facebook RSS # #

20.05.2019 07:53

Polska Agencja Prasowa Serwis Samorządowy
 
2018-10-12 11:45       aktualizacja: 2018-10-12 10:47       WIADOMOŚCI KLUBOWE
  A A A

Kraków: Szpital im. Żeromskiego się zmienia

Kraków: Szpital im. Żeromskiego się zmienia
Fot. Szpital Specjalistyczny im. Stefana Żeromskiego w Krakowie/ materiały prasowe
Za trzy miesiące zakończy się remont oddziału ginekologii operacyjnej i patologii ciąży w Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego w Krakowie, zaś już w listopadzie br. rozpocznie się kolejny etap modernizacji lecznicy: po raz pierwszy od 65 lat wyremontowane gruntownie zostaną oddział dermatologiczny i obserwacyjno-zakaźny. Inwestycję finansuje miasto, z budżetu Gminy Miejskiej Kraków przeznaczono na ten cel ponad 28 mln zł, pozostałe 20 mln zł pochodzi z dotacji unijnych.

Już w grudniu pacjentki oddziału ginekologiczno–położniczego trafią do odnowionych sal o najwyższym standardzie. Aktualnie trwa tu wymiana instalacji i budowa ścian działowych, następnie odbędzie się położenie wylewek, posadzek i malowanie ścian.

Warto zaznaczyć, że na ginekologię w „Żeromskim” trafia rocznie ponad 5 tys. kobiet, w tym ponad 2 tys. pań decyduje się tu na poród. Oddział ginekologiczno-położniczy od wielu lat należy do najbardziej obleganych w regionie, jest zwycięzcą w plebiscycie „Rodzić po ludzku”, zajęła także pierwsze miejsce w rankingu 28 lecznic małopolskich w zakresie opieki okołoporodowej zorganizowanym przez stowarzyszenie „Obywatel Mama”. Ponadto w tym roku po raz kolejny „Żeromski” przeszedł pozytywnie reocenę tytułu Szpital Przyjazny Dziecku. Warto też zaznaczyć, że w tym szpitalu pracuje najlepsza położna w Polsce – Monika Wójcik, która wygrała w ogólnopolskim plebiscycie „Położna na medal”, pokonując pół tysiąca rywalek!

To nie koniec tegorocznych inwestycji w „Żeromskim”. 2 mln 700 tys. zł z budżetu Krakowa przeznaczono także na remont apteki szpitalnej. Farmaceuci rozpoczną pracę w odnowionych warunkach pod koniec 2018 r.

Kolejny etap remontu szpitala rozpocznie się już niebawem - w listopadzie i potrwa do maja 2019 r. Po raz pierwszy od momentu powstania gruntownie i całościowo wyremontowane zostaną oddziały: dermatologiczny i obserwacyjno-zakaźny. Będą wymienione wszystkie instalacje: elektryczna, gazów medycznych, pacjenci będą się leczyć w komfortowych warunkach i mieć do dyspozycji nowoczesne wyposażenie.

W trakcie przygotowania jest też nowy parking na terenie „Żeromskiego”. Pacjenci, przyjeżdżający na badania i konsultacje, często nie mają miejsca do zaparkowania samochodu. Stąd pomysł na zbudowanie tzw. zielonego parkingu na ok. 80 miejsc postojowych. W grudniu br. powinien być oddany do dyspozycji pacjentów.

Ponadto nieprzerwanie od kilku miesięcy ekipy budowlane ocieplają budynki szpitalne i wymieniają okna, zakończenie termomodernizacji zaplanowane jest na połowę 2019 r. Ocieplenie budynków pozwoli na zmniejszenie wydatków na ogrzewanie w sezonie grzewczym oraz spełnienie najnowszych wymogów sanitarnych, epidemiologicznych i przeciwpożarowych.

Zakończenie ostatniego etapu prac (rozbudowa oddziału neurologii, pediatrii i SOR-u, remont II interny i chirurgii dzieci) planuje się na grudzień 2020 r.

Czas remontu to też niestety czas utrudnień, zwłaszcza że szpital musi przyjmować na bieżąco pacjentów. Poszczególne oddziały są przenoszone do innych. – Staramy się organizować życie szpitala w ten sposób, by chorzy w jak najmniejszym stopniu odczuli intensywne prace ekip budowlanych. „Żeromski” się zmienia, wreszcie uda się zapewnić pacjentom nie tylko fachową opiekę medyczną, ale także godne warunki i komfortowy pobyt na wszystkich oddziałach! - informuje dr n. med. Jerzy Friediger, dyrektor szpitala.
Źródło: materiały nadsyłane przez jednostki samorządu terytorialnego.
Za treść tych informacji PAP S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności.

TAGI:
 
KOMENTARZE: 0 PRZEJDŹ NA FORUM

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

 
newsletter

TAGI

PARTNERZY 


  Związek Gmin Wiejskich  

KONTAKT
Polska Agencja Prasowa SA
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (+48 22) 509 22 22
Faks: (+48 22) 509 22 34
REDAKCJA SERWISU SAMORZĄDOWEGO PAP
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (22) 509 23 67
Faks: (22) 509 23 72, (22) 509 22 20
e-mail: samorzad@pap.pl
e-mail klubowy: klub@pap.pl
DZIAŁ SPRZEDAŻY I OBSŁUGI KLIENTA
Rafał Szafrański
Tel.: (22) 509 27 03
Kom.: 722 202 428
r.szafranski@pap.pl
PAP Copyright © PAP SA 2013 .
Redakcja  |  O portalu  |  Licencje  |  Polityka Prywatności  |  v 1.4.25