facebook RSS # #

22.03.2019 14:07

Polska Agencja Prasowa Serwis Samorządowy
 
2018-06-11 22:19       aktualizacja: 2018-06-12 06:26       WIADOMOŚCI KLUBOWE
  A A A

Wisła: Rabaty i darmowa kolej

Wisła: Rabaty i darmowa kolej
Fot. UM Wisła
Współpraca turystyczno-promocyjna pomiędzy Ustroniem a Wisłą nabiera rozpędu. Po wspólnych kalendarzach imprez przyszedł czas na wspólną akcję rabatową, skierowaną do turystów przebywających w beskidzkich kurortach co najmniej dwie doby.

Celem akcji „Wisła, Ustroń…zostaję dłużej – dostaję więcej” jest wspólne dotarcie do osób przebywających w Ustroniu i Wiśle i jak największe uatrakcyjnienie ich pobytów poprzez specjalne zniżki na atrakcje oraz umożliwienie łatwej komunikacji pomiędzy miastami.

Podobna akcja odbyła się już w Wiśle. Ponieważ została bardzo dobrze odebrana zarówno przez turystów, jak i gestorów bazy noclegowej postanowiono poszerzyć ją o sąsiedni Ustroń.

- Inicjatywa była przysłowiowym strzałem w dziesiątkę, dlatego zdecydowaliśmy się ją kontynuować. Całe przedsięwzięcie jest rezultatem dobrze układającej się współpracy miasta z gestorami prowadzącymi działalność gospodarczą związaną z obsługą ruchu turystycznego – mówi Tomasz Bujok, burmistrz Wisły.

- To bardzo duże przedsięwzięcie angażujące bardzo dużą ilość podmiotów, dlatego też. mam nadzieję, że poszerzenie współpracy przyniesie wymierne korzyści dla wszystkich zaangażowanych, zarówno dla organizatorów, jak i gestorów bazy turystycznej ale przede wszystkim dla turystów, dla których pobyt w naszych miastach okaże się jeszcze bardziej atrakcyjny – dodaje burmistrz Ustronia Ireneusz Szarzec.

Całe przedsięwzięcie polega na wydawaniu kart rabatowych, uprawniających do skorzystania z promocyjnych cen (niższych o 15%) na określone w nich atrakcje turystyczne, więc turyści, którzy uiszczają opłatę miejscowa i opłatę uzdrowiskową, zyskują dużo więcej, bo wartość rabatów znacznie przewyższa wysokość tej opłaty. Karty wydawane są przez rozliczające się z miastami z inkasowanej opłaty miejscowej i uzdrowiskowej podmioty oferujące pobyt w Wiśle i Ustroniu, zatem zyskują też uczciwi gestorzy, którzy mogą swoim gościom zaproponować wspomniane karty rabatowe.
W tym roku turyści, którzy zapłacą opłatę miejscową w Wiśle i opłatę uzdrowiskową w Ustroniu będą mogli skorzystać także z darmowego transportu koleją między Wisłą a Ustroniem. Posiadając wspomnianą kartę rabatową mogą jednorazowo przejechać pociągiem Kolei Śląskich „tam i z powrotem” między dwoma turystycznymi miejscowościami.

– Bardzo cieszymy się z tego, że nasza współpraca się rozwija i mamy nadzieję, że dodatkowe połączenia przypadną turystom do gustu. Kolej wydaje się bowiem jednym z najwygodniejszych sposobów podróżowania i zwiedzania – nie musimy się np. martwić o korki czy znalezienie miejsca parkingowego. Dodatkowo warto podkreślić, że jest to jednocześnie jedna z najbardziej ekologicznych form transportu. – mówi Wojciech Dinges, prezes Kolei Śląskich.

Pomysł uruchomienia dodatkowych przejazdów kolejowych pomiędzy Wisłą a Ustroniem pojawił się już w zeszłym roku lecz ze względu na remonty mostów kolejowych nie doszedł do skutku. Czas ten jednak nie został zmarnowany i pozwolił na dokładne dopracowanie szczegółów. Finalizacja akcji nie powiodłaby się bez zaangażowania i wsparcia wiceprzewodniczącej Sejmiku Województwa Śląskiego Sylwii Cieślar.

Dzięki temu w piątek 8 czerwca w Urzędzie Miejskim w Wiśle podpisano trójstronną umowę określającą warunki i zasady funkcjonowania bezpłatnych przejazdów pociągami dla turystów na trasie Wisła Głębce – Ustroń / Ustroń – Wisła Głębce. Z darmowych przejazdów będzie można korzystać od czerwca do 1 września. Obejmują one weekendowy rozkład jazdy, z którym zapoznać można się na stronie Kolei Śląskich, jak również w książeczce rabatowej dystrybuowanej na terenie Wisły i Ustronia.

Umowę podpisali: Burmistrz Wisły – Tomasz Bujok, Burmistrz Ustronia – Ireneusz Szarzec, Prezes Zarządu Kolei Śląskich – Wojciech Dinges i Wiceprezes Zarządu Kolei Śląskich – Renata Szczygieł.
Szczegółowy opis oferowanych usług objętych rabatem oraz regulamin akcji umieszczony jest w każdym egzemplarzu karty rabatowej oraz na stronach internetowych miast. Karty te gestorzy mogą pobierać w Centrum Informacji Turystycznej przy placu Hoffa w Wiśle i w Wydziale Promocji, Kultury, Sportu i Turystyki w Urzędzie Miejskim w Ustroniu.
Źródło: materiały nadsyłane przez jednostki samorządu terytorialnego.
Za treść tych informacji PAP S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności.

TAGI:
 
KOMENTARZE: 0 PRZEJDŹ NA FORUM

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

 
newsletter

TAGI

PARTNERZY 


  Związek Gmin Wiejskich  

KONTAKT
Polska Agencja Prasowa SA
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (+48 22) 509 22 22
Faks: (+48 22) 509 22 34
REDAKCJA SERWISU SAMORZĄDOWEGO PAP
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (22) 509 23 67
Faks: (22) 509 23 72, (22) 509 22 20
e-mail: samorzad@pap.pl
e-mail klubowy: klub@pap.pl
DZIAŁ SPRZEDAŻY I OBSŁUGI KLIENTA
Rafał Szafrański
Tel.: (22) 509 27 03
Kom.: 722 202 428
r.szafranski@pap.pl
PAP Copyright © PAP SA 2013 .
Redakcja  |  O portalu  |  Licencje  |  Polityka Prywatności  |  v 1.4.25