facebook RSS # #

22.03.2019 16:14

Polska Agencja Prasowa Serwis Samorządowy
 
2018-03-13 16:40       aktualizacja: 2018-03-13 16:45       WIADOMOŚCI KLUBOWE
  A A A

Kraków: Przejrzyste finanse – zobacz, na co miasto wydaje pieniądze

Miejski budżet 2018 r. bliżej mieszkańca – to główne założenie projektu internetowego „Przejrzyste finanse”, który Gmina Miejska Kraków realizuje wspólnie z firmą SVC Link. Serwis internetowy w przejrzysty i zrozumiały dla każdego obywatela sposób pokazuje, na co rozdzielane są środki publiczne.
Obala tym samym wiele nieprawdziwych obiegowych opinii – jak choćby tę, że większość wpływów z podatków konsumowana jest przez administrację.


Serwis Przejrzyste Finanse - krakow.pl/przejrzystefinanse -  to innowacyjna platforma, która w prosty i zrozumiały sposób prezentuje strukturę tegorocznego budżetu miasta Kraków oraz odpowiada na pytanie, jak miasto dysponuje naszymi podatkami. Dowiemy się z niej, jak kształtują się dochody i wydatki Krakowa, a także jak wygląda nominalna kwota partycypacji mieszkańca w budżecie. Interaktywny „suwak” dochodów przeliczy wartość wkładu obywatela do budżetu z tytułu odprowadzania podatku PIT lub CIT w Krakowie. Każdy będzie mógł odpowiedzieć sobie na pytanie „Dlaczego warto płacić podatki w Krakowie?”.

Jedną z zalet serwisu jest fakt, że chętnie posługuje się on infografiką, a – jak wiadomo – dobrze zaprojektowana infografika pomaga zrozumieć trudniejsze zagadnienia. Na stronie znajdziemy więc nowoczesne infografiki obrazujące wysokość finansowego zaangażowania każdego obywatela w ramach poszczególnych kategorii wydatkowych prezentowanych w układzie klasyfikacji budżetowej. Co więcej, strona przewiduje możliwość pobierania informacji zawartych w serwisie w postaci infografiki zapisanej w pliku PDF oraz danych analitycznych w pliku CSV.

Dzięki zaprojektowaniu niepowtarzalnych infografik, wartości liczbowe zawarte w obszernej uchwale budżetowej trafią do szerszego grona odbiorców. Rozwijane poziomy kategorii wydatkowych pozwalają na eksplorację każdego działu wydatków do poziomu rozdziałów, w prosty sposób odzwierciedlając informacje dostępne do tej pory jedynie dla nielicznych mieszkańców.

Istotną częścią portalu jest sekcja inwestycji, gdzie prezentowane są najciekawsze projekty realizowane obecnie w naszym mieście. Każdy obiekt ma krótki opis i galerię zdjęć, uzupełnianą w miarę postępu prac. Zachowując pełną transparentność, przedstawiamy kwoty realizowanych inwestycji wraz z informacją o stopniu wykorzystaniu środków unijnych.

Wszystkich mieszkańców zapraszamy do odwiedzenia profilu Krakowa w witrynie Przejrzyste Finanse: http://krakow.pl/przejrzystefinanse
Źródło: materiały nadsyłane przez jednostki samorządu terytorialnego.
Za treść tych informacji PAP S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności.

TAGI:
 
KOMENTARZE: 0 PRZEJDŹ NA FORUM

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

 
newsletter

TAGI

PARTNERZY 


  Związek Gmin Wiejskich  

KONTAKT
Polska Agencja Prasowa SA
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (+48 22) 509 22 22
Faks: (+48 22) 509 22 34
REDAKCJA SERWISU SAMORZĄDOWEGO PAP
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (22) 509 23 67
Faks: (22) 509 23 72, (22) 509 22 20
e-mail: samorzad@pap.pl
e-mail klubowy: klub@pap.pl
DZIAŁ SPRZEDAŻY I OBSŁUGI KLIENTA
Rafał Szafrański
Tel.: (22) 509 27 03
Kom.: 722 202 428
r.szafranski@pap.pl
PAP Copyright © PAP SA 2013 .
Redakcja  |  O portalu  |  Licencje  |  Polityka Prywatności  |  v 1.4.25