facebook RSS # #

20.06.2018 13:21

Polska Agencja Prasowa Serwis Samorządowy
 
2017-09-11 12:58       aktualizacja: 2017-09-11 13:05       WIADOMOŚCI KLUBOWE
  A A A

Tczew: Tacy Sami

Już po raz czternasty w Tczewie odbył się Festyn Przyjaźni „Tacy Sami”, który został zorganizowany 8 września, z okazji Ogólnopolskiego Dnia Solidarności z Osobami Chorymi na Schizofrenię. Świętowali wszyscy razem, i młodzi, i starsi, zdrowi i chorzy.

Impreza rozpoczęła się barwnym i bardzo licznym korowodem, który poprzedziła grupa motocyklistów. Jak co roku, kolumna wyruszyła sprzed tczewskiego magistratu. Wśród uczestników nie brakowało podopiecznych Środowiskowych Domów Samopomocy MOPS w Tczewie, przedstawicieli Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej, dzieci, młodzieży, mieszkańców, którzy chętnie dołączali do barwnej i głośnej grupy.

Festyn „Tacy sami” odbył się tradycyjnie na pl. Hallera. Symbolicznie otworzyli go Adam Urban, wiceprezydent Tczewa, Julita Jakubowska, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Gabriela Brządkowska, kierownik środowiskowych domów samopomocy MOPS w Tczewie.

Festyn „Tacy Sami” zgromadził nie tylko tczewian. Na scenie popisywały się grupy ze środowiskowych domów, ale także przedszkolaki i młodzież z tczewskich szkół. Wśród wystawców oraz występujących byli również goście, m.in. z Szpęgawska, kartuz, Krzywego Koła, Narków, Rudna, Kończewic, damaszki, Starogardu Gd., Rokocina, Chmielna. Połączyło ich jedno – otwarte serca i wrażliwość na losy ludzi niepełnosprawnych.

„Ogólnopolski Dzień Solidarności z Osobami Chorymi na Schizofrenię realizowany jest w ramach światowej kampanii edukacyjnej „Schizofrenia – otwórzcie drzwi”. Jej celem jest zwiększenie akceptacji i tolerancji dla osób chorych na schizofrenię poprzez informowanie o chorobie, sposobach jej leczenia oraz poprzez tworzenie warunków do aktywnego uczestnictwa osób chorych w życiu zawodowym i społeczny” mówiła Julita Jakubowska, dyrektorka MOPS.

O dobry nastrój zadbali wykonawcy oraz wystawcy. Były występy klauna, szczudlarzy, prezentacje muzyczne i wokalne, a także kiermasz wyrobów rękodzielniczych. Swoje stoisko miała Straż Miejska oraz Zespół Kształcenia Zawodowego NAUKA, którego uczniowie wykonywali modne makijaże i fryzury.
Organizatorzy imprezy to Środowiskowe Domy Pomocy MOPS w Tczewie oraz Polski Komitet Pomocy Społecznej.

Wydarzenie współfinansowane jest ze środków Gminy Miejskiej Tczew. Patronat honorowy przyjął Rzecznik Praw Obywatelskich.

Źródło: materiały nadsyłane przez jednostki samorządu terytorialnego.
Za treść tych informacji PAP S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności.

TAGI:
 
KOMENTARZE: 0 PRZEJDŹ NA FORUM

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

 
newsletter

TAGI

PARTNERZY 


  Związek Gmin Wiejskich  

KONTAKT
Polska Agencja Prasowa SA
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (+48 22) 509 22 22
Faks: (+48 22) 509 22 34
REDAKCJA SERWISU SAMORZĄDOWEGO PAP
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (22) 509 23 67
Faks: (22) 509 23 72, (22) 509 22 20
e-mail: samorzad@pap.pl
e-mail klubowy: klub@pap.pl
DZIAŁ SPRZEDAŻY I OBSŁUGI KLIENTA
Adam Michrowski
Tel.: (22) 509 29 47
Kom.: 516 363 056
a.michrowski@pap.pl
PAP Copyright © PAP SA 2013 .
Redakcja  |  O portalu  |  Licencje  |  Polityka Prywatności  |  v 1.4.25