facebook RSS # #

21.09.2018 18:35

Polska Agencja Prasowa Serwis Samorządowy
 
2017-10-06 13:34       aktualizacja: 2017-10-06 13:41       WIADOMOŚCI KLUBOWE
  A A A

Jarocin: Lider inwestycji

Jarocin: Lider inwestycji
Fot. UMiG Jarocin
Gmina Jarocin zdobyła tytuł samorządowego lidera inwestycji. Statuetkę Kazimierza Wielkiego wręczono podczas Gali Inwestorów Samorządowych, która odbyła się w Katowicach.

Prestiżowa nagroda Pisma Samorządu Terytorialnego „Wspólnota” przyznawana jest na podstawie rankingu opracowanego przez prof. Pawła Swianiewicza z Uniwersytetu Warszawskiego. Ranking obejmuje zestawienia, analizowane na podstawie danych ze sprawozdań budżetowych samorządów,
uzupełnianych ankietą wydatków inwestycyjnych spółek komunalnych, prowadzoną wśród miast powiatowych i miast na prawach powiatu. 

„Na to, że Jarocin został największym inwestorem samorządowym w Polsce wśród 2500 gmin złożyło się wiele czynników Przede wszystkim pomysł na funkcjonowanie gminy. Trzeba wiedzieć, co się chce osiągnąć i wiedzieć, w jaki sposób to zrobić. Bo przecież każdy wójt, burmistrz, prezydent chce dobrze dla swojego miasta i gminy – w to nie wątpię, ale nie każdy odważy się podejmować trudne, często niepopularne decyzje, a to one są konieczne do skutecznego rozwoju” podkreśla burmistrz Adam Pawlicki.

„Odważne decyzje i cierpliwość w oczekiwaniu na wymierne efekty tych decyzji poskutkowały tym, że Gmina Jarocin posiada dziś bardzo duże możliwości inwestowania. W tym kontekście warto wspomnieć zaawansowanie prac związanych z budową tanich mieszkań czynszowych w ramach programu +Mieszkanie Plus+. Jarocin jest liderem w realizacji tego rządowego projektu i już w marcu przyszłego roku mieszkańcy gminy otrzymają klucze do pierwszych lokali. Jarocińscy samorządowcy przywiązują także dużą wagę do przedsięwzięć proekologicznych. Dzięki współpracy kilkunastu gmin udało się wybudować w Jarocinie, stosujący najnowocześniejsze technologie, zakład zagospodarowania odpadów. Jego budowa kosztowała 150 mln zł i została w połowie sfinansowana ze środków unijnych. Razem można zdziałać znacznie więcej – podkreśla burmistrz Adam Pawlicki. Dzięki strategicznemu myśleniu nie musimy dziś zastanawiać się, jak sprostać unijnym wymogom w zakresie ochrony środowiska, bo wszystkie te wymogi spełnia zakład, który jest naszym wspólnym dziełem” dodaje burmistrz.

„Kolejna wielomilionowa dotacja unijna wesprze inwestycję, tym razem z zakresu gospodarki wodno-ściekowej. Jarociński projekt, który zakłada m.in. budowę nowoczesnej oczyszczalni ścieków i stacji uzdatniania wody oraz nowej kanalizacji, w całości opiewał na kwotę 250 mln zł. Aż 128 mln zł z tej kwoty stanowi dotacja unijna. Wybierając zadania inwestycyjne, a potem pisząc projekty na ich wykonanie kierujemy się zasadą, żeby realizacja jednego zadania pociągała za sobą dodatkowe
korzyści inwestycyjne. Bo przecież tam, gdzie powstanie nowa kanalizacja, powstaną też nowe drogi i chodniki, czyli skorzystamy na tym podwójnie” uważa włodarz Jarocina.
Źródło: materiały nadsyłane przez jednostki samorządu terytorialnego.
Za treść tych informacji PAP S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności.

TAGI:
 
KOMENTARZE: 0 PRZEJDŹ NA FORUM

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

 
newsletter

TAGI

PARTNERZY 


  Związek Gmin Wiejskich  

KONTAKT
Polska Agencja Prasowa SA
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (+48 22) 509 22 22
Faks: (+48 22) 509 22 34
REDAKCJA SERWISU SAMORZĄDOWEGO PAP
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (22) 509 23 67
Faks: (22) 509 23 72, (22) 509 22 20
e-mail: samorzad@pap.pl
e-mail klubowy: klub@pap.pl
DZIAŁ SPRZEDAŻY I OBSŁUGI KLIENTA
Adam Michrowski
Tel.: (22) 509 29 47
Kom.: 516 363 056
a.michrowski@pap.pl
PAP Copyright © PAP SA 2013 .
Redakcja  |  O portalu  |  Licencje  |  Polityka Prywatności  |  v 1.4.25