facebook RSS # #

15.02.2019 23:17

Polska Agencja Prasowa Serwis Samorządowy
 
2018-02-13 15:41       aktualizacja: 2018-02-13 15:43       WIADOMOŚCI KLUBOWE
  A A A

Bolesławiec: Pumptrack, skatepark i ścianka wspinaczkowa

Bolesławiec:  Pumptrack, skatepark i ścianka wspinaczkowa
Fot. UM Bolesławiec
W Bolesławcu trwają intensywne prace przy aranżacji i zagospodarowaniu terenu nad Bobrem pod funkcję sportowo – rekreacyjną. W okolicy bolesławieckiego wiaduktu powstaje pumptrack, skatepark i ścianka wspinaczkowa.

W ramach zadania wykonane zostaną również pochylnie, zaplanowano przebudowę schodów, utwardzenie dróg wokół budowanych obiektów oraz montaż elementów małej architektury: kosze, ławki, stojaki dla rowerów.

Pumptrack jest torem rowerowym, który składa się z garbów, zakrętów profilowanych oraz małych "hopek" ułożonych w takiej kolejności, by możliwe było rozpędzanie się i utrzymywanie prędkości bez pedałowania. Pumptrack stwarza możliwości obycia z rowerem, rozwija koordynację ruchową oraz zmysł równowagi. Jest to prosty i przyjemny sposób na aktywność sportową bez względu na wiek.

Powstający w Bolesławcu pumptrack to bardzo urozmaicony, największy tor typu FLOW TRACK, łączący w sobie sekcje racingowe (wyścigowe), flow (do oddawania skoków) oraz easy dla początkujących i średnio zaawansowanych. Nie zapomniano również o najmłodszych użytkownikach – od maluchów na odpychanych rowerkach, dla których powstają dwa obiekty.

Powstający obiekt ma nieregularny kształt z dużą ilością przeszkód. Dla maksymalnego wykorzystania terenu zaplanowano liczne odnogi i alternatywne linie przejazdu. Powierzchnia toru FLOW TRACK pozwala go zakwalifikować do tzw. parku rowerowego, stanowiącego połączenie wielu odmian sportów rowerowych. Start rozpoczyna się z dwupoziomowej górki wysokości 1,2 i 2 metry.

Pierwsza sekcja toru to szybka pętla z przeszkodami o charakterze wyścigowym. Pozwala ona na trenowanie elementów dyscypliny olimpijskiej BMX racing. Nitka zewnętrzna toru została wyposażona w skoczne przeszkody z innowacyjną, nie stosowaną wcześniej w Polsce - "satelitką", która jest traktowana jako "Pro sekcja" - użytkownicy muszą przeskoczyć przez trawę wskakując na satelitkę i z niej zeskakując. Szybka nitka okalająca tor prowadzi do asfaltowego bowla łączącego kilka nitek trasy.

Przeszkody w części centralnej tworzą sekcję "easy" przeznaczoną dla mniej zaawansowanych. Wszystkie sekcje połączone są ze sobą dużą ilością transferów i przelań, scalających tor po którym można jeździć w różnych kierunkach.

Wykonawcą jest firma PARK-M POLAND z siedzibą w Starym Sączu. Koszt robót wynosi 5 755 567 zł. Środki pochodzą z budżetu miasta. W drugim etapie zagospodarowania terenu nad Bobrem pod funkcję sportowo – rekreacyjną zaplanowano wykonanie parku sensorycznego, boisk do piłki siatkowej, szatni, placów zabaw.

W planach są również strefy imprez i strefa grillowa, pomost dla kajaków, plaża, miejsca postojowe dla samochodów oraz ogrodzenie i oświetlenie terenu. - Ogólny zamiar jest taki, aby wrócić nad rzekę. Ale wrócić nad rzekę, aby coś robić. To miejsce, które obecnie jest miejscem spacerów i biegaczy - którzy biegają „Bobrową ścieżką” - zamieni się na pewno w kultowe miejsce” - mówi Piotr Roman, prezydent Bolesławca.

Warto przypomnieć, że jest to kolejny obiekt rekreacyjno – sportowy w Bolesławcu, który pozwoli na spędzanie czasu wolnego w sposób aktywny przez dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe.

Więcej na www.boleslawiec.eu
Źródło: materiały nadsyłane przez jednostki samorządu terytorialnego.
Za treść tych informacji PAP S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności.

TAGI:
 
KOMENTARZE: 0 PRZEJDŹ NA FORUM

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

 
newsletter

TAGI

PARTNERZY 


  Związek Gmin Wiejskich  

KONTAKT
Polska Agencja Prasowa SA
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (+48 22) 509 22 22
Faks: (+48 22) 509 22 34
REDAKCJA SERWISU SAMORZĄDOWEGO PAP
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (22) 509 23 67
Faks: (22) 509 23 72, (22) 509 22 20
e-mail: samorzad@pap.pl
e-mail klubowy: klub@pap.pl
DZIAŁ SPRZEDAŻY I OBSŁUGI KLIENTA
Rafał Szafrański
Tel.: (22) 509 27 03
Kom.: 722 202 428
r.szafranski@pap.pl
PAP Copyright © PAP SA 2013 .
Redakcja  |  O portalu  |  Licencje  |  Polityka Prywatności  |  v 1.4.25