facebook RSS # #

22.10.2019 09:14

Polska Agencja Prasowa Serwis Samorządowy
 
2019-07-03 08:05       aktualizacja: 2019-07-03 12:07       JAK ROBIĄ TO INNI
  A A A

Szukają Judymów. „Wielkopolski lekarz z sercem” - wspólny konkurs samorządu wojewódzkiego i Wielkopolskiej Izby Lekarskiej

Szukają Judymów. „Wielkopolski lekarz z sercem”  - wspólny konkurs samorządu wojewódzkiego i Wielkopolskiej Izby Lekarskiej
Fot. UMWW
Samorząd województwa wielkopolskiego i Wielkopolska Izba Lekarska ogłosiły kolejną edycję konkursu „Wielkopolski Lekarz z Sercem” im. dr. Kazimierza Hołogi.

- Poszukujemy Judymów - mówiła we wtorek podczas konferencji prasowej Marzena Wodzińska, członek zarządu samorządu województwa wielkopolskiego, podkreślając, że „warto wyróżniać lekarzy, którzy poza tym, że są świetnymi fachowcami, z pasją oddają się także działalności prospołecznej i charytatywnej”.

Wspólnie z Arturem de Rosier, prezesem Okręgowej Rady Lekarskiej Wielkopolskiej Izby Lekarskiej, ogłosiła kolejną edycję konkursu „Wielkopolski Lekarz z Sercem” i zachęcała do zgłaszania kandydatów do niego (kandydatury będzie można zgłaszać od 2 lipca do 12 września tego roku).

- Konkursowi patronuje człowiek niezwykły – dr Hołoga, diagnosta o niebywałej intuicji i świetny chirurg. Mimo, że przeżył zaledwie 45 lat, wykorzystał ten czas z myślą o drugim człowieku, oddając swój czas i serce potrzebującym. Trwa właśnie proces beatyfikacyjny doktora Hołogi - powiedział Artur de Rosier.

Zarząd samorządu województwa wielkopolskiego ustanowił Konkurs Wielkopolski Lekarz z Sercem im. dr. Kazimierza Hołogi w 2017 r. Jest to wspólny projekt samorządu tego regionu i Wielkopolskiej Izby Lekarskiej, „promujący działalność charytatywną i społeczną lekarzy z tego województwa”.

„Celem inicjatywy jest uhonorowanie osób, które poprzez swoją postawę życiową oraz działalność pozazawodową niosą pomoc ludziom chorym i potrzebującym pomocy w kraju i za granicą. Osoby te wyróżniają się w środowisku wyjątkową aktywnością o charakterze prospołecznym i charytatywnym. Stanowią wzór, inspirują do działania, promują wartości etyczne oraz prezentują postawę godną naśladowania” – pisze w swym komunikacie na ten temat wielkopolski urząd marszałkowski.

Patronem konkursu jest Kazimierz Hołoga, wywodzący się z Wielkopolski niezwykły lekarz z powołania, społecznik i filantrop, który w drugiej połowie XX wieku „wcielał w życie ideały lekarza, bez reszty oddanego pacjentom”.

Laureatem I edycji konkursu był prof. Jacek Łuczak, a wyróżnionymi w nim: dr Bożena Janicka oraz dr Marek Daniel. Z kolei laureatką II edycji konkursu została dr Anna Tarajkowska, a wyróżnienie otrzymali dr Alicja Bartkowska-Śniatkowska, dr Szczepan Coft i dr Edmund Waszyński.

jmk/

Na podstawie: UMWW
TAGI:
 
KOMENTARZE: 0 PRZEJDŹ NA FORUM

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

 
newsletter

TAGI

PARTNERZY 


  Związek Gmin Wiejskich  

KONTAKT
Polska Agencja Prasowa SA
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (+48 22) 509 22 22
Faks: (+48 22) 509 22 34
REDAKCJA SERWISU SAMORZĄDOWEGO PAP
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (22) 509 29 25
Faks: (22) 509 23 72, (22) 509 22 20
e-mail: samorzad@pap.pl
e-mail klubowy: klub@pap.pl
DZIAŁ SPRZEDAŻY I OBSŁUGI KLIENTA
Rafał Szafrański
Tel.: (22) 509 27 03
Kom.: 722 202 428
r.szafranski@pap.pl
PAP Copyright © PAP SA 2013 .
Redakcja  |  O portalu  |  Licencje  |  Polityka Prywatności  |  v 1.4.25