facebook RSS # #

21.01.2020 13:04

Polska Agencja Prasowa Serwis Samorządowy
 
2016-10-28 13:32       aktualizacja: 2016-10-28 13:38       WIADOMOŚCI KLUBOWE
  A A A

Brwinów: Gmina Fair Play

Brwinów: Gmina Fair Play
Fot. UG Brwinów
Gmina Brwinów po raz kolejny zdobyła tytuł Gmina Fair Play. Jednocześnie uzyskując wśród tegorocznych laureatów programu najlepszy wynik analizy zdolności kredytowej, otrzymała nagrodę dodatkową: przeprowadzenie pełnej oceny ratingowej gminy.

Ze względu na to, że gmina Brwinów już po raz piąty uzyskała tytuł Gmina Fair Play, została uhonorowana w tegorocznej edycji złotą statuetką. Dodatkową nagrodą było wyróżnienie przyznane w ramach programu „Przyjazna Polska”. To dodatkowa część programu zwracająca uwagę na zrównoważonego rozwoju. Gminy chcą bowiem być atrakcyjne nie tylko dla inwestorów, lecz także dla mieszkańców oraz turystów. Brwinów doceniono za inwestycje w rozwój kultury, rewitalizację dworku Zagroda oraz organizację w bieżącym roku obchodów związanych ze stuleciem urodzin znanego mieszkańca Brwinowa – aktora Wacława Kowalskiego.

Jeszcze przed rozpoczęciem uroczystej Gali Programu Fair Play, która odbyła się 21 października z udziałem m.in. przewodniczących parlamentarnych komisji samorządu terytorialnego – posła Andrzeja Maciejewskiego oraz senatora Piotra Zientarskiego – można było poznać listę nagrodzonych samorządów.

Niespodzianką dla wszystkich były wyniki analizy stanu finansów i zdolności kredytowej. Każdy z wójtów i burmistrzów odbierających certyfikat Gmina Fair Play otrzymywał do rąk własnych opis oceny scoringowej swojej gminy. – Wynik powyżej siedmiu punktów w 10-stopniowej skali uzyskuje tylko 5% samorządów – zaznaczyli przedstawiciele agencji ratingowej INC, która na bieżąco monitoruje sytuację finansową wszystkich samorządów w Polsce.

– Niewiele nam brakuje – skomentował burmistrz Arkadiusz Kosiński wynik 6,78, nie przypuszczając, że gmina Brwinów osiągnęła tą liczbą najlepszy rezultat wśród tegorocznych laureatów. Nagrodą niespodzianką jest przeprowadzenie na początku przyszłego roku pełnego ratingu – pogłębionej analizy finansowej.

Program Gmina Fair Play prowadzony jest przez Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym. Certyfikat Gmina Fair Play otrzymują samorządy, które w przejrzysty sposób prowadzą procedury inwestycyjne, są przyjazne dla przedsiębiorców, sprawnie obsługują interesantów. Uzyskany tytuł jest rekomendacją dla nowych inwestorów i podkreśla zaangażowanie samorządu w tworzenie możliwie najlepszych warunków do prowadzenia działalności.

Poddanie się niezależnej ocenie zewnętrznej i zdobycie tytułu Gmina Fair Play daje szerokie możliwości zaprezentowania dokonań i planów gminy. Informacje o konkursie i jego laureatach trafiają nie tylko do mediów, co daje efekt w postaci licznych publikacji, lecz także bezpośrednio do przedsiębiorców uczestniczących w programie Przedsiębiorstwo Fair Play oraz potencjalnych inwestorów z kraju i zagranicy, którzy kontaktują się z Krajową Izbą Gospodarczą (m.in. podczas misji handlowych).
Źródło: materiały nadsyłane przez jednostki samorządu terytorialnego.
Za treść tych informacji PAP S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności.

TAGI:
 
KOMENTARZE: 0 PRZEJDŹ NA FORUM

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

 
newsletter

TAGI

PARTNERZY 


  Związek Gmin Wiejskich  

KONTAKT
Polska Agencja Prasowa SA
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (+48 22) 509 22 22
Faks: (+48 22) 509 22 34
REDAKCJA SERWISU SAMORZĄDOWEGO PAP
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (22) 509 29 25
Faks: (22) 509 23 72, (22) 509 22 20
e-mail: samorzad@pap.pl
e-mail klubowy: klub@pap.pl
DZIAŁ SPRZEDAŻY I OBSŁUGI KLIENTA
Rafał Szafrański
Tel.: (22) 509 27 03
Kom.: 722 202 428
r.szafranski@pap.pl
PAP Copyright © PAP SA 2013 .
Redakcja  |  O portalu  |  Licencje  |  Polityka Prywatności  |  v 1.4.25