facebook RSS # #

21.02.2019 20:07

Polska Agencja Prasowa Serwis Samorządowy
 
2018-05-15 12:23       aktualizacja: 2018-05-15 12:41       WIADOMOŚCI KLUBOWE
  A A A

Polkowice: Kuźnie talentów

Polkowice: Kuźnie talentów
Fot. UG Polkowice
Na ścianach powoli brakuje miejsc na dyplomy i certyfikaty, a w gablocie z trudem mieszczą się złote puchary zdobyte przez małych sportowców. Od lat polkowickie przedszkola cieszą się niesłabnącą popularnością wśród rodziców.

Źródłami sukcesu są wspaniałe dzieci, ich rodzice i nauczyciele oraz przemyślana i konsekwentnie realizowana przez gminę Polkowice strategia inwestowania w wychowanie i naukę przedszkolną.

- Mamy znakomitą kadrę z ogromnym doświadczeniem, która nieustannie podnosi swoje kwalifikacje i jest otwarta na nowości. Dzieci nieustannie motywują nas do nowych pomysłów, rodzice natomiast bardzo angażują się w życie placówki. Przygotowujemy dla nich ankiety, w których pytamy co im się podoba, a co należałoby zmienić i jakie są ich pomysły. Mamy zawsze ogromny odzew – przyznaje Krystyna Krzyżaniak, dyrektor przedszkola Słoneczko.

Nie inaczej jest w placówce nr 4, która ma swoje grupy w Polkowicach, Sobinie i Suchej Górnej. Przedszkole stawia na dobre przygotowanie dziecka do nauki.

- Naszą misją jest wspieranie wszechstronnego rozwoju dziecka, zaspokajanie jego potrzeb edukacyjnych, rozwijanie talentów i zainteresowań. Absolwenci naszego przedszkola to dzieci otwarte na świat, twórcze, osiągające w większości bardzo dobre wyniki w nauce – mówi Elżbieta Mysuna – Greń, dyrektor przedszkola im. Misia Uszatka.

Gmina przeznacza na miesięczne utrzymanie dziecka w przedszkolu 1 135 zł. Rodzice płacą 6 zł za całodzienne wyżywienie oraz 1 zł za każdą dodatkową godzinę ponad gwarantowanych 5 bezpłatnych godzin. W placówkach są interaktywne tablice i wymieniane co roku nowe zabawki. Dzieci chodzą na basen i korzystają z autorskich programów edukacyjnych.

- W naszej gminie zapewniamy opiekę, edukację na dobrym poziomie i możliwości społecznego rozwoju. Nowocześnie wyposażone obiekty i wykwalifikowana kadra pedagogiczna tworzą atmosferę odpowiedniego startu dla dzieci w dorosłe życie. Chcemy nadal inwestować w rozwój naszych najmłodszych mieszkańców – mówi Wiesław Wabik, burmistrz Polkowic.

Przedszkole nr 2 bada losy swoich wychowanków. Okazuje się, że 80% przedszkolaków osiąga sukcesy w szkołach. Procentuje udział w licznych konkursach i zespołowa współpraca. Dzieci są samodzielne, śmiałe i odważne, dociekliwe i chętne do nauki, nie boją się pytać.

– Pracujemy na autorskich programach. Po rekrutacji rozpoczynamy program adaptacyjny. Podczas wakacji zapraszamy do nas rodziców z dziećmi na wspólne zajęcia, tak aby maluchy bezboleśnie przeszły z opieki domowej do opieki przedszkolnej w grupie rówieśniczej. Dzieci wg własnego rytmu poznają sale i nauczycieli. Mogą przyjść na jedną godzinę, albo na kilka. Mogą przyjść z rodzicem, ale również zostać z nauczycielem. Po takiej łagodnej adaptacji, od września dzieci wchodzą bez problemów w rytm życia przedszkolnego – wyjaśnia Krystyna Krzyżaniak.

Placówka realizuje własny program rozwoju lokalnego patriotyzmu zatytułowany „Jestem Polakiem, mieszkam w Polkowicach”.

– Współpracujemy z naszymi instytucjami publicznymi, organizujemy wycieczki i konkursy o znajomości naszej małej ojczyzny Polkowic. Dzieci poznają legendy i zabytki z naszego regionu – dodaje dyrektor.

Polkowicach funkcjonuje 5 gminnych przedszkoli, 2 niepubliczne oraz jedno katolickie prowadzone przez fundację Św. Marcina. Działają również 3 gminne punkty przedszkolne, 1 punkt niepubliczny oraz 6 gminnych oddziałów przedszkolnych przy szkołach. Łącznie z opieki przedszkolnej korzysta w Polkowicach 1087 dzieci.
Źródło: materiały nadsyłane przez jednostki samorządu terytorialnego.
Za treść tych informacji PAP S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności.

TAGI:
 
KOMENTARZE: 0 PRZEJDŹ NA FORUM

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

 
newsletter

TAGI

PARTNERZY 


  Związek Gmin Wiejskich  

KONTAKT
Polska Agencja Prasowa SA
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (+48 22) 509 22 22
Faks: (+48 22) 509 22 34
REDAKCJA SERWISU SAMORZĄDOWEGO PAP
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (22) 509 23 67
Faks: (22) 509 23 72, (22) 509 22 20
e-mail: samorzad@pap.pl
e-mail klubowy: klub@pap.pl
DZIAŁ SPRZEDAŻY I OBSŁUGI KLIENTA
Rafał Szafrański
Tel.: (22) 509 27 03
Kom.: 722 202 428
r.szafranski@pap.pl
PAP Copyright © PAP SA 2013 .
Redakcja  |  O portalu  |  Licencje  |  Polityka Prywatności  |  v 1.4.25