facebook RSS # #

21.09.2018 14:46

Polska Agencja Prasowa Serwis Samorządowy
 
2017-10-05 14:26       aktualizacja: 2017-10-05 14:36       WIADOMOŚCI KLUBOWE
  A A A

Ostrowiec Św.: Inwestycje na przyszłość

Ostrowiec Św.: Inwestycje na przyszłość
Fot. UM Ostrowiec Św.
Sprawy gospodarcze w coraz większym stopniu są centralnym punktem strategii realizowanej w skali lokalnej i regionalnej. W procesie rozwoju regionów to małe i średnie przedsiębiorstwa odgrywają kluczową rolę. To one zapewniają około dwóch trzecich wszystkich miejsc pracy w sektorze prywatnym. Dlatego jednym z głównych zadań gminy jest tworzenie korzystnych warunków rozwoju lokalnej przedsiębiorczości. Konieczne jest niwelowanie bariery administracyjnej oraz zapewnienie jak najlepszych warunków do tworzenia i rozwoju inwestycji.

Tak właśnie dzieje się w Ostrowcu Świętokrzyskim. Miasto mimo trudnych zmian ekonomiczno – społecznych związanych z przemianą ustrojową w 1989 roku, a także z rozszerzeniem granic Unii Europejskiej, dzięki podejmowanym przez gminny samorząd działaniom, a zwłaszcza tym od 2015 roku zdecydowanie staje się atrakcyjną lokalizacją zarówno dla inwestorów, jak i samych mieszkańców.

Prezydent Miasta Jarosław Górczyński od początku swojej kadencji wdraża programy i projekty mające wpierać lokalną przedsiębiorczość oraz przyciągające nowych inwestorów. Zaskakującą nowością, jak na standardy miasta, była odważna decyzja aby zaprzestać podnoszenia podatków od nieruchomości. Przez ponad 20 lat, pod rządami kolejnych włodarzy, podatek ten był corocznie podnoszony. Tymczasem przekłada się on na koszty prowadzenia działalności, proporcjonalnie do rozmiaru prowadzonego biznesu. Decyzja o zamrożeniu tych stawek, skonsultowana z Radą Inicjatyw Gospodarczych funkcjonującą przy prezydencie, nie spowodowała pustek w miejskim budżecie, natomiast w znacznym stopniu ułatwiła rozwijanie się lokalnych przedsiębiorstw.

Miasto przygotowało również dobrą ofertę dla nowych inwestorów, którą stale rozszerza i ulepsza. Program zwolnień od podatków jest uzależniony od najważniejszego czynnika, czyli ilości utworzonych nowych miejsc pracy. Skupowanie terenów inwestycyjnych i ich przygotowanie, ma docelowo stworzyć najlepszą bazę pod inwestycje w regionie. Wszystko wskazuje, że tak będzie, ponieważ, tereny znajdują się w uprzemysłowionej okolicy, w pobliżu Celsy Huty Ostrowiec. Dodatkowo duża ich część, w pobliżu ulicy Bałtowskiej została niedawno, dzięki staraniom prezydenta, włączona do Specjalnej Strefy Ekonomicznej. 

„Naszym priorytetem jest stworzenie warunków do stabilnego rozwoju firm, które skutkować mają tworzeniem nowych miejsc pracy, lub też umożliwieniem zatrudnionym, pracy w dobrych warunkach z możliwością rozwoju i awansu. Bardzo ważnym punktem w naszym budżecie jest wydatkowanie środków na rozwój infrastruktury technicznej, w tym głównie drogowej i kanalizacyjno-wodociągowej. Dbamy o kompleksową poprawę sieci dróg gminnych oraz tych przebiegających przez nasze miasto. Uważam, ze sprawna sieć drogowa to magnes dla inwestorów. Drugim takim magnesem jest również sprawna sieć kanalizacyjno-wodociągowa. A trzecim posiadanie terenów uzbrojonych pod inwestycje. Dlatego przygotowanie terenów to jedno z kluczowych działań” podkreśla prezydent.
Źródło: materiały nadsyłane przez jednostki samorządu terytorialnego.
Za treść tych informacji PAP S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności.

TAGI:
 
KOMENTARZE: 0 PRZEJDŹ NA FORUM

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

 
newsletter

TAGI

PARTNERZY 


  Związek Gmin Wiejskich  

KONTAKT
Polska Agencja Prasowa SA
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (+48 22) 509 22 22
Faks: (+48 22) 509 22 34
REDAKCJA SERWISU SAMORZĄDOWEGO PAP
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (22) 509 23 67
Faks: (22) 509 23 72, (22) 509 22 20
e-mail: samorzad@pap.pl
e-mail klubowy: klub@pap.pl
DZIAŁ SPRZEDAŻY I OBSŁUGI KLIENTA
Adam Michrowski
Tel.: (22) 509 29 47
Kom.: 516 363 056
a.michrowski@pap.pl
PAP Copyright © PAP SA 2013 .
Redakcja  |  O portalu  |  Licencje  |  Polityka Prywatności  |  v 1.4.25