facebook RSS # #

22.06.2018 11:06

Polska Agencja Prasowa Serwis Samorządowy
 
2017-02-15 10:34       aktualizacja: 2017-02-15 10:46       WIADOMOŚCI KLUBOWE
  A A A

Powiat Brodnicki: Forum przewodniczących

Powiat Brodnicki: Forum przewodniczących
Fot. SP Brodnica
Przewodniczący rad jednostek samorządu terytorialnego województwa kujawsko-pomorskiego wszystkich szczebli spotkali się w piątek 10 lutego w sali sesyjnej Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu. Zorganizowane spotkanie tyczyło się problemów związanych z funkcjonowaniem samorządu terytorialnego.

Organizatorem spotkania była Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej. Zebranych gości powitał przewodniczący sejmiku Ryszard Bober. W swym wystąpieniu powiedział m.in.:

„Spotkanie jest okazją do omówienia aktualnych problemów organizacyjno-prawnych, z którymi spotykają się przewodniczący rad jak i do otwartej dyskusji o szeregu spraw związanych z dalszym rozwojem i przyszłością naszego województwa. Nie zawsze organy stanowiące i ich przewodniczący są postrzegani we właściwej roli, a przecież to właśnie oni są kreatorami życia samorządowego w swoich „małych ojczyznach”. Dlatego zachęcam przewodniczących rad, aby aktywizowali mieszkańców w działania na rzecz budowy i rozwoju społeczeństwa obywatelskiego”.

W otwarciu forum uczestniczył również marszałek województwa Piotr Całbecki.

Podczas piątkowego spotkania, spośród obecnych na sali przewodniczących rad powiatów, gmin oraz miast wybrano władze forum. Do zarządu wybrano ośmiu przedstawicieli z różnych części województwa. Przewodniczącym forum został Grzegorz Chmielewski, przewodniczący rady Powiatu Świeckiego, a jego zastępcą Joanna Mąka, przewodnicząca rady gminy Rojewo.

W merytorycznej części spotkania przedstawiciele Departamentu Spraw Społecznych i Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu przedstawili prezentację na temat wzmacniania potencjału i znaczenia III sektora w rozwoju lokalnym zachęcając samorządowców do współpracy z organizacjami pozarządowymi. Ponadto Michał Heller z Departamentu Rozwoju Regionalnego przekazał informacje na temat finansowania inwestycji ze środków RPO W K-P na lata 2014-2020.

Druga część forum poświęcona została na warsztaty szkoleniowe, podczas których Sławomir Rzepecki, ekspert w dziedzinie oświadczeń majątkowych i były pracownik Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego omówił najistotniejsze kwestie związane ze składaniem oświadczeń majątkowych.

Jak podkreślają organizatorzy forum taki temat warsztatów miał na celu praktyczną pomoc radnym w prawidłowym sporządzaniu oświadczeń majątkowych, a skoncentrowanie się przez prowadzącego na najczęściej popełnianych błędach i uchybieniach miało uwypuklić kwestie, na które należy zwrócić szczególną uwagę.
Źródło: materiały nadsyłane przez jednostki samorządu terytorialnego.
Za treść tych informacji PAP S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności.

TAGI:
 
KOMENTARZE: 0 PRZEJDŹ NA FORUM

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

 
newsletter

TAGI

PARTNERZY 


  Związek Gmin Wiejskich  

KONTAKT
Polska Agencja Prasowa SA
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (+48 22) 509 22 22
Faks: (+48 22) 509 22 34
REDAKCJA SERWISU SAMORZĄDOWEGO PAP
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (22) 509 23 67
Faks: (22) 509 23 72, (22) 509 22 20
e-mail: samorzad@pap.pl
e-mail klubowy: klub@pap.pl
DZIAŁ SPRZEDAŻY I OBSŁUGI KLIENTA
Adam Michrowski
Tel.: (22) 509 29 47
Kom.: 516 363 056
a.michrowski@pap.pl
PAP Copyright © PAP SA 2013 .
Redakcja  |  O portalu  |  Licencje  |  Polityka Prywatności  |  v 1.4.25