facebook RSS # #

22.03.2019 14:19

Polska Agencja Prasowa Serwis Samorządowy
 
2018-06-12 08:27       aktualizacja: 2018-06-12 06:17       WIADOMOŚCI KLUBOWE
  A A A

Trzebnica: Prawie pół wieku Sparty

Trzebnica: Prawie pół wieku Sparty
Fot. UM Trzebnica
45-lecie istnienia Klubu Sportowego Sparta Skarszyn oraz zbliżający się Dzień Dziecka, były świetną okazją do wspólnego świętowania w Skarszynie. 31 maja odbył się tam festyn sportowo-rekreacyjny. Kolorowe dmuchańce, gry i zabawy z animatorem, turniej piłki nożnej czy zabawa taneczna, to tylko niektóre z przygotowanych atrakcji.

Piękna słoneczna pogoda przywitała wszystkich gości pikniku, w tym m.in. burmistrza Marka Długozimę, przewodniczącego Rady Miejsko-Gminnej LZS Jana Janusiewicza, honorowego jej członka Jerzego Krakowiaka, dyrektora firmy Agrobeta Zbigniewa Sidorowskiego oraz Antoniego Nowaka.

Zebranych przywitał Jan Janusiewicz, który od lat związany jest z klubem Sparta Skarszyn: - Dopisała nam w tym roku zarówno pogoda, jak i frekwencja. Możemy więc przyzwoicie uczcić ten jubileusz oraz uhonorować ludzi, którzy czynnie przyczyniają się do rozwoju i funkcjonowania naszego klubu. Wśród nich są piłkarze, byli zawodnicy, działacze. Szczególne słowa podziękowania kieruję na ręce burmistrza Marka Długozimy, który stale wspiera nas, naszą wieś i wszystkie 41 sołectw, które rozwijają się tak dobrze i prężnie jak cała Gmina Trzebnica – powiedział przewodniczący Rady LZS i razem z sołtysem Kamilem Ankierem, a jednocześnie prezesem klubu, wręczyli medale i podziękowania.

- Cieszę się, że mogę uczestniczyć w tej wspaniałej uroczystości klubu, który od tylu lat znajduje się na sportowej mapie Gminy Trzebnica tworząc jej historię. Skarszyn jest nierozerwalnie związany ze Spartą, a ludzie, którzy tworzyli i tworzą ten klub, są także odpowiedzialni za rozwój miejscowości. Dziękuję Janowi Janusiewiczowi oraz Kamilowi Ankierowi i wszystkim, którzy są związani ze Spartą – powiedział burmistrz i dodał: - Mam jeszcze jedną bardzo ważną informację dla wszystkich mieszkańców. Jeszcze w tym roku rozpocznie się budowa nowej świetlicy w Skarszynie. Będzie to w pełni nowoczesny obiekt, który powstanie tuż obok boiska. Patrząc na potencjał ludzi i miejscowości, wierzę, że dobrze ją wykorzystacie – zakończył.

Jedną z atrakcji pikniku był mecz piłki nożnej, w którym zmierzyli się byli i obecni piłkarze klubu. Po rzutach karnych wygrali oldboje. W przerwie meczu każdy z zawodników odebrał pamiątkowy medal. Biesiadowanie trwało do późnych godzin wieczornych.
Źródło: materiały nadsyłane przez jednostki samorządu terytorialnego.
Za treść tych informacji PAP S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności.

TAGI:
 
KOMENTARZE: 0 PRZEJDŹ NA FORUM

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

 
newsletter

TAGI

PARTNERZY 


  Związek Gmin Wiejskich  

KONTAKT
Polska Agencja Prasowa SA
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (+48 22) 509 22 22
Faks: (+48 22) 509 22 34
REDAKCJA SERWISU SAMORZĄDOWEGO PAP
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (22) 509 23 67
Faks: (22) 509 23 72, (22) 509 22 20
e-mail: samorzad@pap.pl
e-mail klubowy: klub@pap.pl
DZIAŁ SPRZEDAŻY I OBSŁUGI KLIENTA
Rafał Szafrański
Tel.: (22) 509 27 03
Kom.: 722 202 428
r.szafranski@pap.pl
PAP Copyright © PAP SA 2013 .
Redakcja  |  O portalu  |  Licencje  |  Polityka Prywatności  |  v 1.4.25