facebook RSS # #

05.12.2019 22:53

Polska Agencja Prasowa Serwis Samorządowy
 
2019-11-25 06:43       aktualizacja: 2019-11-25 10:44       JAK ROBIĄ TO INNI
  A A A

Wspólna marka. Samorządy Podkarpacia i Lubelszczyzny chcą stworzyć wspólną markę „Roztocze”

Wspólna marka. Samorządy Podkarpacia i Lubelszczyzny chcą stworzyć wspólną markę „Roztocze”
Fot. roztoczewita.pl - Magdalena Tereszczuk
Stworzenie wspólnej marki „Roztocze” i jej promocję zakłada podpisany w piątek list intencyjny między marszałkami województw podkarpackiego i lubelskiego.

Dokument przewiduje też m.in. przygotowanie strategii rozwoju turystyki tego subregionu.

List intencyjny został podpisany w piątek w Baszni Dolnej k. Lubaczowa w trakcie Transgranicznego Forum Turystyki, które odbywało się pod hasłem „Smak miejsc – czyli kulinaria w turystyce”.

Na briefingu po podpisaniu listu marszałek woj. podkarpackiego Władysław Ortyl nie krył zadowolenia z tego faktu. - Jestem pewny, że podpisany dziś list intencyjny będzie nas przybliżać do wspólnych działań na rzecz Roztocza – powiedział.

Ortyl zwrócił uwagę, że oba samorządy – podkarpacki i lubelski – są beneficjentami Programu Operacyjnego Polska Wschodnia. – Dzięki temu możemy realizować wspólne działania. Jesteśmy też w czasie, kiedy przygotowujemy strategie rozwoju regionów, w związku z tym musimy przygotowywać się do tego pod względem planowania, prognozowania i przygotowywania wspólnych działań strategicznych – podkreślił.

Zdaniem marszałka woj. podkarpackiego o Roztoczu należy mówić jako marce wspólnej obu regionów. - Liczę, że nie będziemy mówić o Roztoczu lubelskim czy podkarpackim, ale będziemy mówić wspólnym językiem – Roztocze – zaznaczył Ortyl.

Natomiast marszałek woj. lubelskiego Jarosław Stawiarski mówił, że współpraca obu samorządów pozwoli jeszcze skuteczniej promować Roztocze.

- Roztocze jest piękne po obu stronach granic województw, dlatego warto będzie pokusić się o rozwój tej marki w ramach konkretnych działań. Na przykład realizowanych w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia, bo tam są konkretne pieniądze, po które możemy wspólnie sięgać - powiedział.

W podpisanym przez marszałków liście intencyjnym wyraża się wolę podjęcia współpracy na rzecz stworzenia jednej wspólnej, spójnie zarządzanej marki turystycznej „Roztocze”. W tym celu opracowany ma być audyt zasobów całego subregionu w województwach podkarpackim oraz lubelskim, a także stworzenie dla niego jednej strategii marki i rozwoju turystyki wraz z programem wdrożenia.

huk/ skr/ jmk
TAGI:
 
KOMENTARZE: 0 PRZEJDŹ NA FORUM

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

 
newsletter

TAGI

PARTNERZY 


  Związek Gmin Wiejskich  

KONTAKT
Polska Agencja Prasowa SA
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (+48 22) 509 22 22
Faks: (+48 22) 509 22 34
REDAKCJA SERWISU SAMORZĄDOWEGO PAP
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (22) 509 29 25
Faks: (22) 509 23 72, (22) 509 22 20
e-mail: samorzad@pap.pl
e-mail klubowy: klub@pap.pl
DZIAŁ SPRZEDAŻY I OBSŁUGI KLIENTA
Rafał Szafrański
Tel.: (22) 509 27 03
Kom.: 722 202 428
r.szafranski@pap.pl
PAP Copyright © PAP SA 2013 .
Redakcja  |  O portalu  |  Licencje  |  Polityka Prywatności  |  v 1.4.25