facebook RSS # #

19.08.2019 17:28

Polska Agencja Prasowa Serwis Samorządowy
 
2018-11-08 11:40       aktualizacja: 2018-11-07 22:15       WIADOMOŚCI KLUBOWE
  A A A

Gniew: Innowacyjne pomysły z dotacjami

Gniew: Innowacyjne pomysły z dotacjami
Fot. UMiG Gniew
Współpraca Mikrostyku ze Stowarzyszeniem CAG oraz Fundacją M.A.P.A. Obywatelska rozwija się i zaowocowała kolejną edycją konkursu grantowego MIKRO-INNOWACJE. Tym razem laureatów jest dwóch – Uczniowski Klub Sportowy Karate Tradycyjnego z projektem „STOP Przekłamanej Rzeczywistości” oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Jeleniu – „Defibrylacja bez granic”. Pierwsze zajęcia w ramach drugiego z projektów już 9 listopada.

Komisja, w skład której wchodzili przedstawiciele Mikrostyk, Urzędu Gminy Gniew oraz Stowarzyszenia CAG uznała, że każdy z projektów jest wart realizacji i może przynieść naszemu lokalnemu społeczeństwu dawkę pozytywnej energii, praktycznej wiedzy, oraz innowacyjnie podjąć problemy, z którymi na co dzień w swoim życiu się spotykamy. Nagrodzone organizacje z radością przyjęły propozycję podzielenia grantu 10 000 zł między sobą i nie zrażeni zdobyciem mniejszych środków niż wnioskowały, przystąpiły do urzeczywistnienia swoich planów. Z dodatkowym wsparciem CAG-u i Mikrostyku udało się wspólnie dostosować pomniejszony kosztorys tak, by założone działania i efekty pozostały bez zmian.

W trosce o ludzkie życie

Strażacy z OSP Jeleń z Tomaszem Kordunowskim w roli koordynatora opracowali program edukacyjny dla mieszkańców naszej gminy z zakresu pierwszej pomocy z wykorzystaniem nowatorskiego wysoce wyspecjalizowanego zewnętrznego defibrylatora AED, który za pomocą instrukcji głosowych i wizualnych jest w stanie poprowadzić każdą osobę przez procedurę bezpiecznej defibrylacji w zatrzymaniu krążenia chorego. Pojawia się jednak pewna kłopotliwa bariera – strach przed użyciem takiego urządzenia. Projekt strażaków zakłada zakup defibrylatora AED, fantomów oraz przejście specjalistycznego szkolenia pierwszej pomocy za pomocą defibrylatora, by rozpocząć szerokie działania zwiększające świadomość i umiejętności mieszkańców gminy. Będzie to przygotowanie do uruchomienia siatki tych urządzeń na terenie gminy Gniew, aby dostępne w różnych miejscach publicznych w pełnej gotowości naszych mieszkańców mogły ratować życie ludzkie w kryzysowej sytuacji. Szkolenia przeprowadzone zostaną w firmach i instytucjach na terenie gminy.

Samorozwój przez medytację

Uczniowski Klub Sportowy Karate Tradycyjnego z Kazimierzem Marutem na czele proponuje zupełnie odmienny program, uderzający w naszą świadomość życia i rozwoju osobistego. Podejmując problem „przekłamanej rzeczywistości”, pędu życia i znieczulicy społecznej, zespół pana Maruta zaprasza wszystkich mieszkańców gminy do udziału w zajęciach, mających na celu przywrócenie równowagi w życiu, racjonalizacji potrzeb, rozwoju potencjału, który każdy posiada, ale nie każdy jest świadom swoich możliwości. Brzmi mistycznie i ekstrawagancko? Może warto sprawdzić siebie podczas zajęć z medytacji, karate i już niedługo – medytacji i terapii za pomocą wybijania rytmu na oryginalnych japońskich bębnach taiko. Już teraz zapraszamy do udziału w spotkaniach na hali sportowej w Gniewie, w poniedziałki o 19:30.
Źródło: materiały nadsyłane przez jednostki samorządu terytorialnego.
Za treść tych informacji PAP S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności.

TAGI:
 
KOMENTARZE: 0 PRZEJDŹ NA FORUM

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

 
newsletter

TAGI

PARTNERZY 


  Związek Gmin Wiejskich  

KONTAKT
Polska Agencja Prasowa SA
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (+48 22) 509 22 22
Faks: (+48 22) 509 22 34
REDAKCJA SERWISU SAMORZĄDOWEGO PAP
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (22) 509 29 25
Faks: (22) 509 23 72, (22) 509 22 20
e-mail: samorzad@pap.pl
e-mail klubowy: klub@pap.pl
DZIAŁ SPRZEDAŻY I OBSŁUGI KLIENTA
Rafał Szafrański
Tel.: (22) 509 27 03
Kom.: 722 202 428
r.szafranski@pap.pl
PAP Copyright © PAP SA 2013 .
Redakcja  |  O portalu  |  Licencje  |  Polityka Prywatności  |  v 1.4.25