facebook RSS # #

22.03.2019 14:07

Polska Agencja Prasowa Serwis Samorządowy
 
2018-06-12 09:37       aktualizacja: 2018-06-12 09:38       WIADOMOŚCI KLUBOWE
  A A A

Powiat Mikołowski: 10 lat Uniwersytetu III Wieku

Powiat Mikołowski: 10 lat Uniwersytetu III Wieku
Fot. Starostwo Powiatowe w Mikołowie
- Jesteśmy pokoleniem powojennego wyżu demograficznego, które w pewnym momencie zaczęło przechodzić na emeryturę, dysponując zdrowiem i energią do zagospodarowania – mówiła Maria Beczała kierownik Powiatowego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, przypominając, iż pierwsze zajęcia to była gimnastyka z elementami jogi, nordic walking, kursy komputerowe i językowe.

11 czerwca w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. Karola Miarki świętowano dziesięć lat działalności tej uczelni dla seniorów oraz zakończenie roku akademickiego.

W trakcie obchodów przypomniano początku powstania PUTW w naszym powiecie oraz wydarzenia z ostatniego roku akademickiego.

- Obecna forma funkcjonowania uczelni koncentruje się na poniedziałkowych wykładach, których od października do czerwca było 40, zajęciach ruchowych tj. gimnastyka z elementami jogi oraz pilatesu, basen, gimnastyka rehabilitacyjna, zajęcia tańca liniowego oraz zumby. To również lektoraty z języka angielskiego, niemieckiego oraz francuskiego, kursy komputerowe w tym uczestnictwo w projekcie „Misie chodzą parami – e-learning z wnuczkami”, warsztaty kulinarne i teatralne, a także wycieczki, wyjazdy do teatrów i na koncerty - wymieniała Maria Beczała.

Jubileusz był okazją do wyróżnienia osób, które w sposób szczególny przyczyniły się do stworzenia uniwersytetu. Statuetki Aniołów dla samorządów wspierających PUTW odebrali: wicestarosta Marek Szafraniec, burmistrz Mikołowa Stanisław Piechula, wiceburmistrz Łazisk Górnych Jan Ratka, przewodniczący RM Orzesza Jan Mach, przewodnicząca RG Wyry Elżbieta Słomka, Kazimierz Adamczyk wójt Ornontowic oraz prof. Grażyna Markiewicz-Łoskot ze Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, która to uczelnia sprawuje patronat nad naszym uniwersytetem III wieku. Profesor Grażyna Markiewicz-Łoskot wygłosiła również krótki wykład dotyczący tego, jak cieszyć się dobrym zdrowiem przez długie lata. Nagrodzono także osoby wspierające uczelnie dla seniorów a także najwierniejszych studentów, którzy od początku biorą udział w zajęciach.

Zastępca naczelnika Wydziału Promocji i Rozwoju Starostwa Powiatowego Edward Dawidowski wręczył dyplomy słuchaczom PUTW, którzy uczestniczyli w międzynarodowym projekcie „Misie chodzą parami – e-learning z wnuczkami”.

Jubileusz był również okazją do podziękować i życzeń dalszych sukcesów, zaś studenci przygotowali także pokaz tańca liniowego oraz występy zachęcające do zapisania się na zajęcia uniwersytetu dla seniorów.
Źródło: materiały nadsyłane przez jednostki samorządu terytorialnego.
Za treść tych informacji PAP S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności.

TAGI:
 
KOMENTARZE: 0 PRZEJDŹ NA FORUM

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

 
newsletter

TAGI

PARTNERZY 


  Związek Gmin Wiejskich  

KONTAKT
Polska Agencja Prasowa SA
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (+48 22) 509 22 22
Faks: (+48 22) 509 22 34
REDAKCJA SERWISU SAMORZĄDOWEGO PAP
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (22) 509 23 67
Faks: (22) 509 23 72, (22) 509 22 20
e-mail: samorzad@pap.pl
e-mail klubowy: klub@pap.pl
DZIAŁ SPRZEDAŻY I OBSŁUGI KLIENTA
Rafał Szafrański
Tel.: (22) 509 27 03
Kom.: 722 202 428
r.szafranski@pap.pl
PAP Copyright © PAP SA 2013 .
Redakcja  |  O portalu  |  Licencje  |  Polityka Prywatności  |  v 1.4.25