facebook RSS # #

18.06.2018 08:04

Polska Agencja Prasowa Serwis Samorządowy
 
2017-08-10 09:46       aktualizacja: 2017-08-10 09:50       WIADOMOŚCI KLUBOWE
  A A A

Ostrowiec Św.: Kampanie zdrowotne

Ostrowiec Św.: Kampanie zdrowotne
Fot. Ostrowiec Św.
Bezpłatne badania cytologiczne oraz konferencja dot. profilaktyki cukrzycy, to dwa ważne zadania, które dzięki wsparciu prezydenta miasta Jarosława Górczyńskiego zyskały dofinansowanie ze środków gminnych w ramach tzw. małych grantów.

„O tym, że zdrowie jest najważniejsze i najcenniejsze nikogo nie trzeba przekonywać. Dlatego profilaktyka zdrowotna oraz tego typu kampanie są dla mnie tak ważne. Zdrowi i szczęśliwi mieszkańcy to nasz priorytet i mimo, że zadania z zakresu służby zdrowia nie podlegają prezydentowi, to na ile mogę wpieram takie działania. Należy również zwrócić uwagę na fakt, że w zainicjowane akcje włączyły się związane z ostrowiecką służbą zdrowia radne miejskie i powiatowe, które poświęcają swój czas podczas organizowanych „Sobót ze zdrowiem”. W tym miejscu nie mogę nie przypomnieć o środkach przekazywanych regularnie borykającemu się nieustannie z problemami finansowymi szpitalowi powiatowemu, w celu doposażenia tej placówki w niezbędny, a brakujący sprzęt. Taka dotacja została chociażby przyznana na ostatniej sesji na zakup echokardiografu. Dziękuję radnym za jednogłośne poparcie tej inicjatywy” komentuje powody swojej decyzji prezydent miasta Jarosław Górczyński.

Dzięki jednej z podpisanych z gminą umów mieszkanki Ostrowca Świętokrzyskiego mają szansę skorzystać z bezpłatnych badań cytologicznych, organizowanych przez Stowarzyszenie Amazonka. W ramach programu codziennie wykonywanych jest 20 cytologii. Bezpłatne zaproszenia na badania można odbierać w siedzibie Stowarzyszenia przy ulicy Sienkiewicza od poniedziałku do piątku, w godz. Od 16.00- 19.00.

Natomiast, podczas zaplanowanej na październik konferencji ostrowczanie będą mogli dowiedzieć się o metodach zapobiegania cukrzycy. Na spotkaniu zostaną zaprezentowane nowinki medyczne w tym zakresie, pokazana zostanie rola zdrowego trybu życia, stosowanie odpowiedniej diety oraz rola aktywności fizycznej. Osoby chore przejdą instruktaż jak radzić sobie z chorobą na co dzień. W trakcie konferencji będzie można wykonać pomiar cukru we krwi oraz skorzystać z porad specjalistów.

„Mamy nadzieję, ze tematyka naszej konferencji zaciekawi mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego i dotrze do osób chorych na cukrzycę, którzy tym samym przełamią wstyd związany z tą chorobą. Cukrzyca dotyka całe rodziny i mimo, że jest dość powszechna wykrywana jest często dość późno, a jej objawy spotykają się niejednokrotnie z niezrozumieniem społecznym. Dlatego tak ważne jest podnoszenie świadomości społecznej w tym temacie” mówi Anna Gierczak z ostrowieckiego oddziału Stowarzyszenia Diabetyków.

Radni miejscy włączyli się w realizację działań podnoszących świadomość i stan zdrowia mieszkańców. Byli inicjatorami wprowadzenia w Ostrowcu Świętokrzyskim akcji bezpłatnych szczepień przeciw pneumokokom. Na ten cel w latach 2015- 2016 z budżetu gminy przeznaczono 100 tysięcy złotych.
Źródło: materiały nadsyłane przez jednostki samorządu terytorialnego.
Za treść tych informacji PAP S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności.

TAGI:
 
KOMENTARZE: 0 PRZEJDŹ NA FORUM

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

 
newsletter

TAGI

PARTNERZY 


  Związek Gmin Wiejskich  

KONTAKT
Polska Agencja Prasowa SA
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (+48 22) 509 22 22
Faks: (+48 22) 509 22 34
REDAKCJA SERWISU SAMORZĄDOWEGO PAP
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (22) 509 23 67
Faks: (22) 509 23 72, (22) 509 22 20
e-mail: samorzad@pap.pl
e-mail klubowy: klub@pap.pl
DZIAŁ SPRZEDAŻY I OBSŁUGI KLIENTA
Adam Michrowski
Tel.: (22) 509 29 47
Kom.: 516 363 056
a.michrowski@pap.pl
PAP Copyright © PAP SA 2013 .
Redakcja  |  O portalu  |  Licencje  |  Polityka Prywatności  |  v 1.4.25