facebook RSS # #

16.01.2019 14:30

Polska Agencja Prasowa Serwis Samorządowy
 
2018-02-09 08:32       aktualizacja: 2018-02-09 16:35       JAK ROBIĄ TO INNI
  A A A

Rowerowi kurierzy. Tczewskie przedsięwzięcie łączące cele biznesowe ze społecznymi

Rowerowi kurierzy. Tczewskie przedsięwzięcie łączące cele biznesowe ze społecznymi
Fot. UM Tczew
Tczewscy Kurierzy Rowerowi stali się lokalnym operatorem pocztowym, dostarczającym miejskie przesyłki kurierskie w Tczewie i jego okolicach.

- Pomysł powstawał i rozwijał się przez prawie rok – informuje Paulina Kremer, jedna z inicjatorek przedsięwzięcia. W jej przekonaniu w Tczewie brakowało lokalnego operatora pocztowego nastawionego na szybkie, skuteczne i proste doręczanie przesyłek miejskich.

Kolejnym bodźcem – zauważa Kremer – była potrzeba stworzenia miejsc pracy dla młodych ludzi związanych z pasją, pracą zespołową, uwzględniająca specyficzne potrzeby pracowników (zatrudnienie osób z niepełnosprawnością).

Tczewscy Kurierzy Rowerowi to przedsiębiorstwo społeczne, łączące cele biznesowe ze społecznymi. Jak zaznacza Maksymilian Flemming, jeden z kurierów rowerowych, miejsca pracy są tworzone dla osób młodych oddalonych od rynku pracy i edukacji.

- Inwestujemy wypracowane nadwyżki zysku w tworzenie nowych rozwiązań użytecznych społecznie. Tworzymy zielone miejsca pracy – jesteśmy przedsiębiorcami i pracodawcami – podkreśla.

Dodając, że włączają się oni w politykę miejską związaną z ruchem rowerowym, będąc partnerem tej kampanii i działań społecznych w mieście.

Na rozpoczęcie działalności Kurierzy skorzystali z 25 tys. dofinansowania
z Funduszu Inicjowania Rozwoju (konkurs grantowy realizowany przez Fundację Up Foundation). Dzięki współpracy z urzędem miasta otrzymali miejsce na biuro w Inkubatorze Przedsiębiorczości – Domu Przedsiębiorcy.

Tczewscy Kurierzy Rowerowi stali się lokalnym operatorem pocztowym widniejącym w rejestrze Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Oferują przesyłki pocztowe na terenie Tczewa i w promieniu 10 km od jego granic administracyjnych.

W ich ofercie znajdują się również usługi kurierskie skierowane do klientów instytucjonalnych oraz indywidualnych. Przewożą dokumenty, umowy, przesyłki, paczki, projekty budowlane, tłumaczenia, księgi i dokumenty rachunkowe, materiały promocyjne, ulotki, wizytówki i plakaty, laptopy i karty pamięci a także: kwiaty, prezenty i upominki, zakupy, itp.

- W tłusty czwartek we współpracy z jedną z piekarni rozwoziliśmy do mieszkańców Tczewa pączki, – opowiada Maksymilian Flemming. – A teraz ruszamy z promocyjną ofertą dla biur rachunkowych i pracodawców polegającą na dostarczaniu PIT-ów na terenie Tczewa i okolic.

Źródło: UM w Tczewie

jas/
TAGI:
 
KOMENTARZE: 1 PRZEJDŹ NA FORUM

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

 
2018-02-12 10:50:52
Stefania Montaros: Już była taka inicjatywa w Tczewie i splajtowała. Ale była uczciwa - bez dotacji zewnętrznych. Skończą się środki dotacyjne (z naszych podatków) i biznes "społeczny" przejdzie do historii. A kto nam zwróci nasze zmarnowane podatki? Czy inicjatorzy trwonienia publicznych pieniędzy poniosą kiedykolwiek i jakąkolwiek odpowiedzialność? Unia Europejska musi upaść, inaczej zrujnują uczciwie pracujących.

 
newsletter

TAGI

PARTNERZY 


  Związek Gmin Wiejskich  

KONTAKT
Polska Agencja Prasowa SA
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (+48 22) 509 22 22
Faks: (+48 22) 509 22 34
REDAKCJA SERWISU SAMORZĄDOWEGO PAP
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (22) 509 23 67
Faks: (22) 509 23 72, (22) 509 22 20
e-mail: samorzad@pap.pl
e-mail klubowy: klub@pap.pl
DZIAŁ SPRZEDAŻY I OBSŁUGI KLIENTA
Rafał Szafrański
Tel.: (22) 509 27 03
Kom.: 722 202 428
r.szafranski@pap.pl
PAP Copyright © PAP SA 2013 .
Redakcja  |  O portalu  |  Licencje  |  Polityka Prywatności  |  v 1.4.25