facebook RSS # #

19.09.2018 00:19

Polska Agencja Prasowa Serwis Samorządowy
 
2018-07-10 14:52       aktualizacja: 2018-07-08 23:03       WIADOMOŚCI KLUBOWE
  A A A

Trzebnica: Szkolne Orły 2018

Trzebnica: Szkolne Orły 2018
Fot. UM Trzebnica
Gala Szkolnych Orłów Gminy Trzebnica podsumowująca osiągnięcia uczniów- laureatów licznych konkursów, a także nagradzająca ich opiekunów odbyła się 18 czerwca w sali widowiskowo-kinowej Gminnego Centrum Kultury. W tym roku burmistrz Marek Długozima w poczet Szkolnych Orłów wpisał ponad 70 uczniów i 20 nauczycieli.

Podczas gali nagrodzono uczniów wyróżniających się wysoką średnią, wzorowym zachowaniem oraz licznymi osiągnięciami w konkursach czy zawodach sportowych. Nagrodzono również najlepszych sportowców, a także drużyny sportowe.

W Poczet Szkolnych Orłów wpisana została ponownie drużyna matematyczna ze Szkoły Podstawowej nr 3, której uczniowie mówią, że pokochali cyfrę 3, bo po raz trzeci zajęli III miejsce w Dolnośląskich Meczach Matematycznych.

Nagrodzono również najlepszych absolwentów - Marię Gaweł ze Szkoły Podstawowej nr 1 (klasa gimnazjalna), Julię Powolną ze Szkoły Podstawowej z Ujeźdźca Wielkiego (klasa gimnazjalna) oraz Helenę Szkwerko z Gminnej Szkoły Muzycznej.

Jednak momentem, na który wiele osób czekało z niecierpliwością, był moment ogłoszenia laureata kategorii „Złoty Szkolny Orzeł Gminy Trzebnica”. Czyli osoby, w tym przypadku aż czterech osób, którym po raz trzeci przyznano tytuł Szkolnego Orła Gminy Trzebnica w kategorii „Laureaci konkursów”. W tym roku, do grona Złotych Orłów dołączyli: Paweł Solecki ze Szkoły Podstawowej nr 3 oraz trzech uczniów z Gminnej Szkoły Muzycznej im. prof. Edmunda Kajdasza: Weronika Biernat, Helena Szkwerko i Marcel Frąckowiak.

Podczas uroczystości burmistrz wyróżnił uczniów, którym tytuł Szkolny Orzeł Gminy Trzebnica został przyznany po raz 4,5 i 6. Są to Maria Gaweł, Kamila Boczar i Tomasz Majewski.

Gratulacje z rąk gospodarza i pomysłodawcy gali odebrali również uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2, którzy zdobyli trzecie miejsce na 39. Mistrzostwach Świata w Finałach Odysei Umysłu, jakie odbyły się w Stanach Zjednoczonych, w maju tego roku. Polska reprezentacja zdobyła łącznie aż czternaście trofeów – w tym cztery złote, trzy srebrne, pięć brązowych i dwie prestiżowe Nagrody Ranatra Fusca za Wybitną Kreatywność.

Tytuł wpisania w Poczet Szkolnych Orłów Gminy Trzebnica, a także wyróżnienia dla uczniów oraz Listy Gratulacyjne dla rodziców podczas gali, wręczał pomysłodawca Szkolnych Orłów Burmistrz Gminy Trzebnica Marek Długozima. Na zakończenie uroczystości podziękowania otrzymali nauczyciele oraz dyrektorzy szkół.

- Sukcesy jakie osiągają nasi uczniowie to odzwierciedlenie pracy nauczycieli prowadzących, wychowawców, polonistów, matematyków, historyków, nauczycieli wychowania fizycznego, czy muzyki - powiedział burmistrz i dodał - Gratuluję wszystkim Orłom, ich rodzicom i bliskim, a także gronu pedagogicznemu i dyrektorom. Wierzę, że wyróżniając młodych, zdolnych uczniów podczas Gali Szkolne Orły, czy przyznając im stypendia, motywujemy ich do jeszcze większej pracy.

Warto podkreślić, że Gmina Trzebnica jako jedyna w Powiecie Trzebnickim, przyznając tytuł i tym samym wpisując w poczet Szkolnych Orłów, wyróżnia uczniów z gminnych placówek oświatowych osiągających sukcesy zarówno w licznych konkursach jak i zawodach sportowych.

Oprawę artystyczną podczas gali zapewnili laureaci Trzebnickiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej Biedronka 2018, którzy wykonali utwory, wcześniej prezentowane podczas festiwalu.

W kategorii szkoły podstawowe klasy I-III Szkolne Orły otrzymali:

Szymon Matusiak ze Szkoły Podstawowej nr 1, Bartosz Kucharski ze Szkoły Podstawowej nr 2, Maciej Otfinowski ze Szkoły Podstawowej nr 3 i Jakub Galinowicz ze Szkoły Podstawowej w Ujeźdźcu Wielkim.

W kategorii szkoły podstawowe klasy IV-VI nagrody zdobyli: Hanna Pluta ze Szkoły Podstawowej nr 1, Zuzanna Marciniak ze Szkoły Podstawowej nr 2, Mateusz Orleański, Paweł Solecki, Szymon Hupa, Emelie Kunkel i Patrycja Budzyń ze Szkoły Podstawowej nr 3 oraz Tomasz Majewski ze Szkoły Podstawowej w Kuźniczysku.

W kategorii gimnazjum wyróżnienia otrzymali: Kamila Boczar oraz Kateryna Bobryka

W kategorii Gminna Szkoła Muzyczna nagrodzono: Dianę Cel, Weronikę Biernat, Marcela Frąckowiaka i Helenę Szkwerko.

W kategorii Drużyna Matematyczna nagroda trafiła do uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 3 w składzie: Szymon Hupa, Paweł Solecki, Oliwier Hupa, Zuzanna Mrozińska, Jakub Michalak, Wiktor Kawa, Maja Okuniewicz, Patrycja Budzyń, Eva Bouwman, Anna Plichta, Weronika Franczak, Łukasz Jędrzejewski, Tomasza Gliszczyński, Mateusz Orleański, Adam Żelazko i Maciej Pilip.

W kategoria Najlepsi Sportowcy nagrodę przyznano: Karol Świdziński ze Szkoły Podstawowej nr 2, Viktorie Marczakova ze Szkoły Podstawowej nr 3, Seweryn Murmyło ze Szkoły Podstawowej w Kuźniczysku, Franciszek Misterka ze Szkoły Podstawowej w Masłowie, Bartek Gryglewicz ze Szkoły Podstawowej w Ujeźdźcu Wielkim, Konrad Michalczyk ze Szkoły Podstawowej w Ujeźdźcu Wielkim (klasa gimnazjalna) oraz Piotr Kręczewski ze Szkoły Podstawowej nr 1 (klasa gimnazjalna).

W kategorii najlepsza sportowa drużyna: W kl. I-III w Poczet Szkolnych Orłów wpisano drużynę ze Szkoły Podstawowej nr 2 w skład której wchodzą: Urszula Zarzeczna, Zuzanna Banaś, Barbara Marcjoniak, Milena Molendowska, Weronika Gunia, Miłosz Hućko, Oliwier Mularski, Oskar Mularski, Filip Kupiec i Szymon Buta.

Najlepsza drużyna sportowa klasy IV-VII: W poczet Szkolnych Orłów wpisano uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 3 w składzie: Viktorie Marczakova, Julia Obroca, Michalina Gawron, Martyna Reźnik, Ewa Woźniak oraz Weronika Franczak.

Najlepsza drużyna sportowa klasy gimnazjalne: Szkoła Podstawowa nr 1: Maria Kluga, Ola Sadło, Wiktoria Modelska, Zofia Szpil, Julia Lutomska, Klaudia Bartosik, Paulina Szewczyk, Natalia Rau, Wiktoria Kręgulewska, Dominika Talaga.

Kategoria Absolwent Roku: Maria Gaweł ze Szkoły Podstawowej nr 1 (klasa gimnazjalna), Julia Powolna ze Szkoły Podstawowa w Ujeźdźcu Wielkim (klasa gimnazjalna), Helena Szkwerko z Gminnej Szkoły Muzycznej im. prof. Edmunda Kajdasza.

Kategoria Złoty Orzeł: Paweł Solecki, Weronika Biernat, Helena Szkwerko i Marcel Frąckowiak.

W kategorii Nauczyciel-opiekun wyróżnienia trafiły do: Lidii Rojewskiej, Katarzyny Szymkowiak ze Szkoły Podstawowej nr 1; Jadwigi Michalak, Małgorzaty Strzykalskiej, Jolanty Szymczyk, Urszuli Kupiec, Pawła Kubiaka i Krzysztofa Adamczyka ze Szkoły Podstawowej nr 2; s. Lilianny Wypiór, Katarzyny Buczkowskiej, Ewy Pasek, Małgorzaty Bogaczyńskiej oraz Andrzeja Durbajło ze Szkoły Podstawowej nr 3; Małgorzaty Smakowskiej i Emila Pasternaka ze Szkoły Podstawowej w Ujeźdźcu Wielkim; Urszuli Borowej, Elżbiety Taraszuk-Gaweł oraz Emila Nitkiewicza za szkoły Podstawowej w Kuźniczysku; Barbary Falkowskiej ze Szkoły Podstawowej w Masłowie oraz nauczycieli z Gminnej Szkoły Muzycznej Karoliny Cel, Anny Szpil, Zuzanny Dzienniak oraz Pawła Czochary.
Źródło: materiały nadsyłane przez jednostki samorządu terytorialnego.
Za treść tych informacji PAP S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności.

TAGI:
 
KOMENTARZE: 0 PRZEJDŹ NA FORUM

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

 
newsletter

TAGI

PARTNERZY 


  Związek Gmin Wiejskich  

KONTAKT
Polska Agencja Prasowa SA
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (+48 22) 509 22 22
Faks: (+48 22) 509 22 34
REDAKCJA SERWISU SAMORZĄDOWEGO PAP
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (22) 509 23 67
Faks: (22) 509 23 72, (22) 509 22 20
e-mail: samorzad@pap.pl
e-mail klubowy: klub@pap.pl
DZIAŁ SPRZEDAŻY I OBSŁUGI KLIENTA
Adam Michrowski
Tel.: (22) 509 29 47
Kom.: 516 363 056
a.michrowski@pap.pl
PAP Copyright © PAP SA 2013 .
Redakcja  |  O portalu  |  Licencje  |  Polityka Prywatności  |  v 1.4.25