facebook RSS # #

16.02.2019 21:33

Polska Agencja Prasowa Serwis Samorządowy
 
2018-07-12 14:34       aktualizacja: 2018-07-12 14:42       WIADOMOŚCI KLUBOWE
  A A A

Tczew: Zielone przystanki

Tczew: Zielone przystanki
Fot. UM Tczew
Tonące w zieleni przystanki, a przy okazji informacja o tym, jak szanować środowisko, to pomysł tczewskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji.

„Zielone przystanki – bądź EKO ze ZWiK ” to projekt pilotażowy Zakładu Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Tczewie skierowany do mieszkańców. Projektem zostały objęte trzy przystanki autobusowe tj. przy ul. Wojska Polskiego (obok murali), przy ul. Jagiellońskiej (vis a vis McDonald`s) oraz naprzeciwko „starej pętli” na ulicy Armii Krajowej.

- Wybór przystanku autobusowego do projektu wynika z możliwości dotarcia do znacznej części mieszkańców na co dzień korzystającej z komunikacji miejskiej. Stworzenie zielonej, uporządkowanej przestrzeni jest odniesieniem do naturalnego środowiska w którym dobrze się czujemy, miło spędzamy czas, w tym przypadku oczekując na autobus. Mamy także nadzieję, że poprzez znaczek … bądź EKO, projekt przyczyni się do poprawy dbałości użytkowników o przestrzeń publiczną - tłumaczy Jacek Gorczyński, zastępca dyrektora ds. ekonomiczno-finansowych ZWiK.

W ramach realizacji projektu ZWiK zamierza również przekazać informacje o parametrach jakościowych dostarczanej wody oraz stopniu oczyszczania ścieków, a także informować o możliwych działaniach mieszkańców na rzecz ochrony środowiska poprzez racjonalne korzystanie z jego zasobów. W tym celu na przystankach włączonych do projektu zostaną umieszczone tablice informacyjne na temat kształtowania postaw i nawyków proekologicznych w naszym życiu codziennym.

- Bardzo się cieszę, że miejska spółka angażuje się w przedsięwzięcia zmierzające do poprawy estetyki Tczewa, a jednocześnie podejmuje działania związane z edukacją proekologiczną – mówi Mirosław Pobłocki, prezydent Tczewa. – Mam nadzieję, że nowe otoczenie przystanków spodoba się mieszkańcom, a szczególnie pasażerom oczekującym na autobus. Ulice Wojska Polskiego, Jagiellońska i Armii Krajowej należą do najbardziej uczęszczanych arterii Tczewa, więc efekt tych działań na pewno będzie zauważalny i korzystnie wpłynie na wizerunek miasta.

Projekt „Zielone przystanki – bądź EKO ze ZWiK ” wpisuje się w misję Zakładu Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Tczewie tj. „zapewnienie mieszkańcom Tczewa warunków uzyskania ciągłych i bezpiecznych dostaw wody o bardzo dobrych parametrach jakościowych oraz odbioru i oczyszczania ścieków zgodnie z wymogami ochrony środowiska przy jednoczesnym racjonalnym korzystaniu z zasobów naturalnych”.

Jak zapowiada dyr J. Gorczyński, projekt ma być gotowy do końca lipca.
Źródło: materiały nadsyłane przez jednostki samorządu terytorialnego.
Za treść tych informacji PAP S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności.

TAGI:
 
KOMENTARZE: 0 PRZEJDŹ NA FORUM

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

 
newsletter

TAGI

PARTNERZY 


  Związek Gmin Wiejskich  

KONTAKT
Polska Agencja Prasowa SA
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (+48 22) 509 22 22
Faks: (+48 22) 509 22 34
REDAKCJA SERWISU SAMORZĄDOWEGO PAP
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (22) 509 23 67
Faks: (22) 509 23 72, (22) 509 22 20
e-mail: samorzad@pap.pl
e-mail klubowy: klub@pap.pl
DZIAŁ SPRZEDAŻY I OBSŁUGI KLIENTA
Rafał Szafrański
Tel.: (22) 509 27 03
Kom.: 722 202 428
r.szafranski@pap.pl
PAP Copyright © PAP SA 2013 .
Redakcja  |  O portalu  |  Licencje  |  Polityka Prywatności  |  v 1.4.25