facebook RSS # #

17.02.2019 12:06

Polska Agencja Prasowa Serwis Samorządowy
 
2018-06-12 15:46       aktualizacja: 2018-06-12 15:43       WIADOMOŚCI KLUBOWE
  A A A

Brwinów: Weekendowe atrakcje

Brwinów: Weekendowe atrakcje
Fot. Urząd Gminy Brwinów
Już w najbliższy weekend 16 i 17 czerwca w Brwinowie kolejna edycja Festiwalu Otwarte Ogrody. W niedzielę 17 czerwca chętni będą mogli podziwiać zabytkowe pojazdy podczas rajdu „Persona ma Grata”, którego meta będzie w Brwinowie.

Program tegorocznego edycji Festiwalu Otwarte Ogrody obejmuje wyjątkowe wydarzenia.

W sobotę 16 czerwca, w godzinach 10-18.30 miłośnicy historii Brwinowa będą mogli odwiedzić ogród archeologiczny „Brwinów z żelaza”. Wśród atrakcji znajdą się m.in. rekonstrukcja dymarki i widowiskowe rozbicie pieca, obóz legionistów rzymskich, gra terenowa, pokaz starożytnego kowalstwa oraz rozstrzygnięcie konkursu na strój sprzed 2000 lat.

W willi Ludwinówka goście obejrzą wystawę prac lokalnych twórców – rzeźbę, fotografię, ceramikę. W programie też spotkanie z poezją śpiewaną w wykonaniu Ewy Gaworskiej, która przedstawi własne piosenki i wiersze, oraz Aleksandra Trąbczyńskiego, aktora Teatru Powszechnego, który zaprezentuje utwory Zbigniewa Herberta.
W ogrodach w Żółwinie, Otrębusach i Brwinowie najmłodsi wraz z rodzinami będą mogli wziąć udział w ciekawych zabawach przygotowanych specjalnie dla nich.

Na zakończenie dnia warto wybrać się do Otrębus na pokaz filmu pt. „Krajobraz mojego miasta”, którego współtwórca Tomasz Drozdowicz przedstawi, jak można dbać o dziedzictwo kulturowe i ład w przestrzeni publicznej.

Niedziela 17 czerwca upłynie pod znakiem muzyki, tańca i sztuki.

W parku miejskim w Brwinowie wszyscy goście będą mieli okazję obejrzeć pokaz pieczenia pizzy i pieczywa w glinianym mobilnym piecu plenerowym, który jest autorskim projektem Zuzanny Sierocińskiej, a także wysłuchać opowieści o magicznych ogrodach księżycowych i wonnych. W parku odbędą się także warsztaty taneczne dla dzieci oparte na tradycyjnej muzyce m.in. regionu Mazowsza oraz warsztaty lalkarskie.

W niedzielę tajemnice warsztatu malarza pastelisty zdradzi Grażyna Macander-Majkowska, która zaprosi do wnętrz swojego domu oraz do urokliwego ogrodu, w którym będzie można wypocząć w cieniu wiekowych drzew.
Goście Festiwalu Otwarte Ogrody będą mieli możliwość odwiedzenia klimatycznych przedwojennych brwinowskich willi. W Ogrodzie Państwa Wernerów zabrzmią utwory m.in. wielkich Polaków: Chopina i Paderewskiego (Ogród Państwa Wernerów), a w Ludwinówce zaplanowano wystawę prac lokalnych twórców oraz warsztaty ceramiczne. W dworku Zagroda odbędzie się VI Przegląd Małych Form Teatralnych, a na zakończenie dnia spotkanie z Ałbeną Grabowską – pisarką, autorką sagi „Stulecie Winnych”, mieszkanką Brwinowa.

Szczegółowy program Festiwalu Otwarte Ogrody znajduje się w czerwcowym numerze biuletynu „Ratusz” oraz na stronie www.brwinow.pl.

Poza programem Otwartych Ogrodów w niedzielę 17 czerwca odbędzie się druga edycja automobilowego rajdu turystyczno-nawigacyjnego „Persona ma Grata”, która jest częścią Mistrzostw Okręgu Warszawskiego Pojazdów Zabytkowych. W tegorocznej edycji będzie można zobaczyć ponad 50 samochodów i motocykli, m.in. Motocykl Motobecane D45S z 1950 roku czy Austin A 125 Sheerline Saloon z 1953 roku. Wśród atrakcji nie zabraknie konkursu elegancji oraz prób sprawności kierowania pojazdem.

Organizatorem rajdu jest portal www.klasykiplastiki.pl przy współpracy z Komisją Pojazdów Zabytkowych Automobilklubu Polski.

Samochody będą przyjeżdżać na metę w Brwinowie przy ul. Przejazd 4A od ok. godz. 15. Zakończenie i rozdanie nagród nastąpi około godz. 17.
Źródło: materiały nadsyłane przez jednostki samorządu terytorialnego.
Za treść tych informacji PAP S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności.

TAGI:
 
KOMENTARZE: 0 PRZEJDŹ NA FORUM

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

 
newsletter

TAGI

PARTNERZY 


  Związek Gmin Wiejskich  

KONTAKT
Polska Agencja Prasowa SA
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (+48 22) 509 22 22
Faks: (+48 22) 509 22 34
REDAKCJA SERWISU SAMORZĄDOWEGO PAP
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (22) 509 23 67
Faks: (22) 509 23 72, (22) 509 22 20
e-mail: samorzad@pap.pl
e-mail klubowy: klub@pap.pl
DZIAŁ SPRZEDAŻY I OBSŁUGI KLIENTA
Rafał Szafrański
Tel.: (22) 509 27 03
Kom.: 722 202 428
r.szafranski@pap.pl
PAP Copyright © PAP SA 2013 .
Redakcja  |  O portalu  |  Licencje  |  Polityka Prywatności  |  v 1.4.25