facebook RSS # #

22.03.2019 14:18

Polska Agencja Prasowa Serwis Samorządowy
 
2018-07-11 15:18       aktualizacja: 2018-07-11 15:54       WIADOMOŚCI KLUBOWE
  A A A

Miasto Świdnica: OSP z nowym sprzętem

Miasto Świdnica: OSP z nowym sprzętem
Fot. UM Świdnica
Nowy sprzęt ratowniczo-medyczny trafił w ręce druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Świdnicy. Wzbogacili się oni o zestaw ratowniczy PSP R1 wraz szynami Kramera, deskę ortopedyczną ze stabilizatorem i pasami, defibrylator oraz piłę ratowniczą. Do przekazania wyposażenia doszło w siedzibie OSP przy ul. Głowackiego.

W przekazaniu sprzętu uczestniczyli m. in. Zastępca Prezydenta Miasta Świdnicy Szymon Chojnowski, pełniący obowiązki Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy st. kapitan Maciej Nowak, Prezes OSP Świdnica Jan Kalinowski oraz członkowie zarządu, jak i druhowie ochotnicy z OSP Świdnica, dyrektor Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego w Świdnicy Marek Fiłonowicz.

- Mamy nadzieję, że przekazane dziś wyposażenie pozwoli strażakom ochotnikom prowadzić akcje ratownicze w sposób jeszcze bardziej profesjonalny i co ważne skuteczny. Staramy się jako Miasto regularnie doposażać jednostkę OSP w nowoczesny sprzęt po to, aby w czasie ich działań wspólnie ze strażakami zawodowymi, mogli stanowić dla nich istotne i niezawodne wsparcie – mówi Szymon Chojnowski, z-ca prezydent Świdnicy.

Zakup sprzętu możliwy był dzięki pozyskanemu dofinansowaniu z Ministerstwa Sprawiedliwości, a dokładnie z Fundusz Sprawiedliwości w wysokości 99% środków tj.: 13662 zł. Pozwoliło, to na doposażenie jednostki OSP w specjalistyczny sprzęt ratowniczy i wyposażenie medyczne, które służyć będzie strażakom ochotnikom z OSP Świdnica przy udzielaniu pomocy poszkodowanym w różnego rodzaju akcjach ratowniczych. W jego skład wchodzi: zestaw ratowniczy PSP R1 wraz szynami Kramera, deska ortopedyczna ze stabilizatorem i pasami, defibrylator PHILIPS HeartStart FRx oraz piła ratownicza Stihl.

- Bardzo dziękujemy wszystkim osobom, które przyczyniły się do zakupu przekazanego nam wyposażenia. W naszych akcjach musimy, oprócz doskonałego przygotowania wypracowanego na szkoleniach, dysponować niezawodnym sprzętem, na który można liczyć za każdym razem. Często jego brak albo awaria może być tragiczna w skutkach – podkreśla Jan Kalinowski, Prezes OSP Świdnica.

Dodatkowo Miasto doposażyło zakupiony sprzęt w elementy, które stanowią integralną część defibrylatora PHLIPS i w znaczący sposób poprawią komfort pracy ratowników oraz osób poszkodowanych. Chodzi o specjalne elektrody przystosowane do ratowania niemowląt oraz dzieci, a także zestaw dodatkowych baterii.
Źródło: materiały nadsyłane przez jednostki samorządu terytorialnego.
Za treść tych informacji PAP S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności.

TAGI:
 
KOMENTARZE: 0 PRZEJDŹ NA FORUM

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

 
newsletter

TAGI

PARTNERZY 


  Związek Gmin Wiejskich  

KONTAKT
Polska Agencja Prasowa SA
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (+48 22) 509 22 22
Faks: (+48 22) 509 22 34
REDAKCJA SERWISU SAMORZĄDOWEGO PAP
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (22) 509 23 67
Faks: (22) 509 23 72, (22) 509 22 20
e-mail: samorzad@pap.pl
e-mail klubowy: klub@pap.pl
DZIAŁ SPRZEDAŻY I OBSŁUGI KLIENTA
Rafał Szafrański
Tel.: (22) 509 27 03
Kom.: 722 202 428
r.szafranski@pap.pl
PAP Copyright © PAP SA 2013 .
Redakcja  |  O portalu  |  Licencje  |  Polityka Prywatności  |  v 1.4.25