facebook RSS # #

20.02.2019 05:14

Polska Agencja Prasowa Serwis Samorządowy
 
2014-05-07 10:01       aktualizacja: 2014-05-06 10:02       WIADOMOŚCI KLUBOWE
  A A A

Kępno: Listy do Ziemi

Kępno: Listy do Ziemi
Fot. UMiG Kępno

W Przedszkolu Samorządowym w Mikorzynie w dniach 14-30 kwietnia 2014 r. realizowano edukacyjną akcję proekologiczną „Listy dla Ziemi” w grupie dzieci trzyletnich i czteroletnich (25 dzieci).
 
Głównym celem było zachęcenie do ekologicznego trybu życia, wzrost kompetencji dzieci i rodziców w zakresie ochrony przed ekspozycją na dym, zanieczyszczenia powietrza, segregowania śmieci, a także zachęcenie do sprzątania świata i sadzenia drzew. Punktem kulminacyjnym akcji było przeprowadzenie konkursu międzyprzedszkolnego pt. „Nie pal w piecach śmieci”.

Pierwszym działaniem ekologicznym akcji był cykl zajęć dydaktycznych skierowany do dzieci, składający się z zajęć edukacyjnych między innymi o następującej tematyce: „Segregujemy odpady”, „Czysta Planeta”, „Drugie życie butelki”, „Kochasz dzieci – nie pal śmieci” czy „Święto drzewa”.

Kolejnym działaniem było zorganizowanie zbiórki zużytych baterii do specjalnego pojemnika w celu ochrony środowiska naturalnego. Ważne jest, żeby już najmłodsze dzieci zwróciły uwagę na problem szkodliwych odpadów i nauczyły się jak należy z nimi postępować.

Dotyczy to w szczególności odzysku zużytych baterii.
Ostatnim działaniem w ramach akcji był konkurs wewnątrzprzedszkolny pt. „Nie pal w piecach śmieci”. Głównym celem konkursu było zwrócenie uwagi na zagrożenie dla środowiska i zdrowia ludzi, jakie niesie palenie śmieci w piecach. Zmotywowano dzieci i ich rodziców do działań sprzyjających ochronie środowiska. Do przedszkola wpłynęło 10 prac wykonanych wspólnie przez dzieci i rodziców w domu.
 
Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się 28 kwietnia. Komisja konkursowa w składzie: dyrektor przedszkola Lidia Niechciał, koordynator Izabela Langner, nauczycielka Patrycja Kaboth wybrały jedną pracę, która będzie wysłana na konkurs na najpiękniejszy list dla Ziemi. Biorące udział w konkursie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz nagrody.

Dzięki podjętym działaniom dzieci uwrażliwiły się na potrzebę ochrony środowiska. Akcja „List dla Ziemi” stanowiły pierwszy etap nabywania wiedzy na temat szkodliwości zanieczyszczenia planety. Wiedza i umiejętności nabyte przez dzieci w przedszkolu nie tylko będą miały pozytywny wpływ na ich życiowe wybory i codzienne nawyki zdrowotne, ale także da dzieciom umiejętności rozpoznawania, co jest dobre dla ich zdrowia, a co im szkodzi.

Postawa, którą uda się wykształcić u dzieci w wieku przedszkolnym, owocować będzie przez całe ich życie.
Optymistyczne Przedszkole w Mikorzynie stawia sobie za cel wychowanie dzieci w duchu poszanowania dla przyrody i nauczenie ich, jak należy chronić środowisko.


Źródło: materiały nadsyłane przez jednostki samorządu terytorialnego.
Za treść tych informacji PAP S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności.

TAGI:
 
KOMENTARZE: 0 PRZEJDŹ NA FORUM

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

 
newsletter

TAGI

PARTNERZY 


  Związek Gmin Wiejskich  

KONTAKT
Polska Agencja Prasowa SA
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (+48 22) 509 22 22
Faks: (+48 22) 509 22 34
REDAKCJA SERWISU SAMORZĄDOWEGO PAP
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (22) 509 23 67
Faks: (22) 509 23 72, (22) 509 22 20
e-mail: samorzad@pap.pl
e-mail klubowy: klub@pap.pl
DZIAŁ SPRZEDAŻY I OBSŁUGI KLIENTA
Rafał Szafrański
Tel.: (22) 509 27 03
Kom.: 722 202 428
r.szafranski@pap.pl
PAP Copyright © PAP SA 2013 .
Redakcja  |  O portalu  |  Licencje  |  Polityka Prywatności  |  v 1.4.25