facebook RSS # #

15.02.2019 23:26

Polska Agencja Prasowa Serwis Samorządowy
 
2018-02-12 13:36       aktualizacja: 2018-02-12 14:21       WIADOMOŚCI KLUBOWE
  A A A

Ostrowiec Św.: Ogromne środki na rewitalizację

Ostrowiec Św.: Ogromne środki na rewitalizację
Fot. UM Ostrowiec Św.
Ponad 34 mln zł zasili budżet Ostrowca Świętokrzyskiego. Środki te zostaną przeznaczone na terenie miasta na realizację 11 zróżnicowanych zadań w ramach projektu o nazwie „Rewitalizacja obszarów zdegradowanych o silnym potencjale gospodarczym, społecznym i rekreacyjno-kulturowym na terenie miasta Ostrowca Świętokrzyskiego”.

W minionym tygodniu, podczas zorganizowanej w Galerii Fotografii konferencji prasowej, podpisana została preumowa na realizację tego jednego z największych projektów inwestycyjnych jakie do tej pory realizowane były w Ostrowcu Świętokrzyskim. Swoje podpisy pod umową złożyli: marszałek Adam Jarubas, prezydent Jarosław Górczyński oraz skarbnik Elżbieta Pichór. Wszystkie zadania znajdą swój finał w 2021 roku, ponieważ do tego czasu projekt musi zostać rozliczony. Prezydent nie kryje zadowolenia z podpisania preumowy.

„34 miliony złotych, które dzięki temu projektowi zainwestujemy w nasze miasto, robią wrażenie. Na sam początek warto podkreślić kilka rzeczy. Po pierwsze to kolejne pieniądze po które Ostrowiec Świętokrzyski sięga, a które zostaną w większości wydane na terenie naszego miasta. Oznacza to, że projekty, które składamy, min. na ręce marszałka są naprawdę dobrze przygotowane, przez pracowników miejskiego wydziału planowania i rozwoju. Po drugie, jak pokazują liczne przykłady, nie wystarczy dobry projekt, trzeba posiadać jeszcze na tyle stabilną sytuację finansową aby móc z budżetu, wygospodarować środki na wkład własny. Dziś po raz kolejny Ostrowiec Świętokrzyski udowadnia jak stabilny jest finansowo. Jest to bowiem kolejna podpisana umowa na dofinansowanie w ciągu kilku miesięcy. Natomiast po trzecie projekt rewitalizacji świetnie wpisuje się w program odnawiania Ostrowca Świętokrzyskiego. Jest on na tyle duży, że trudno byłoby dziś omówić każdy jeden punkt w satysfakcjonującym stopniu. Jest o tyle niezwykły, że będzie realizowany we współpracy z dwoma spółdzielniami mieszkaniowymi, na majątku członków spółdzielni, czyli mieszkańców wielu ostrowieckich osiedli. Jest projektem strategicznym dla poprawy standardów życia, wizerunku oraz oferty handlowej i kulturowej miasta” - powiedział prezydent Jarosław Górczyński.

Do projektu przystąpiły dwie spółdzielnie mieszkaniowe OSM oraz SM Krzemionki, zrealizują one liczne remonty na swoich osiedlach, a w szczególności w parku XXV-lecia jak i na osiedlu Rosochy. Już poza majątkiem spółdzielni projekt przewiduje również zagospodarowanie dużej działki na oś. Ogrody pod budowę charakterystycznego ogrodu zdrowia, który podzielony zostanie na 5 stref zmysłów - terapia wzrokiem, węchem, dźwiękiem, dotykiem i smakiem. Projekt posiada na tyle zróżnicowane zadania, że każdy znajdzie w nim inwestycję, której oczekuje. Może to być rozbudowa monitoringu miejskiego, unowocześnienie sali kinowej, budowa miejsc parkingowych, czy też Centrum Tradycji Hutnictwa, które na wzór Centrum Nauki Kopernik, będzie miejscem do pogłębiania wiedzy i dobrej zabawy dla dzieci, ale również rodziców i dziadków.

Po złożeniu stosownych podpisów pod preumową, sukces Ostrowca Świętokrzyskiego podsumował marszałek Adam Jarubas.

„Gratuluję Państwu serdecznie tego projektu. Jest takie powiedzenie, że prawdziwych przyjaciół poznaje się po tym jak znoszą Twój sukces. Wydaje mi się, że Wasi przyjaciele będą wystawieni na kolejną próbę. Po projekcie browaru kultury, który był największym projektem jeśli chodzi o działanie 4.4, czy wsparcie dziedzictwa kulturowego. Przyszło nam dzisiaj podpisać preumowę na realizacje kolejnego, jednego z największych siedmiu projektów, które spośród 13 uzyskały dofinansowanie” – powiedział Adam Jarubas, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego.

„Zazwyczaj jest tak, że mamy wiele dobrych projektów ale mogą wygrywać tylko te najlepsze. Od pewnego czasu projekty z miasta Ostrowca Świętokrzyskiego lokują się wśród tych najlepszych projektów. Gratuluję szerokiego zamysłu dotyczącego rewitalizacji przestrzeni, otwieranie miasta. Hasło "Miasto Od Nowa" jest jak najbardziej na miejscu. Życzę Państwu aby żyło się Wam w Waszym mieście milej, łatwiej i przyjemniej aby byli Państwo dumni z miejsca z którego pochodzicie i gdzie mieszkacie” – dodał marszałek.
Źródło: materiały nadsyłane przez jednostki samorządu terytorialnego.
Za treść tych informacji PAP S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności.

TAGI:
 
KOMENTARZE: 0 PRZEJDŹ NA FORUM

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

 
newsletter

TAGI

PARTNERZY 


  Związek Gmin Wiejskich  

KONTAKT
Polska Agencja Prasowa SA
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (+48 22) 509 22 22
Faks: (+48 22) 509 22 34
REDAKCJA SERWISU SAMORZĄDOWEGO PAP
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (22) 509 23 67
Faks: (22) 509 23 72, (22) 509 22 20
e-mail: samorzad@pap.pl
e-mail klubowy: klub@pap.pl
DZIAŁ SPRZEDAŻY I OBSŁUGI KLIENTA
Rafał Szafrański
Tel.: (22) 509 27 03
Kom.: 722 202 428
r.szafranski@pap.pl
PAP Copyright © PAP SA 2013 .
Redakcja  |  O portalu  |  Licencje  |  Polityka Prywatności  |  v 1.4.25