facebook RSS # #

26.01.2020 18:24

Polska Agencja Prasowa Serwis Samorządowy
 
2019-12-16 07:50       aktualizacja: 2019-12-16 15:57       JAK ROBIĄ TO INNI
  A A A

Konkurs na basen. Piaseczno ogłosiło konkurs architektoniczny na projekt basenu

Konkurs na basen. Piaseczno ogłosiło konkurs architektoniczny na projekt basenu
Fot. UMiG Piaseczno
Miasto i gmina Piaseczno przy udziale Stowarzyszenia Architektów Polskich organizuje konkurs na opracowanie koncepcji architektonicznej basenu krytego.

Przedmiotem konkursu jest koncepcja architektoniczno – urbanistyczna basenu krytego wraz
z zagospodarowaniem okalającego go terenu o powierzchni 9 ha.

„Praca konkursowa, w związku ze szczegółowością opracowania i zakresem, podzielona jest na dwa etapy: studialny i realizacyjny” - informuje piaseczyński urząd gminy. Etap studialny obejmie cały wyżej wymieniony teren (o powierzchni 9 ha), a realizacyjny tylko jego część (2,2 ha).

- Przy wyłanianiu realizatora projektu, tak spektakularnej i oczekiwanej inwestycji, jaką jest kryty basen, zdecydowaliśmy się na nową formę wyboru, którą jest konkurs przy wsparciu merytorycznym wybitnych architektów – mówi burmistrz miasta i gminy Piaseczno Daniel Putkiewicz. - Dotychczas rzadko byliśmy zadowoleni z rezultatów, jakie przy innych inwestycjach dawała procedura przetargowa. Teraz mamy przeznaczoną konkretną kwotę na projektowanie, w ramach której wybierzemy najlepszego projektanta, na podstawie otwartego konkursu.

„Dodatkowym zadaniem przewidzianym przez Organizatora jest uzyskanie najlepszych rozwiązań urbanistycznych dla terenu objętego częścią studialną konkursu i wykorzystanie ich w celu formułowania wytycznych do zagospodarowania tych terenów” – dodaje urząd. „Celem konkursu jest uzyskanie najlepszych rozwiązań programowo-przestrzennych zagospodarowania terenów objętych opracowaniem konkursowym oraz uzyskanie najlepszej pod względem architektonicznym, przestrzennym i funkcjonalno – użytkowym koncepcji obiektu basenu krytego. Zamawiający oczekuje analizy uwarunkowań i powiązań z terenami sąsiednimi i miastem oraz szczegółowych rozwiązań określających lokalizację budynku na działce, jego formę i układ funkcjonalny w relacji z otaczającą zabudową oraz otwartymi terenami rekreacyjnymi. Ze szczególnym uwzględnieniem omówionych powyżej powiązań urbanistycznych i komunikacyjnych oraz uwarunkowań przyrodniczych. W zakresie technicznym szczególnie cenne będzie zastosowanie tzw. rozwiązań ekologicznych czyli m.in. odpowiednie ukształtowanie i usytuowanie budynku na działce i względem stron świata, energooszczędne technologie, niska emisja, wykorzystanie odnawialnych źródeł energii, odzysk wody szarej itp.”


Uczestnik konkursu, którego pracę jury konkursowe uzna za najlepszą, zostanie zaproszony do negocjacji w trybie zamówienia z wolnej ręki.

Jury powołane przez burmistrza miasta i gminy Piaseczno składa się z 7 osób . Jego przewodniczącą została Ewa Kuryłowicz – architekt, sędzia konkursowy Stowarzyszenia Architektów Polskich (SARP) - Oddział Warszawski.

Za pierwsze miejsce w konkursie przewidziana jest nagroda w wysokości 35 tys. zł, za drugie – 25 tys. zł, a za trzecie – 20 tys. złotych.

jmk/

Na podstawie: UMiG Piaseczno
TAGI:
 
KOMENTARZE: 0 PRZEJDŹ NA FORUM

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

ANKIETA

 
newsletter

TAGI

PARTNERZY 


  Związek Gmin Wiejskich  

KONTAKT
Polska Agencja Prasowa SA
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (+48 22) 509 22 22
Faks: (+48 22) 509 22 34
REDAKCJA SERWISU SAMORZĄDOWEGO PAP
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (22) 509 29 25
Faks: (22) 509 23 72, (22) 509 22 20
e-mail: samorzad@pap.pl
e-mail klubowy: klub@pap.pl
DZIAŁ SPRZEDAŻY I OBSŁUGI KLIENTA
Rafał Szafrański
Tel.: (22) 509 27 03
Kom.: 722 202 428
r.szafranski@pap.pl
PAP Copyright © PAP SA 2013 .
Redakcja  |  O portalu  |  Licencje  |  Polityka Prywatności  |  v 1.4.25