facebook RSS # #

10.12.2019 14:28

Polska Agencja Prasowa Serwis Samorządowy
 
2018-12-06 09:54       aktualizacja: 2018-12-03 23:08       WIADOMOŚCI KLUBOWE
  A A A

Bolesławiec: „Dzień Świętego Marcina”

Bolesławiec: „Dzień Świętego Marcina”
Fot. UM Bolesławiec
W Szkole Podstawowej nr 3 już po raz kolejny obchodzono „Dzień Świętego Marcina”, który jest z utęsknieniem oczekiwaną uroczystością w placówce. Dzień ten stanowi zapowiedź okresu świąt Bożego Narodzenia, wprowadza w nastrój tajemnicy i wiary w czynienie dobra.

Projekt „Dzień Świętego Marcina” zorganizował Samorząd Uczniowski, nauczyciele języka niemieckiego: Adrian Banyś oraz Joanna Menegoni-Skrętowska wraz z nauczycielką religii - Haliną Rudzik. Pomocą służyła także Renata Borowska - pedagog szkoły. W uroczystości brała udział cała społeczność uczniowska, grono pedagogiczne oraz rodzice.

Zapach rogalików rozchodził się po szkole już od samego rana. Tego dnia każdy uczeń mógł spróbować upieczonych przez rodziców rogali, które wyróżniały się nadzieniem z białego maku, bakalii oraz orzechów.
Uczniowie klas starszych przygotowali na tę uroczystość specjalne spotkanie z klasami I-III, w czasie którego zaznajomili uczniów z najważniejszymi wydarzeniami z życia św. Marcina zarówno w języku polskim jak i niemieckim. W czasie spotkania uczniowie mogli obejrzeć prezentację multimedialną, a nawet bajkową wersję legendy o św. Marcinie, którą każdy obejrzał z wielką uwagą i zainteresowaniem. Nie zabrakło również oprawy muzycznej – chórek zaprezentował piosenkę: „Błogosławieni miłosierni” oraz znaną w niemieckich szkołach „Ich geh’ mit meiner Laterne”. Natomiast Samorząd Uczniowski przybliżył uczniom naszej szkoły historię oraz postać św. Marcina wykonując plakat wraz z przydatnym słownictwem w języku niemieckim. Uczniowie kl. IV-VIII zostali także zaznajomieni tego dnia z historią o św. Marcinie oraz tradycjami i zwyczajami związanymi z tym świętem.

Celem projektu było przybliżenie społeczności uczniowskiej postaci św. Marcina związanej z niesieniem dobra innym ludziom, jak także zapoznanie uczniów z kulturą i tradycją krajów niemieckojęzycznych.
Społeczność szkolna już po raz kolejny zaangażowała się także w akcję „Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci” związaną ze zbiórką pieniędzy na misje dla dzieci z Afryki oraz mającą na celu uwrażliwienie uczniów na potrzeby i problemy swoich rówieśników.

W tym roku szkolnym, według legendy o św. Marcinie, który podzielił się swym płaszczem z żebrakiem - zebrane fundusze zostaną przekazane przez Radę Rodziców na środki dydaktyczne dla uczniów szkoły, a także na pomoc dla dzieci z Afryki.

(info SP nr 3)
Źródło: materiały nadsyłane przez jednostki samorządu terytorialnego.
Za treść tych informacji PAP S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności.

TAGI:
 
KOMENTARZE: 0 PRZEJDŹ NA FORUM

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

 
newsletter

TAGI

PARTNERZY 


  Związek Gmin Wiejskich  

KONTAKT
Polska Agencja Prasowa SA
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (+48 22) 509 22 22
Faks: (+48 22) 509 22 34
REDAKCJA SERWISU SAMORZĄDOWEGO PAP
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (22) 509 29 25
Faks: (22) 509 23 72, (22) 509 22 20
e-mail: samorzad@pap.pl
e-mail klubowy: klub@pap.pl
DZIAŁ SPRZEDAŻY I OBSŁUGI KLIENTA
Rafał Szafrański
Tel.: (22) 509 27 03
Kom.: 722 202 428
r.szafranski@pap.pl
PAP Copyright © PAP SA 2013 .
Redakcja  |  O portalu  |  Licencje  |  Polityka Prywatności  |  v 1.4.25