facebook RSS # #

23.03.2019 16:21

Polska Agencja Prasowa Serwis Samorządowy
 
2018-04-16 12:47       aktualizacja: 2018-04-16 12:50       WIADOMOŚCI KLUBOWE
  A A A

Ostrowiec Św.: Powstaje nowa droga

Ostrowiec Św.: Powstaje nowa droga
Fot. UM Ostrowiec Św.
Po zimowej przerwie wznowiono prace przy budowie bocznej od ulicy Kilińskiego. Prace realizowane są w układzie 2 – letnim. Powstająca droga będzie miała blisko pól kilometra długości.

Będzie to kolejna w tym rejonie ulica o nawierzchni asfaltobetonowej wraz z miejscami postojowymi oraz nowoczesnym ledowym oświetleniem. Wykonawca, czyli Miejskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych przewiduje zakończenie prac na koniec lipca b.r.

- Ta część miasta posiada swój wyjątkowy charakter poprzez lokalizację licznych hurtowni i firm usługowych w linii, którą wyznacza ulica Kilińskiego. To także obszar, którym nadal zainteresowani są potencjalni inwestorzy. Dlatego tak ważne jest zapewnienie tutaj właściwej infrastruktury. Droga ta stanowić będzie część większego ciągu komunikacyjnego powstającego w ramach Rewitalizacji Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego. Łącząc się z ulicą L. Chrzanowskiego, i Furmańską usprawni komunikację w tej części miasta, a przede wszystkim ułatwi komunikację wokół Targowiska Miejskiego, które jest w tym momencie rozbudowywane. Zyskają dzięki temu zarówno mieszkańcy oraz lokalne firmy, które otrzymają większą dostępność komunikacyjną – tłumaczy Prezydent Miasta Jarosław Górczyński.

– Jednakże to nie jedyne prace prowadzane obecnie na naszych drogach. Na swoją realizację doczekało się już wiele ulic, o które mieszkańcy zabiegali bezskutecznie od lat. Remonty te to element szerokiego programu odnowy infrastruktury miasta, który docelowo obejmie jak największą liczbę mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego. Sukcesywnie w ramach bieżącej konserwacji dróg poprawiamy stan ulic. Dzięki dobrej polityce finansowej i środkom zaoszczędzonym ze spłaty kredytu wiele udało nam się zrealizować, jak na przykład ulicę Sportową, na którą mieszkańcy czekali przez lata – dodaje Prezydent Górczyński.

W ubiegłym roku w ramach bieżącej konserwacji pasów drogowych położono nową nawierzchnię na ulicach Akacjowej, Denkowskiej, Sportowej, Staszica, Gombrowicza czy Bocznej od ulicy Kolonia Robotnicza na odcinku od Ronda Narodowych Sił Zbrojnych do dawnego sklepu. Już wkrótce z nowej nawierzchni będą się również cieszyć mieszkańcy ulicy Bocznej od Kolonii Robotnicza przy skręcie od ulicy Henryka Sienkiewicza. Takie działania, to najczęściej efekt spotkań Prezydenta z mieszkańcami, którzy mówią o potrzebach swoich dzielnic i osiedli.
Źródło: materiały nadsyłane przez jednostki samorządu terytorialnego.
Za treść tych informacji PAP S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności.

TAGI:
 
KOMENTARZE: 0 PRZEJDŹ NA FORUM

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

 
newsletter

TAGI

PARTNERZY 


  Związek Gmin Wiejskich  

KONTAKT
Polska Agencja Prasowa SA
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (+48 22) 509 22 22
Faks: (+48 22) 509 22 34
REDAKCJA SERWISU SAMORZĄDOWEGO PAP
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (22) 509 23 67
Faks: (22) 509 23 72, (22) 509 22 20
e-mail: samorzad@pap.pl
e-mail klubowy: klub@pap.pl
DZIAŁ SPRZEDAŻY I OBSŁUGI KLIENTA
Rafał Szafrański
Tel.: (22) 509 27 03
Kom.: 722 202 428
r.szafranski@pap.pl
PAP Copyright © PAP SA 2013 .
Redakcja  |  O portalu  |  Licencje  |  Polityka Prywatności  |  v 1.4.25