facebook RSS # #

14.10.2019 09:04

Polska Agencja Prasowa Serwis Samorządowy
 
2018-03-27 13:16       aktualizacja: 2018-03-27 13:19       WIADOMOŚCI KLUBOWE
  A A A

Jarocin: Szybki dostęp do biletów

Jarocin: Szybki dostęp do biletów
Fot. UM Jarocin
Od tygodnia pasażerowie Jarocińskich Linii Autobusowych mogą kupować bilety przy użyciu swoich telefonów komórkowych. Wystarczy korzystać z darmowej aplikacji mPay, która działa także w wielu innych miastach na terenie całej Polski.

Na nowych użytkowników czeka również powitalna promocja, dzięki której można otrzymać zwrot kwoty wydanej na pierwszy bilet.

Aplikacja mPay zapewnia szybki dostęp do biletów komunikacji miejskiej.

Pasażerowie mogą kupować je w każdym miejscu i o każdej porze dnia, bez konieczności stania w kolejkach, posiadania gotówki czy szukania otwartego kiosku. Rozwiązanie jest dostępne w kilkudziesięciu innych miastach na terenie całej Polski, m.in. w Poznaniu, Krakowie, Łodzi i Warszawie. Mieszkańcom Jarocina okolic aplikacja mPay umożliwia wygodne płacenie telefonem za przejazdy na terenie gminy Jarocin, Kotlin oraz Nowe Miasto nad Wartą. W aplikacji można znaleźć wszystkie dostępne bilety JLA, w tym również miesięczne, kwartalne i 150-dniowe.
Standardowo ceny biletów dostępnych w aplikacji są takie same, jak w tradycyjnych punktach sprzedaży. Dzięki powitalnej promocji pasażerowie mogą jednak liczyć na dodatkowe oszczędności. Po zakupie pierwszego biletu w cenie do 4 zł otrzymają automatyczny zwrot wydanej na niego kwoty.

Kupowanie biletów za pomocą mPay jest bardzo proste. Wystarczy uruchomić aplikację w telefonie i z listy miast wybrać Jarocin. Następnie pasażer wybiera jeden z dostępnych biletów, wpisuje numer linii i określa metodę płatności. Ostatnim krokiem jest potwierdzenie zakupu 4-cyfrowym kodem PIN, który każdy użytkownik ustala samodzielnie podczas rejestracji w mPay. Nabycie biletu w aplikacji jest równoznaczne z jego skasowaniem.
Podczas kontroli należy wejść do zakładki „Kontrola biletów”, wybrać aktywny bilet i okazać go kontrolerowi. Można to zrobić nawet wtedy, gdy telefon nie ma połączenia z Internetem.

Aby móc płacić za bilety telefonem, należy wcześniej zasilić swoją elektroniczną portmonetkę mPay środkami pieniężnymi, np. za pomocą przelewu bankowego. Do aplikacji można też podłączyć kartę płatniczą, co pozwala uniknąć konieczność pamiętania o regularnych zasileniach. Należność za bilety jest wówczas pobierana bezpośrednio z konta bankowego pasażera.

Aplikacja mPay jest darmowa i dostępna na telefony z systemami Android, iOS oraz Windows Phone. Żeby ją pobrać, wystarczy w sklepie z aplikacjami wpisać „mPay płatności mobilne”. Innym sposobem jest wpisanie w przeglądarce internetowej telefonu adresu www.app.mpay.pl.

Podczas pierwszego uruchomienia aplikacja przeprowadza użytkownika przez krótki proces rejestracji.
Promocja powitalna będzie trwała do wyczerpania przeznaczonych na nią środków, nie później jednak niż do końca marca 2018 r. Z jej regulaminem można zapoznać się na stronie www.mpay.pl.
Źródło: materiały nadsyłane przez jednostki samorządu terytorialnego.
Za treść tych informacji PAP S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności.

TAGI:
 
KOMENTARZE: 0 PRZEJDŹ NA FORUM

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

 
newsletter

TAGI

PARTNERZY 


  Związek Gmin Wiejskich  

KONTAKT
Polska Agencja Prasowa SA
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (+48 22) 509 22 22
Faks: (+48 22) 509 22 34
REDAKCJA SERWISU SAMORZĄDOWEGO PAP
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (22) 509 29 25
Faks: (22) 509 23 72, (22) 509 22 20
e-mail: samorzad@pap.pl
e-mail klubowy: klub@pap.pl
DZIAŁ SPRZEDAŻY I OBSŁUGI KLIENTA
Rafał Szafrański
Tel.: (22) 509 27 03
Kom.: 722 202 428
r.szafranski@pap.pl
PAP Copyright © PAP SA 2013 .
Redakcja  |  O portalu  |  Licencje  |  Polityka Prywatności  |  v 1.4.25