facebook RSS # #

16.02.2020 21:58

Polska Agencja Prasowa Serwis Samorządowy
 
2019-03-01 11:03       aktualizacja: 2019-03-01 10:57       INFORMATYZACJA
  A A A

Los informatyków. Komentarze Czytelników ws. obsługi informatycznej

Los informatyków. Komentarze Czytelników ws. obsługi informatycznej
Fot. PAP/P. Supernak
W urzędzie informatyk jest od wszystkiego, co tylko ma jakikolwiek styk z technologią, jak telefon czy ekspres do kawy – pisze Czytelniczka.

Od 350 do 1100 zł wynosić będzie dieta dla członków komisji wyborczych w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego. Państwowa Komisja Wyborcza przyjęła uchwałę w tej sprawie. Czytaj: Ile można zarobić, pracując przy wyborach

„Jak przy każdych wyborach stawka za obsługę informatyczną zapewne będzie godna pożałowania... ;)” – komentuje Informatyk.

„Proponuję, aby informatycy wreszcie pokazali, że nie dadzą robić z siebie taniej siły roboczej. Dlaczego członkom komisji przysługuje wynagrodzenie bez podatku? Po przeliczeniu naszej pracy to wynagrodzenie jest żenujące” – podsumowuje Piotr R. „Proponuję, aby żaden informatyk nie podjął się przeprowadzenia wyborów do UE” – pisze.

A OldestWoman sugeruje: „Drodzy informatycy, zgłoście się do komisji wyborczych, dostaniecie dietę i dodatkowe wynagrodzenie za obsługę programu wyborczego. I tak przecież w tym dniu pracujecie, więc wykorzystajcie okoliczności. Teraz podobno wyborca będzie mógł zgłosić się do pracy w komisji sam, niekoniecznie przez komitet wyborczy, może się wam uda”.

Informatycy komentują również wdrażanie e-dowodów. Do 4 marca nie można składać wniosków o wydanie dowodu osobistego przez internet; okresowe trudności techniczne spowodowane są przygotowaniami do wdrożenia dowodu z warstwą elektroniczną. Czytaj: Będą przerwy. Nadchodzi e-dowód; zanim ruszy czekają nas przerwy techniczne

„Aktualizowanie stacji roboczych wymaga poświęcenia sporej ilości czasu. A do tego nadzór, pomoc, problemy z kartami, certyfikatami, czytnikami, przerwami w pracy sieci dedykowanej, informacje o stanie przygotowań, meldunki. Wszystko +Pilne!+, wszystko jako wolontariusze. I tak wygląda o kilku ładnych lat praca +techniczna+ tzw. LAS-ów, LAR-ów i Bóg wie kogo jeszcze w SRP - z zadań zleconych z zakresu administracji rządowej” – pisze LAS/LAR wolontariusz.

Zastanawia się też nad finansowaniem pracy Lokalnych Administratorów Systemów. „Czy nie można uregulować sytuacji finansowej, tak jak ma to miejsce w przypadku pracowników merytorycznych? Tam jest mediana czasu, stawka za godzinę, dotacja - pieniędzy oczywiście za mało żeby pokryć wszystkie wydatki, ale jednak jest to w jakiś sposób sprecyzowane i wiadomo co i jak” - wskazuje. „A u nas - +Są informatycy? To zrobią!+. Za czasów starego SWDO było WASKO, brało grubą kasę i nikt nie cedował na nas swoich obowiązków” - dodaje.

„100 proc. racji” – zgadza się Nasturcja. „Dodam tylko, że również według użytkowników informatyk jest od wszystkiego, co tylko ma jakikolwiek styk z technologią (telefon, ekspres do kawy, waga elektroniczna ....), jak również powinien np. czyścić bazę danych kontrahentów i wpisywać np. adresy skrzynek podawczych, bo to jakieś szlaczki informatyczne są...” – ironizuje. I dodaje: "Konieczność konfiguracji stanowisk roboczych i wytyczne na ostatnią chwilę w zakresie e-dowodów - 1,5 dnia trwało przygotowanie jednego stanowiska... kabelki do czytników stanowczo za krótkie... Dziękuję, że mam informatyków, jakich mam. Szkoda, że ich pracy nikt nie zauważa, no chyba że coś klęknie, to przynajmniej łatwo wskazać winnych".

aba/
 
KOMENTARZE: 9 PRZEJDŹ NA FORUM

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

 
2019-05-24 11:54:39
ciekawy: A gdzie podane są te stawki za obsługę (koordynator i operator)?
 
2019-04-08 13:59:06
Piotrek: 500 zł + 12 zł za obwód dla koordynatora. Ogarnął mnie pusty śmiech, buhahahahahahaha. Operator ma 350 zł. Pozdrowienia środkowym palcem dla leśnych dziadków z komisji na "P". Niech ktoś inny przygotowuje komputery do obwodów, ja będę miał weekend wolny i sram w ogóle na was i waszą gównianą "imprezę". Za 500 zł Ukraińców SE weźcie...
 
2019-03-29 11:16:28
Informatyk od wszystkiego: Panowie informatycy a więc może pora i czas założyć jakąś oficjalną grupę i zorganizować strajk lub coś w tym rodzaju. Dlaczego nauczyciele wiecznie narzekają i mają swój ZNP i liczą się z nimi w jakimś tam stopniu. Może i my informatycy zróbmy coś takiego. Wtedy przyjdzie czas wyborów i PKW, KBW będą miały problem bo nie kiwniemy palcem może wtedy zauważą. Niech stanie się poważny problem kiedy to bez naszego wsparcia coś nie zadziała. Przecież informatyk siedzi tylko i gapi się w monitor. Zróbmy protest.
 
2019-03-19 15:10:50
Jerry: do OldestWoman: Apropo zapisania się przez informatyków do komisji wyborczych... Rzecz w tym, że my w tym czasie pracujemy ... Niestety większość z nas nie posiada zdolności bilokacji i nie jesteśmy w stanie jednocześnie liczyć głosów w jednej komisji i wspomagać innej. W międzyczasie wspomagamy gminną komisję wyborczą i urzędnika wyborczego dla których robimy za sekretarki ....
Praca pełnomocnika ds obsługi informatycznej ani nie zaczyna ani nie kończy się w niedzielę wyborczą. Trzeba przeszkolić operatorów, "znaleźć", skonfigurować i rozwieźć sprzęt, podłączyć, często uruchomić łącze do internetu, potem pozbierać i podłączyć w urzędzie najlepiej jeszcze w poniedziałek nad ranem bo przecież pracownicy muszą na czymś pracować .... Do tego ostatnio trzeba było dyżurować z komisją gminną. Troszkę roboty jest ...
 
2019-03-12 13:51:53
informatyk_samorzadowy: Z wpisów w komentarzach wynika, że informatycy w urzędach to najbardziej roszczeniowa i niezadowolona z pracy grupa zawodowa. Ja osobiście pracę w samorządzie lubię, zajmuję się tylko informatyką i tematami pokrewnymi. Wynagrodzenie mam satysfakcjonujące, dobrze uzasadniony budżet zakupowy nie jest okrajany. Władza nie podważa mojego autorytetu w zakresie informatycznym, z pracownikami się dogaduję. Czy ja naprawdę jestem wyjątkiem? Z minusów można wyliczyć brak szkoleń informatycznych(bo za drogie), masa dodatkowych śmiesznie płatnych i "obowiązkowych" zajęć typu wybory, referenda, Źródło, pomoc dla jednostek organizacyjnych. Osobiście nie wyobrażam sobie pracy w takich warunkach i na takich zasadach jak opisują niektóre osoby. Pracy dla informatyków jest sporo (ja obecnie mam kilka ofert z biznesu) i nie ma się co na siłę trzymać miejsca pracy, w którym jest źle a szans na poprawę nie ma.
 
2019-03-08 14:11:41
zxcasd: W wyborach nie biorę udziału. Nie zajmuję się tylko informatyką, a również ochroną środowiska i gospodarką odpadami komunalnymi. Do tego ten pieprzony e-dowód. Kiedy ktoś mi zapłaci za odwaloną robotę LAS'a? Kiedy? No pytam. Czas zmienić branżę. PS. Nie, nie wylewam żalu, tylko wskazuję na fakt jak to wygląda "pięknie" w urzędzie.
 
2019-03-06 10:03:41
OldestWoman: Do Maciek: w mojej gminie, w małym urzędzie z podobnym piecem informatyk sam wystąpił z propozycją przejęcia obowiązków palacza, żeby sobie dorobić do pensji. W końcu żadna praca nie hańbi, a jeśli jest okazja, dlaczego z niej nie skorzystać?
 
2019-03-04 08:29:07
przemroo: Droga redakcjo.. Jaka jest pointa i cel tego artykułu? Chyba każdy użytkownik Waszego serwisu komentarze czytać potrafi, nie trzeba ich sklejać i generować sztucznych artykułów. Wypadałoby pójść o krok dalej (redakcja) i zadać niewygodne pytania decydentom co w tym temacie zostanie zrobione.
Nie obniżajcie poziomu swojego serwisu.
 
2019-03-04 08:08:48
Maciek: jestem informatykiem w małym UG, tak to wszystko prawa, jesteśmy od wszystkiego, ja czekam aż przekażą mi w UG obowiązki palacza, bo piec ma sterowanie elektroniczne i posiada podłączenie do sieci, jak sieć i internet to przecież informatyk...
 
newsletter

TAGI

PARTNERZY 


  Związek Gmin Wiejskich  

KONTAKT
Polska Agencja Prasowa SA
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (+48 22) 509 22 22
Faks: (+48 22) 509 22 34
REDAKCJA SERWISU SAMORZĄDOWEGO PAP
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (22) 509 29 25
Faks: (22) 509 23 72, (22) 509 22 20
e-mail: samorzad@pap.pl
e-mail klubowy: klub@pap.pl
DZIAŁ SPRZEDAŻY I OBSŁUGI KLIENTA
Rafał Szafrański
Tel.: (22) 509 27 03
Kom.: 722 202 428
r.szafranski@pap.pl
PAP Copyright © PAP SA 2013 .
Redakcja  |  O portalu  |  Licencje  |  Polityka Prywatności  |  v 1.4.25