facebook RSS # #

17.07.2019 17:29

Polska Agencja Prasowa Serwis Samorządowy
 
2018-11-07 11:00       aktualizacja: 2018-11-07 16:24       JAK ROBIĄ TO INNI
  A A A

Sala po lekcjach. W Radzyminie powstał internetowy system do rezerwowania sal i hal sportowych

Sala po lekcjach. W Radzyminie powstał internetowy system do rezerwowania sal i hal sportowych
Fot. Fotolia
Gmina Radzymin uruchomiła internetowy system rezerwacji sal gimnastycznych i hal sportowych. Ma to zwiększyć wykorzystanie i dostępność dla mieszkańców gminnej bazy sportowej.

Chodzi o to, aby było łatwiej wynająć taki obiekt amatorskim grupom sportowym czy zorganizować w nim zajęcia pozaszkolne. Rezerwacji można dokonywać przez stronę www.bazasportowa.radzymin.pl (jest na niej także elektroniczny „kalendarz dostępności głównych hal i sal sportowych”) i od razu płacić on-line. Korzystanie z hal jest bowiem odpłatne, ale mieszkańcy, posiadający Radzymińską Kartę Mieszkańca, a także firmy i organizacje społeczne z terenu gminy Radzymin, otrzymują korzystne zniżki. Systemem rezerwacji i udostępniania obiektów zarządza Radzymiński Ośrodek Kultury i Sportu (ROKiS).

W gminie Radzymin działa wiele stowarzyszeń, klubów i grup sportowych, które potrzebują dostępu do obiektów sportowych, aby trenować i rozwijać swoją działalność. Nowy model zarządzania bazą sportową, przygotowany przez Radzymiński Ośrodek Kultury i Sportu (ROKiS), pozwala w prosty i szybki sposób sprawdzić dostępność i zarezerwować salę sportową. Korzystanie z obiektów jest odpłatne, ale ROKiS oferuje zniżki dla mieszkańców z Radzymińską Kartą Mieszkańca, a także dla organizacji pozarządowych i firm, działających na terenie gminy Radzymin.

- Udostępniliśmy system, dzięki któremu jest dużo łatwiej zorganizować pozaszkolne zajęcia sportowe czy wynająć obiekt sportowy - mówi Krzysztof Chaciński, burmistrz Radzymina. - Nowy model dostępności sprzyja dalszemu rozwojowi sportu i aktywności fizycznej w naszej gminie. Do niedawna hale przy szkołach nie były w pełni wykorzystywane poza godzinami zajęć szkolnych, a potrzeby sportowe mieszkańców stale rosły. Jestem pewien, że lepsza dostępność obiektów sportowych przyniesie nie tylko wiele korzyści społecznych i zdrowotnych, ale też przyszłe sukcesy sportowe.

Systemem zostały objęte trzy główne gminne hale sportowe i jedno boisko wielofunkcyjne. Wszystkie obiekty są czynne w godzinach 8-22 od poniedziałku do piątku oraz w zależności od potrzeb w soboty i niedziele. Część czasu jest już zarezerwowana na potrzeby szkół i na stałe zajęcia klubów sportowych, a w systemie on-line można sprawdzić dostępne godziny i ceny. Kryte pomieszczenia sportowe są dostępne za opłatą, natomiast wejście na boisko pozostaje nieodpłatne.

- Chcemy zapewnić jak najlepszą możliwość organizacji bezpiecznych i efektywnych zajęć sportowychdla wszystkich zainteresowanych – mówi Marek Zalewski z ROKiS, odpowiedzialny za system zarządzania obiektami sportowym. - Już dziś wiemy, że dzięki nowemu modelowi możemy w 100% zaspokoić potrzeby obecnie działających na terenie naszej gminy klubów sportowych. Problemy z brakiem miejsca na realizowania zadań sportowych, które od lat był solą w oku dla klubów sportowych w Radzyminie, praktycznie znikną. Mamy też już pierwsze chętne firmy z terenu gminy, które zdecydowały się na zorganizowanie na naszych obiektach zajęć sportowych dla swoich pracowników. To doskonały przykład współpracy pomiędzy samorządem, a lokalnym biznesem.

Regulamin korzystania z obiektów sportowych przewiduje bonifikaty dla mieszkańców, organizacji pozarządowych i firm z terenu gminy Radzymin. - Poprzez system bonifikat chcemy promować działalność klubów sportowych z terenu naszej gminy, które organizując swoje zajęcia, realizują zadania publiczne w obszarze sportu – mówi Krzysztof Chaciński, Burmistrz Radzymina. - Liczę na to, że dostępność hal będzie prowadziła do rozwoju różnych dyscyplin sportowych, a zwłaszcza całorocznych dyscyplin halowych.

Źródło: UMiG Radzymin
TAGI:
 
KOMENTARZE: 0 PRZEJDŹ NA FORUM

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

 
newsletter

TAGI

PARTNERZY 


  Związek Gmin Wiejskich  

KONTAKT
Polska Agencja Prasowa SA
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (+48 22) 509 22 22
Faks: (+48 22) 509 22 34
REDAKCJA SERWISU SAMORZĄDOWEGO PAP
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (22) 509 23 67
Faks: (22) 509 23 72, (22) 509 22 20
e-mail: samorzad@pap.pl
e-mail klubowy: klub@pap.pl
DZIAŁ SPRZEDAŻY I OBSŁUGI KLIENTA
Rafał Szafrański
Tel.: (22) 509 27 03
Kom.: 722 202 428
r.szafranski@pap.pl
PAP Copyright © PAP SA 2013 .
Redakcja  |  O portalu  |  Licencje  |  Polityka Prywatności  |  v 1.4.25