urzędzie i obsługuję prywatną firmę. Zresztą wcześniej pracowałem przez 10 lat w dużej korporacji, więc mam porównanie - takiej bezradności i braku jakichkolwiek kompetencji z jaką miałem do czynienia w korporacji to trudno szukać w urzędach. Do firm prywatnych trafiają frustraci ze słabymi kierunkami studiów licząc na zawrotną karierę i duże pieniądze. Pracując w duże prywatnej firmie zarabiałem dobrze, ale przeliczając godziny przepracowane nad projektami w stosunku do urzędu to wychodziło, że tak naprawdę zarabiam na godzinę mniej niż w urzędzie. W korporacji przysługiwały mi premie uznaniowe, wyglądało to tak, że jak właściciel firmy kupował nowego zawodnika do swojej drużyny albo kupił nowego maybacha to premii nie było i nie ważne czy wypracowaliśmy zysk czy też nie. Dziwię się młodym, że decydują się na karierę w korporacjach.

 
newsletter

TAGI

PARTNERZY 


  Związek Gmin Wiejskich  

KONTAKT
Polska Agencja Prasowa SA
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (+48 22) 509 22 22
Faks: (+48 22) 509 22 34
REDAKCJA SERWISU SAMORZĄDOWEGO PAP
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (22) 509 29 25
Faks: (22) 509 23 72, (22) 509 22 20
e-mail: samorzad@pap.pl
e-mail klubowy: klub@pap.pl
DZIAŁ SPRZEDAŻY I OBSŁUGI KLIENTA
Rafał Szafrański
Tel.: (22) 509 27 03
Kom.: 722 202 428
r.szafranski@pap.pl
PAP Copyright © PAP SA 2013 .
Redakcja  |  O portalu  |  Licencje  |  Polityka Prywatności  |  v 1.4.25