facebook RSS # #

18.06.2018 11:49

Polska Agencja Prasowa Serwis Samorządowy
 
2017-09-12 09:13       aktualizacja: 2017-09-12 10:08       WIADOMOŚCI KLUBOWE
  A A A

Brwinów: Dni Brwinowa

Brwinów: Dni Brwinowa
Fot. UG Brwinów
Pokazy sportowe i koncerty, oficjalne obchody 78. rocznicy bitwy pod Brwinowem oraz nocny spektakl przy pałacu w parku. Za nami kolejne Dni Brwinowa, które obfitowały w wiele atrakcji.

9 września od wczesnych godzin przedpołudniowych można było zwiedzać nową halę sportową, gdzie odbyły się liczne pokazy sportowe, m.in. rolkarzy, tańca, szermierki, wspinaczki, akrobatek. Na boisku szkolnym mecze i pokazowe treningi rozegrała brwinowska szkółka Legia Soccer Schools, a BKS Naprzód Brwinów rozegrał mecz ligowy. Po południu zostały rozegrane zawody siłaczy.

Wieczorną, muzyczną część rozpoczął zespół Babylon Raus, a po nim wystąpiła gwiazda wieczoru – zespół T.Love. Blisko 2-godzinny koncert wypełniły zarówno nowe piosenki, jak i znane przeboje np. „IV Liceum”, „King”, „Chłopaki nie płaczą”, „Warszawa” czy „Nie, nie, nie”.

W programie tegorocznych Dni Brwinowa znalazł się fotoplastykon, który stanął na brwinowskim Rynku. Do 9 października można zerknąć do środka na pogrupowane tematycznie zdjęcia dawnego Brwinowa.
 
10 września odbyły się oficjalne obchody 78. rocznicy bitwy pod Brwinowem. Msza św. w intencji poległych, uroczystości przed pomnikiem żołnierzy 36 pp Legii Akademickiej, weterani, sztandary, przemówienia, kwiaty, zapalenie zniczy na brwinowskim cmentarzu – tak wyglądały uroczystości.
Licznie przybyli żołnierze, przedstawiciele władz gminnych i powiatowych, instytucji, stowarzyszeń
oraz mieszkańcy. Tradycyjnie w obchodach Dni Brwinowa wzięli udział żołnierze 3 batalionu zmechanizowanego z Trzebiatowa pod dowództwem ppłk. Radosława Stachowiaka oraz reprezentacja partnerskiego Trzebiatowa z zastępcą burmistrza – Grzegorzem Olejniczakiem oraz przewodniczącym rady – Janem Kaniewiczem na czele. Ks. proboszcz Maciej Kurzawa w swoim kazaniu nawiązał m.in. do historii i wydarzeń września 1939 roku oraz podkreślił znaczenie pamięci.

Po mszy uroczystości przeniosły się pod pomnik 36 pp Legii Akademickiej na brwinowskim Rynku. Burmistrz Arkadiusz Kosiński w swoim przemówieniu podziękował wszystkim przybyłym na uroczystość. Nawiązał też do słów piosenki zespołu T.Love „Ojczyznę kochać trzeba i szanować. Nie deptać flagi i nie pluć na godło. Należy też w coś wierzyć i ufać.” Burmistrz mówił też o akselbantach – ozdobnych, plecionych sznurach widocznych w umundurowaniu żołnierzy i służb mundurowych. Do historii i pamięci odnieśli się w swoich przemówieniach starosta pruszkowski Maksym Gołoś oraz posłanka PO Kinga Gajewska. O dobrej współpracy Brwinowa z Trzebiatowem i kultywowaniu tradycji mówili ppłk Radosław Stachowiak oraz zastępca burmistrza Grzegorz Olejniczak.

Przed pomnikiem poświęconym pamięci żołnierzy 36 pp Legii Akademickiej kwiaty złożyli: w imieniu mieszkańców i władz samorządowych – burmistrz Arkadiusz Kosiński, przewodniczący rady miejskiej Sławomir Rakowiecki, żołnierze oraz honorowi obywatele: ppłk Waldemar Kruszyński oraz por. Stanisław Rumianek oraz delegacje: żołnierzy 3 batalionu zmechanizowanego, starostwa powiatowego w Pruszkowie, posłanka PO Kinga Gajewska, delegacja władz samorządowych z Trzebiatowa, młodzieży szkolnej, Gminnego Ośrodka Kultury, Brwinowskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, Spółki Wodnej Brwinów, Biblioteki Publicznej im. Wacława Wernera, Towarzystwa Gimnastycznego Sokół, Towarzystwa Przyjaciół Brwinowa, Stowarzyszenia Projekt Brwinów oraz Komitetu Prawo i Sprawiedliwość.

Hołd żołnierzom poległym w bitwie pod Brwinowem oddano także na cmentarzu, gdzie przedstawiciele władz oraz żołnierze złożyli kwiaty i zapalili znicze.

Wieczorem swoje koncerty zagrały zespoły Past i Dezerter. Ostatnim punktem obchodów był spektakl teatralny „Karnawał Wenecki”, który odbył się w niezwykłej scenerii parku miejskiego, tuż przy pałacu.
Źródło: materiały nadsyłane przez jednostki samorządu terytorialnego.
Za treść tych informacji PAP S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności.

TAGI:
 
KOMENTARZE: 0 PRZEJDŹ NA FORUM

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

 
newsletter

TAGI

PARTNERZY 


  Związek Gmin Wiejskich  

KONTAKT
Polska Agencja Prasowa SA
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (+48 22) 509 22 22
Faks: (+48 22) 509 22 34
REDAKCJA SERWISU SAMORZĄDOWEGO PAP
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (22) 509 23 67
Faks: (22) 509 23 72, (22) 509 22 20
e-mail: samorzad@pap.pl
e-mail klubowy: klub@pap.pl
DZIAŁ SPRZEDAŻY I OBSŁUGI KLIENTA
Adam Michrowski
Tel.: (22) 509 29 47
Kom.: 516 363 056
a.michrowski@pap.pl
PAP Copyright © PAP SA 2013 .
Redakcja  |  O portalu  |  Licencje  |  Polityka Prywatności  |  v 1.4.25