facebook RSS # #

20.05.2019 22:01

Polska Agencja Prasowa Serwis Samorządowy
 
2018-04-30 07:30       aktualizacja: 2018-04-30 11:26       MIASTO
  A A A

Rowerowe miasto. Przemyśl po raz piąty zaprasza fanów rowerów na festiwal

Rowerowe miasto. Przemyśl po raz piąty zaprasza fanów rowerów na festiwal
Fot. UM Przemyśl/ Przemek.Kita
Od 5 do 6 maja odbędzie się Bike Town Przemyśl 2018 - połączenie najbardziej widowiskowych dyscyplin rowerowych rozgrywanych w centrum zabytkowego miasta. Współorganizowany przez przemyski urząd miasta festiwal rowerowy w Przemyślu, na który zjeżdżają się rowerowi miłośnicy z całej Polski, odbędzie się po raz piąty.

Bezpłatna impreza skierowana jest zarówno do profesjonalnych zawodników, amatorów rowerowych wyczynów, jak i najmłodszych widzów wraz z rodzicami oraz turystów, którzy będą chcieli aktywnie spędzić długi weekend majowy.

Bike Town Przemyśl to impreza, której historia sięga 2007 roku, kiedy odbył się tu pierwszy w Polsce, ekstremalny wyścig po mieście - Downtown. „ Po dużym sukcesie, wydarzenie na stałe wpisało się w miejski kalendarz, a program imprezy był sukcesywnie wzbogacany o inne widowiskowe dyscypliny sportowe. Co roku w czasie majówki, okoliczne lasy i zabytkowe ulice miasta zamienione w trasy wyścigów i tory do skoków przyciągają kilka tysięcy widzów i uczestników” – informują organizatorzy na stronie internetowej wydarzenia.Najważniejsze wydarzenia festiwalu to DOKA Downhill City Tour oraz zawody Dirt FMB World Tour. Pierwszy z nich to wyścig rowerowy przeniesiony z górskich zboczy na miejskie ulice, w którym liczy się czas pokonanej trasy. Zawodnicy wystartują ze wzniesienia kończąc przejazd serią schodów i widowiskowym lotem na rynku. Trasa Dirt to zawody zaliczane do międzynarodowego cyklu we Freeridzie FMB World Tour. Zawodnicy zawalczą o cenne nagrody pieniężne oraz punkty w klasyfikacji generalnej oceniane przez certyfikowanych w FMBA sędziów.

Podczas festiwalu będzie można podszkolić się pod okiem instruktorów lub skorzystać z pumptracka - specjalnego toru do jazdy bez pedałowania wyrabiającego zmysł równowagi i koordynację. Natomiast w Centrum Testowym będzie można spróbować jazdy po malowniczej okolicy na najnowszych modelach rowerów.

W trakcie Festiwalu będzie działała edukacyjna Strefa Malucha, gdzie prowadzone będą gry i zabawy o tematyce rowerowej. „Tymczasowo stworzone Miasteczko Ruchu Drogowego pozwoli odwzorować sytuacje, z którymi rowerzyści spotykają się na co dzień i nauczyć młodych rowerzystów zasad przepisów ruchu drogowego" - zachęcają organizatorzy.

W Strefie serwisu rowerowego bezpłatnie będą wykonywane drobne regulacje i konieczne naprawy.

Tydzień przed główną imprezą, odbędzie się 13 Maraton Rowerowy Twierdza Przemyśl (Kellys Cyklokarpaty) organizowany przez Przemyskie Towarzystwo Cyklistów. W maratonie może wziąć udział każdy w zależności od umiejętności. Trasy podzielone zostaną na trzy dystanse: Hobby - 30 km, Mega – 40 km oraz Giga – 70 km. Również dzieci będą mogły spróbować swoich możliwości w wyścigach.

Organizatorzy Bike Town Przemyśl 2018 to Urząd Miejski w Przemyślu, Fundacja Azymut, VeloProjekt, we współpracy z Fundacją Kult, Decoco, Przemyskim Towarzystwem Cyklistów. Impreza jest dofinansowana przez resort sportu i turystyki oraz samorząd Przemyśla.

Więcej informacji na stronie internetowej Urzędu Miasta Przemyśl i na Bike Town. 

Fot. Przemek.Kita/UM Przemyśl
 
KOMENTARZE: 0 PRZEJDŹ NA FORUM

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

 
newsletter

TAGI

PARTNERZY 


  Związek Gmin Wiejskich  

KONTAKT
Polska Agencja Prasowa SA
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (+48 22) 509 22 22
Faks: (+48 22) 509 22 34
REDAKCJA SERWISU SAMORZĄDOWEGO PAP
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (22) 509 23 67
Faks: (22) 509 23 72, (22) 509 22 20
e-mail: samorzad@pap.pl
e-mail klubowy: klub@pap.pl
DZIAŁ SPRZEDAŻY I OBSŁUGI KLIENTA
Rafał Szafrański
Tel.: (22) 509 27 03
Kom.: 722 202 428
r.szafranski@pap.pl
PAP Copyright © PAP SA 2013 .
Redakcja  |  O portalu  |  Licencje  |  Polityka Prywatności  |  v 1.4.25