facebook RSS # #

13.11.2018 20:09

Polska Agencja Prasowa Serwis Samorządowy
 
2017-12-05 18:00       aktualizacja: 2017-12-05 17:22       WIADOMOŚCI KLUBOWE
  A A A

Bolesławiec: Gwiazdka Życzliwości 2017

 Bolesławiec: Gwiazdka Życzliwości 2017
Fot. UM Bolesławiec
Od kilkunastu lat w grudniu, w pięknej scenerii bolesławieckiego Rynku, organizowana jest Bolesławiecka Gwiazdka Życzliwości. W corocznym przedświątecznym spotkaniu mieszkańców z Prezydentem Miasta wspólnie kolędujemy, dzielimy się opłatkiem, składamy życzenia. W tym roku impreza odbędzie się w czwartek, 21 grudnia.

W Rynku, jak co roku, dzieci i dorośli będą mogli podziwiać szopkę z żywymi zwierzętami. Na kiermaszu świątecznym kupimy potrawy i ciasta świąteczne, a na wystawie obejrzymy Szopki Bożonarodzeniowe zgłoszone do konkursu, który zorganizował Bolesławiecki Ośrodek Kultury – Międzynarodowe Centrum Ceramiki. Bardzo ciekawie zapowiada się również pokaz rzeźby w lodzie, który rozpocznie się o godziny 15.00.

Paradą „Pomocników Świętego Mikołaja” o godzinie 14.00 ruszy program artystyczny. W barwnym orszaku z placu Piłsudskiego do Rynku przemaszeruje blisko czterysta osób - dzieci z Miejskich Przedszkoli Publicznych: nr 1, 2, 3, 4, 5, 6 i 7, filii MPP 3 oraz przedszkoli niepublicznych: Nibylandia, Kraina Marzeń, Jacek i Agatka, Oxpress, Smerfiki, Bajka.

Towarzyszyć im będzie Miejska Orkiestra Dęta „Bolesławiec” i Mażoretki. Dzieci na scenie złożą życzenia i zaprezentują przygotowany specjalnie na tę okazję program artystyczny. W kategorii przedszkola poznamy laureatów konkursu na najpiękniejszą Szopkę

Bożonarodzeniową. Następnie pracownia teatralna BOK– MCC "hallo grupa” oraz seniorzy, którzy spotykają się w Miejskiej Bibliotece Publicznej zaprezentują widowisko ludowe "Król Herod". Swój spektakl dla mieszkańców wystawi również grupa „Herody” z Gościszowa. Świąteczny program artystyczny wykona zespół Folklorystyczny „Niezapominajki” z Osłej. Zaśpiewają i zatańczą dzieci i młodzież z Zespołu Pieśni i Tańca „Bolesławiec”, której instruktorem jest Agnieszka Radwańska. Towarzyszyć im będzie kapela, której kapelmistrzem jest Michał Braszko. Około godziny 16.40 ogłoszone zostaną wyniki konkursu na najpiękniejszą Szopkę Bożonarodzeniową.

Świąteczne spotkanie mieszkańców z Prezydentem Miasta, Bolesławiecka Gwiazdka Życzliwości, rozpocznie się o godzinie 17.00. Do Rynku przybędzie Święta Rodzina, przekazane zostanie Światełko Betlejemskie przez harcerzy z ZHP w Bolesławcu. Obecni, zostaną zaproszeni do Wspólnej Wigilii, którą uprzyjemni kolędowaniem Miejska Orkiestra Dęta „Bolesławiec”, pracownia wokalna BOK – MCC, żołnierze US ARMY, chór Stowarzyszenia Reemigrantów z Bośni, ich Potomków oraz Przyjaciół, Bolesławiecki Chór Miejski „Cantate Deo” oraz Gminny Zespół Pieśni i Tańca „Jutrzenka”.

Niezapomnianym wydarzeniem tegorocznej imprezy będzie bezpłatny Koncert Świąteczny, na którym zaśpiewa Stanisław Soyka i Joanna Woś. Koncert jest świątecznym prezentem bolesławieckich firm dla mieszkańców miasta.

Stanisław Soyka od lat należy do grona największych artystów polskiej sceny muzycznej. Komponuje i śpiewa pieśni o miłości i o jej braku, pieśni o tęsknocie i spełnieniu, ale nie ucieka przed wielkimi problemami współczesności. W jego dorobku znajdziemy ponad 30 albumów, z których kilka osiągnęło multiplatynowe nakłady. Nigdy nie poddał się modom i trendom. Wypracował swój własny język muzyczny przez co należy do grona artystów, których styl rozpoznaje się od pierwszych dźwięków a bogactwo repertuaru może przyprawiać o zawrót głowy. Posiada na koncie dziesiątki autorskich pieśni lecz trudno pominąć fakt, że skomponował muzykę do wielu wierszy poetów polskich i ...nie tylko.

Joanna Woś dysponuje wyjątkowym talentem wokalnym i dźwięcznym, nieskazitelnie czystym intonacyjnie głosem o bardzo szerokiej skali. Jest laureatką wielu prestiżowych konkursów i festiwali wokalnych. Debiutowała, z wielkim sukcesem, partią tytułową w Łucji z Lammermooru Gaetana Donizettiego w Teatrze Wielkim w Łodzi.
Entuzjazm publiczności i uznanie krytyki są nieodłącznym elementem kariery artystki, a jej kolejne role zawsze przyjmowane są z największym uznaniem. Potrafi oczarować bowiem nie tylko zjawiskową koloraturą, ale także liryzmem i wybitnym talentem dramatycznym.

Fundatorzy Koncertu Świątecznego: Ceramika Artystyczna Spółdzielnia Rękodzieła Artystycznego w Bolesławcu, Bader Polska Sp. z o.o. w Bolesławcu, Ekonaft Bolesławiec Sp. z o.o., Elektros Bolesławiec, Kegger Sp. z o.o. w Bolesławcu, Zakłady Ceramiczne Bolesławiec Sp. z o.o., Fabryka Naczyń Kamionkowych Manufaktura Sp. J Smoleński i Zwierz, Rhenus Logistics, AMMA spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k.

Organizatorami tegorocznej Bolesławieckiej Gwiazdki Życzliwości są: Gmina Miejska Bolesławiec, Bolesławiecki Ośrodek Kultury – Międzynarodowe Centrum Ceramiki. Współorganizatorzy: Stowarzyszenie Reemigrantów z Bośni, ich Potomków oraz Przyjaciół, Stowarzyszenie Byłych Żołnierzy 62 KS Commando, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Bolesławcu, Oddział Rejonowy Polski Czerwony Krzyż w Bolesławcu, Hufiec ZHP Bolesławiec im. Szarych Szeregów, Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowowschodnich, Parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Bolesławcu.
Źródło: materiały nadsyłane przez jednostki samorządu terytorialnego.
Za treść tych informacji PAP S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności.

TAGI:
 
KOMENTARZE: 0 PRZEJDŹ NA FORUM

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

 
newsletter

TAGI

PARTNERZY 


  Związek Gmin Wiejskich  

KONTAKT
Polska Agencja Prasowa SA
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (+48 22) 509 22 22
Faks: (+48 22) 509 22 34
REDAKCJA SERWISU SAMORZĄDOWEGO PAP
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (22) 509 23 67
Faks: (22) 509 23 72, (22) 509 22 20
e-mail: samorzad@pap.pl
e-mail klubowy: klub@pap.pl
DZIAŁ SPRZEDAŻY I OBSŁUGI KLIENTA
Adam Michrowski
Tel.: (22) 509 29 47
Kom.: 516 363 056
a.michrowski@pap.pl
PAP Copyright © PAP SA 2013 .
Redakcja  |  O portalu  |  Licencje  |  Polityka Prywatności  |  v 1.4.25