facebook RSS # #

18.11.2019 06:20

Polska Agencja Prasowa Serwis Samorządowy
 
2018-10-09 16:22       aktualizacja: 2018-10-09 16:26       WIADOMOŚCI KLUBOWE
  A A A

Jarocin: "Żagle Biznesu" przyznane

Jarocin:
Fot. UM Jarocin
W piątkowe popołudnie, w pięknej scenerii Pałacu w Tarcach poznaliśmy laureatów Gali Przedsiębiorczości 2017. Nagroda Burmistrza Jarocina trafiła do pięciu firm z terenu gminy Jarocin.

Profil działalności wyróżnionych przedsiębiorstw jest bardzo szeroki. Od branży reklamowej, poprzez medialną, na przetwórstwie spożywczym i produkcji meblowej kończąc.

Nagroda przyznana została po raz drugi. Tak, jak w roku ubiegłym, tak teraz, laureaci otrzymali, zaprojektowaną przez artystę plastyka Michała Batkiewicza, statuetkę „Żagiel Biznesu”. W tym roku pięć równorzędnych nagród trafiło do: P11 Group, P.H.U. Mega, Południowej Oficyny Wydawniczej, Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Jarocinie oraz firmy Rybhand.

- Jarocin bardzo dynamicznie się rozwija. Dzięki wam – zwrócił się do przedsiębiorców zaproszonych na Galę, Adam Pawlicki, burmistrz Jarocina. - Nie da się jednak nagrodzić wszystkich, bo zarejestrowanych firm w naszej gminie jest kilka tysięcy, ale każdego roku staramy się zwrócić uwagę na kilka firm, które mają niesamowity wpływ na rozwój naszej gminy – dodał włodarz gminy.

Ceremonia przyznania nagród uświetniona została występem zespołu QARTIST oraz wystawą prac wykonanych podczas międzynarodowego pleneru artystycznego, zorganizowanego w Tarcach z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz setnej rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego.

Laureacji Gali Przedsiębiorczości 2017

P11 Group znana jest z działalności w branży reklamowej. Ich nieszablonowe projekty można podziwiać na witrynach i sklepach w całej Polsce. Efekt działalności tej firmy można zobaczyć także w telewizji, ponieważ są jedną z nielicznych firm w Polsce produkujących kostki z logo stacji telewizyjnych i radiowych.

P.H.U. Mega to rodzinna firma działająca na rynku od blisko 30 lat. Dziś jest prężnie rozwijającym się przedsiębiorstwem, świadczącym usługi z zakresu krojenia i szycia tapicerki meblowej. Firma, której siedziba znajduje się w Jarocinie, zakład produkcyjny ulokowała w Tarcach, a ich produkty można znaleźć w różnych miejscach świata.

Południowa Oficyna Wydawnicza należy do z największych i najstarszych wydawnictw lokalnych nie tylko w Wielkopolsce, ale całym kraju.Prowadzi działalność nie tylko w Jarocinie, ale i w Pleszewie, Rawiczu, Gostyniu, czy Krotoszynie. Każdego dnia korzystamy z efektów pracy tej firmy czytając informacje o wydarzeniach w naszym regionie, zarówno w klasycznej wersji papierowej, jak i nowoczesnej elektronicznej. Warto wspomnieć tu także o społecznej odpowiedzialności Oficyny wykorzystującej znaczenie mediów do promocji akcji charytatywnych, których kołem napędowym jest Fundacja Ogród Marzeń. Jedna z gazet wydawanych przez POW, najstarsza - Gazeta Jarocińska – dokładnie w dniu wręczania nagród obchodziła 28. rocznicę istnienia.

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Jarocinie jest znanym i cenionym producentem wysokiej jakości wyrobów mleczarskich. Nic dziwnego, bo działa na rynku od 125 lat. Wyroby jarocińskiej mleczarni to wyroby o tradycyjnym smaku, bez środków konserwujących, a oryginalne receptury sprawiają, że są to produkty smaczne i chętnie kupowane. OSM Jarocin współpracuje z producentami mleka, których gospodarstwa położone są w Wielkopolsce na terenach pozbawionych wielkiego przemysłu, na obszarze czystym ekologicznie.

Rybhand, po ponad 20 latach działalności, plasuje się, jako jedna z najbardziej dynamicznych i elastycznych, pod względem możliwości produkcyjnych, spółek sektora rybnego w Polsce. Wyroby firmy Rybhand od wielu lat cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem i uznaniem ze względu na znakomite walory smakowe, co potwierdza współpraca z wieloma sieciami handlowymi w Polsce, a także za granicą.
Źródło: materiały nadsyłane przez jednostki samorządu terytorialnego.
Za treść tych informacji PAP S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności.

TAGI:
 
KOMENTARZE: 0 PRZEJDŹ NA FORUM

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

 
newsletter

TAGI

PARTNERZY 


  Związek Gmin Wiejskich  

KONTAKT
Polska Agencja Prasowa SA
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (+48 22) 509 22 22
Faks: (+48 22) 509 22 34
REDAKCJA SERWISU SAMORZĄDOWEGO PAP
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (22) 509 29 25
Faks: (22) 509 23 72, (22) 509 22 20
e-mail: samorzad@pap.pl
e-mail klubowy: klub@pap.pl
DZIAŁ SPRZEDAŻY I OBSŁUGI KLIENTA
Rafał Szafrański
Tel.: (22) 509 27 03
Kom.: 722 202 428
r.szafranski@pap.pl
PAP Copyright © PAP SA 2013 .
Redakcja  |  O portalu  |  Licencje  |  Polityka Prywatności  |  v 1.4.25