facebook RSS # #

13.11.2018 20:11

Polska Agencja Prasowa Serwis Samorządowy
 
2017-12-06 15:18       aktualizacja: 2017-12-06 12:43       WIADOMOŚCI KLUBOWE
  A A A

Buczek: „Przedszkole na medal”

Buczek: „Przedszkole na medal”
Fot. UG Buczek
Od września dzieci z Gminnego Przedszkola w Buczku uczestniczą w projekcie „Przedszkole na medal”. Posiłkując się wsparciem funduszy europejskich utworzono dwa nowe oddziały, dzięki czemu wszyscy mali buczkowiacy, których rodzice zgłosili do rekrutacji, mogą uczęszczać do przedszkola.

Bardzo ważne dla podniesienia jakości edukacji przedszkolnej są zajęcia dodatkowe, których szeroka oferta została z początkiem roku wzbogacona. Oprócz języka angielskiego (będącego obecnie w podstawie programowej), rytmiki z elementami tańca, zajęć plastycznych z elementami origami i gimnastyki korekcyjnej, zajęć logopedycznych i korekcyjno-kompensacyjnych wprowadzona została innowacja pedagogiczna pn. „Kolorowa matematyka dla smyka”.

Dzięki temu wszystkie przedszkolaki mogą uczestniczyć w ciekawych zajęciach rozwijających kompetencje matematyczne. Natomiast dzieci potrzebujące wsparcia w rozwoju mowy i umiejętności społecznych zakwalifikowane zostały do zajęć „Zaczynam mówić” oraz „Podaj rączkę”.

Po dość trudnym okresie adaptacji, nadszedł czas, w którym nawet najmłodsze dzieci zaczynają cieszyć się z chwil spędzonych wśród przedszkolnych rówieśników. Oprócz zajęć i zabaw w salach dzieci świetnie się bawią podczas wielu imprez integracyjnych i uroczystości. Wiele radości sprawiają dzieciom koncerty muzyczne, które odbywają się w przedszkolu cyklicznie.

Pierwszą ważną uroczystością dla nowych przedszkolaków był Dzień Edukacji Narodowej połączony z Dniem Jabłuszka, podczas którego wójt gminy, Bronisław Węglewski, złożył życzenia wszystkim pracownikom oraz wychowankom przedszkola.

Ogromnym wyzwaniem było również Pasowanie na Przedszkolaka, do którego 16 listopada przystąpiło aż 75 dzieci, prezentując swoje umiejętności wokalne, recytatorskie i taneczne. Maluszki były bardzo dzielne i udowodniły, że zasługują na miano prawdziwego przedszkolaka, a w nagrodę dostały dyplomy, prezenty oraz słodki poczęstunek.

W tym dniu dokonano również uroczystego otwarcia nowych oddziałów przedszkola zlokalizowanych w szkole podstawowej, a rodzice podarowali kwiaty pani sekretarz, Zenonie Romankiewcz, jako wyraz wdzięczności dla organu prowadzącego za możliwość uczęszczania ich pociech do przedszkola i udziału w projekcie „Przedszkole na medal”.

W tym roku obchodziliśmy też wspólnie Dzień Przedszkolaka, Bal Jesieni oraz Dzień Pluszowego Misia.

Jak widać, w buczkowskim przedszkolu wiele się dzieje, dlatego należy się cieszyć, że w jego działaniach może uczestniczyć tak duża grupa przedszkolaków.
Źródło: materiały nadsyłane przez jednostki samorządu terytorialnego.
Za treść tych informacji PAP S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności.

TAGI:
 
KOMENTARZE: 0 PRZEJDŹ NA FORUM

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

 
newsletter

TAGI

PARTNERZY 


  Związek Gmin Wiejskich  

KONTAKT
Polska Agencja Prasowa SA
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (+48 22) 509 22 22
Faks: (+48 22) 509 22 34
REDAKCJA SERWISU SAMORZĄDOWEGO PAP
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (22) 509 23 67
Faks: (22) 509 23 72, (22) 509 22 20
e-mail: samorzad@pap.pl
e-mail klubowy: klub@pap.pl
DZIAŁ SPRZEDAŻY I OBSŁUGI KLIENTA
Adam Michrowski
Tel.: (22) 509 29 47
Kom.: 516 363 056
a.michrowski@pap.pl
PAP Copyright © PAP SA 2013 .
Redakcja  |  O portalu  |  Licencje  |  Polityka Prywatności  |  v 1.4.25