facebook RSS # #

26.09.2018 13:45

Polska Agencja Prasowa Serwis Samorządowy
 
2017-11-14 15:05       aktualizacja: 2017-11-14 15:07       WIADOMOŚCI KLUBOWE
  A A A

Strzegom: Strzegomianie świętowali

Strzegom: Strzegomianie świętowali
Fot. UM Strzegom
11 listopada br. w Strzegomiu odbyły się uroczystości upamiętniające 99. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystości zgromadziły licznie strzegomian, przedstawicieli władz powiatowych i gminnych. Do Strzegomia przyjechał także Tilo Schroth, rzecznik prasowy niemieckiego Torgau. 

Świętowanie 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości rozpoczęło się od mszy św. w Bazylice Mniejszej w Strzegomiu, którą w intencji Ojczyzny odprawił ks. biskup Ignacy Dec. Po zakończonej mszy wszyscy w uroczystym przemarszu udali się pod pomnik I. J. Paderewskiego.

W swoim przemówieniach burmistrz Strzegomia Zbigniew Suchyta podkreślał, jak ważne jest pielęgnowanie pamięci o historii naszego kraju. Chwilę potem miała miejsce uroczysta Salwa Honorowa, a po odczytaniu Apelu Pamięci nastąpiło składanie wieńców i wiązanek przez poszczególne delegacje.

W Strzegomskim Centrum Kultury odbyła się druga część obchodów. W ich trakcie przedszkolaki z Publicznego Przedszkola nr 2 w Strzegomiu oraz uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Strzegomiu przedstawili wzruszające i piękne programy artystyczne, których głównym motywem był patriotyzm i miłość do Ojczyzny.

Swój duży talent muzyczny zaprezentowali młodzi wykonawcy: Michał Sozański i Miłosz Soprych, którzy zagrali na pianinie. Duży aplauz zyskał również Rafał Oryńczak, wykonując kilka patriotycznych utworów. Na zakończenie wystąpił niezwykle lubiany i ceniony aktor – Tomasz Stockinger. Artysta zaśpiewał kilkanaście piosenek nawiązujących klimatem do lat 20. i 30. ubiegłego stulecia.

W trakcie obchodów Narodowego Święta Niepodległości w Strzegomiu władze naszego miasta od kilku lat wręczają honorowe tytuły „Zasłużony dla Ziemi Strzegomskiej”. Tytuł ten jest wyróżnieniem przyznawanym osobom fizycznym, osobom prawnym oraz organizacjom społecznym, które swoją działalnością przyczyniły się do gospodarczego, kulturalnego lub społecznego rozwoju oraz promocji gminy Strzegom, bądź zasłużyły się mieszkańcom naszej gminy.
 
W tym roku tytuły „Zasłużony dla Ziemi Strzegomskiej” trafiły do wieloletniego pedagoga i byłego rzecznika prasowego UM w Strzegomiu - Grażyny Kuczer i dwóch strażaków-ochotników: Tadeusza Tretera z Goczałkowa i Czesława Sołtysika z Żelazowa.

Władze Strzegomia wręczyły także odznaki honorowe „Zasłużony dla Kultury Polskiej”, które zostały nadane przez ministra kultury i dziedzictwa narodowego. Otrzymali je członkowie Towarzystwa Miłośników Ziemi Strzegomskiej: Danuta Olender, Krystyna Żarczyńska, Józef Cichoń i Zbigniew Jurgielewicz. Odznakę otrzymało również Towarzystwo Miłośników Ziemi Strzegomskiej, a odebrał ją prezes Edmund Szczepański.

Serdecznie gratulujemy.
Źródło: materiały nadsyłane przez jednostki samorządu terytorialnego.
Za treść tych informacji PAP S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności.

TAGI:
 
KOMENTARZE: 0 PRZEJDŹ NA FORUM

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

 
newsletter

TAGI

PARTNERZY 


  Związek Gmin Wiejskich  

KONTAKT
Polska Agencja Prasowa SA
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (+48 22) 509 22 22
Faks: (+48 22) 509 22 34
REDAKCJA SERWISU SAMORZĄDOWEGO PAP
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (22) 509 23 67
Faks: (22) 509 23 72, (22) 509 22 20
e-mail: samorzad@pap.pl
e-mail klubowy: klub@pap.pl
DZIAŁ SPRZEDAŻY I OBSŁUGI KLIENTA
Adam Michrowski
Tel.: (22) 509 29 47
Kom.: 516 363 056
a.michrowski@pap.pl
PAP Copyright © PAP SA 2013 .
Redakcja  |  O portalu  |  Licencje  |  Polityka Prywatności  |  v 1.4.25