facebook RSS # #

24.06.2017 05:01

Polska Agencja Prasowa Serwis Samorządowy
 
2017-06-25       aktualizacja: 2017-06-08 14:07       KALENDARIUM
 

Buczek: Święto Truskawki

Niezmiennie od kilkunastu lat w ostatni weekend czerwca w gminie Buczek obchodzone jest Święto Truskawki. Ranga organizowanego święta wzrasta z roku na rok. W tym roku impreza zapowiada się równie imponująco jak w ubiegłych latach.

Od roku 2009 Święto Truskawki znajduje się w randze święta wojewódzkiego, w tym roku pod Patronatem Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Marszałka Województwa Łódzkiego odbędzie się kolejna edycja ”Buczkowskiej truskawki – marki województwa łódzkiego” rok 2017.

W imprezie plenerowej bierze udział kilkanaście tysięcy osób z całego kraju i z zagranicy. Święto tego jakże smacznego owocu ma na celu przedstawić truskawkę w jak najlepszym świetle oraz poprzez zabawę zintegrować społeczeństwo.

Jest to święto podsumowujące zbiory truskawek oraz przygotowane z nich produkty tj. dżemy, nalewki, ciasta, zupy itd. Gmina Buczek postrzegana jest jako jedno z większych „zagłębi truskawkowych” w regionie, dlatego święto to stało się tradycją naszej gminy.

Tegoroczna impreza odbędzie się w dniach 24-25.06.2017r. Miejscem imprezy będzie plac przy ulicy Parkowej w Buczku. W dwudniowych obchodach święta, każdy znajdzie coś dla siebie. Impreza skierowana jest do dzieci, młodzieży i dorosłych.

Organizatorzy oraz współorganizatorzy święta przewidzieli w tym roku bogaty w atrakcje program. W sobotę już od samego rana rozpoczną się rozgrywki w piłce nożnej w ramach Truskawkowej Ligi Gminy Buczek, które zostaną przeprowadzone na terenie Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum Publicznego w Buczku.

Finał Truskawkowej Ligi oraz wręczenie nagród zwycięzcom odbędzie się w drugim dniu imprezy. Buczkowskiej truskawce współtowarzyszyć będą również Mistrzostwa Polski i Pucharu Polski w Super Enduro oraz Wyścig Truskawkowy w klasyfikacji CHALLANGE 2017 Komisji Masters PZKol.

Gwiazdą wieczoru pierwszego dnia imprezy będzie Martin Cintron of NO MARCY. Podczas imprezy nie zabraknie występów zaproszonych gości. Już po raz drugi telewizja muzyczna Polo Tv w swojej Ogólnopolskiej Trasie Koncertowej odwiedzi Gminę Buczek.

Podczas festiwalu DISCOpolowanie na naszej scenie wystąpią takie zespoły jak: D-Bomb, Calibra, Andre, oraz Playboys. W drugim dniu na buczkowskiej scenie zagości Kabaret Pod Wyrwigroszem, True Colors Band oraz gwiazdy wieczoru Kate Ryan i Enej. Truskawkowa impreza zakończy się pokazem sztucznych ogni. handlowych, gastronomicznych, promocyjnych.

Zainteresowani sprzętem rolniczym będą mogli obejrzeć wystawę maszyn rolniczych, a wszyscy zainteresowani uprawą truskawki zasięgnąć informacji dotyczących jej uprawy.

Tradycyjnie na Buczkowskiej Truskawce nie zabraknie konkursów z atrakcyjnymi nagrodami np.: konkurs na „Najładniejsze ciasto truskawkowe” oraz „Nalewkę truskawkową”. Już od 25 maja w Urzędzie Gminy Buczek można zgłaszać swój udział w w/w konkursach.
ZAŁĄCZNIKI: Fot. UG Buczek
TAGI:
 
KOMENTARZE: 0 PRZEJDŹ NA FORUM

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

newsletter

TAGI

PARTNERZY 
  Związek Gmin Wiejskich     Związek Powiatów Polskich

KONTAKT
Polska Agencja Prasowa SA
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (+48 22) 509 22 22
Faks: (+48 22) 509 22 34
REDAKCJA SERWISU SAMORZĄDOWEGO PAP
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (22) 509 23 67
Faks: (22) 509 23 72, (22) 509 22 20
e-mail: samorzad@pap.pl
e-mail klubowy: klub@pap.pl
DZIAŁ SPRZEDAŻY I OBSŁUGI KLIENTA
Tel.: (22) 509 22 25
Faks: (22) 509 22 72
pap@pap.pl
PAP Copyright © PAP SA 2013 .
Redakcja  |  O portalu  |  Licencje  |  Polityka Prywatności  |  v 1.4.22