facebook RSS # #

26.05.2018 16:00

Polska Agencja Prasowa Serwis Samorządowy
 
2017-02-16 10:48       aktualizacja: 2017-02-16 10:56       WIADOMOŚCI KLUBOWE
  A A A

Powiat Polkowicki: Przyjazne starostwo

Powiat Polkowicki: Przyjazne starostwo
Fot. SP Polkowice
Od teraz w kasie starostwa Powiatowego w Polkowicach możesz zapłacić kartami, bez dodatkowej prowizji.
„Od lutego opłaty i należności mieszkańcy mogą uiścić zarówno gotówką, jak i kartą (systemy VISA i MASTERCARD)” mówi Marek Tramś starosta polkowicki.

Kosztów z tytułu płatności bezgotówkowych nie będzie ponosić ani urząd, ani tym bardziej klienci- to efekt negocjacji z bankiem obsługującym powiat.

„Jesteśmy urzędem przyjaznym dla ludzi i wprowadzenie obrotu bezgotówkowego było dla nas kwestią czasu” zauważa Marek Tramś. I dodaje, że powiat szukał najlepszego rozwiązania bezprowizyjnego dla mieszkańców, co się udało.

Zwłaszcza młodsze pokolenie chce płacić w kasach urzędów kartami płatniczymi, a nie tylko gotówką. Wynika to chociażby z faktu, że polskie społeczeństwo coraz więcej korzysta z płatności bezgotówkowych. Taka forma płatności niestety jest najmniej popularna wśród osób starszych.

„Seniorzy nieraz wyrażają takie obawy, że w przypadku płatności w kasie mają potwierdzenie wpłaty z pieczątką, a w przypadku płatności bezgotówkowej tak może nie być. Chciałabym tę obawę rozwiać. W kasie starostwa w przypadku płatności kartą otrzymają tak samo kwit potwierdzający wpłatę, więc zachęcam do takiej płatności” wyjaśnia Małgorzata Żbikowska skarbnik powiatu.

Zgodnie z prawem bankowym, taki dokument jest traktowany, jako oficjalne potwierdzenie dokonania płatności. Tyle, że nie wszyscy o tym wiedzą i wolą mieć dokument, gdzie jest potwierdzone, że ktoś zapłacił. To jest, więc raczej kwestia przyzwyczajenia lub braku wiedzy, bowiem polskie prawo jednakowo traktuje dokument papierowy i elektroniczne potwierdzenie płatności.

Dodajmy, że w nowym budynku starostwa od początku jest możliwość płatności przelewem w bankowości internetowej. Miejsce to znajduje się w holu na poziomie III, na stanowisku komputerowym, przy punkcie potwierdzającym profile zaufane.

Jest tam możliwość wydrukowania dokumentu elektronicznego potwierdzenia przelewu.

Już niebawem pojawi się dodatkowa usługa płatność przez telefon.

„Testujemy też takie rozwiązanie w wydziałach, gdzie jest najwięcej płatności ( geodezyjnym czy komunikacji) i może już z końcem miesiąca uruchomimy płatność przez telefon” podkreśla starosta polkowicki.

Zgodnie z planami Ministerstwa Rozwoju do końca 2017 roku w każdym urzędzie w Polsce mają być przyjmowane płatności bezgotówkowe.
Źródło: materiały nadsyłane przez jednostki samorządu terytorialnego.
Za treść tych informacji PAP S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności.

TAGI:
 
KOMENTARZE: 0 PRZEJDŹ NA FORUM

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

 
newsletter

TAGI

PARTNERZY 


  Związek Gmin Wiejskich  

KONTAKT
Polska Agencja Prasowa SA
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (+48 22) 509 22 22
Faks: (+48 22) 509 22 34
REDAKCJA SERWISU SAMORZĄDOWEGO PAP
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (22) 509 23 67
Faks: (22) 509 23 72, (22) 509 22 20
e-mail: samorzad@pap.pl
e-mail klubowy: klub@pap.pl
DZIAŁ SPRZEDAŻY I OBSŁUGI KLIENTA
Tel.: (22) 509 22 25
Faks: (22) 509 22 72
pap@pap.pl
PAP Copyright © PAP SA 2013 .
Redakcja  |  O portalu  |  Licencje  |  Polityka Prywatności  |  v 1.4.25