facebook RSS # #

19.02.2020 13:45

Polska Agencja Prasowa Serwis Samorządowy
 
2018-12-07 13:28       aktualizacja: 2018-12-07 22:36       WIADOMOŚCI KLUBOWE
  A A A

Piotrków Tryb.: Wolontariusz Roku

Piotrków Tryb.: Wolontariusz Roku
Fot. UM Piotrków Tryb.
Mirosław Świech został Wolontariuszem Roku 2018. Tytuł Wolontariusza Publiczności przypadł Gabrieli Radke-Dobrowolskiej. Wyróżnienia wręczono podczas Gali Wolontariatu.

W tym roku do udziału w plebiscycie zgłoszonych zostało aż osiemnastu kandydatów. Spośród nich kapituła przyznała tytuł prezesowi Stowarzyszenia Wzajemnej Pomocy Abstynenckiej „Pałacyk”. Wyróżnienie odbyło się podczas Gali Wolontariatu, którą w środowy (5.12) wieczór zorganizowano w Miejskim Ośrodku Kultury.

Laureat w swoim życiu kieruje się dewizą: „Wierzę, że każdy człowiek zna odpowiedź na pytanie: jak ma żyć? Należy dać mu tylko szansę wyszukania w sobie odpowiedzi, że cała siła i mądrość jest właśnie w nim”.
Nominowany przez Stowarzyszenie Wzajemnej Pomocy Abstynenckiej „Pałacyk” pełen zaangażowania działa bezinteresownie na rzecz ludzi dotkniętych chorobą alkoholową oraz ich rodzin, ale nie poprzestaje wyłącznie na tym nurcie. Zakres działań, w które jest zaangażowany i które sam inicjuje wokół niego i nas wszystkich określa jasno jak ważne są dla niego wszelkie związane z wolontariatem wartości.

Nagrodę główną – skuter – Wolontariusz Roku przekazał na licytację WOŚP. Gratulacje tegorocznemu zwycięzcy przekazali wiceprezydent Andrzej Kacperek oraz Przewodniczący Rady Miasta Marian Błaszczyński.
- Wolontariat to piękna, szlachetna idea- dobrowolnej, bezpłatnej i świadomej pracy na rzecz innych. Praca wolontariusza wypływa z głębi potrzeby serca, wielkiego, gorącego, pełnego miłości do bliźniego – podkreślił wiceprezydent Kacperek dziękując wszystkim wolontariuszom za ich bezinteresowną pomoc.

W tym roku po raz pierwszy zorganizowano także plebiscyt na Wolontariusza Publiczności. Głosy można było oddawać przez internet oraz na wczorajszej gali. Łącznie oddano blisko 11 tysięcy głosów.
Zwycięzcą została Gabriela Radke-Dobrowolska, który uzyskała blisko 3200 głosów.
Gabriela Radke-Dobrowolska została nominowana przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych i Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych nr 3. Zakres działań Gabrysi to nie tylko szkoła i projekty edukacyjne. Współpraca z Polskim Czerwonym Krzyżem, szerzenie idei honorowego krwiodawstwa, udział w wielu akcjach charytatywnych i pozyskiwanie funduszy i artykułów choćby w akcji „Gorączka Złota” świadczy o jej pozytywnych cechach empatycznych. Współpraca z sekcją emerytów Związku Nauczycielstwa Polskiego pokazuje nam również, jak szeroki wachlarz działań może dokonać jedna osoba.

- Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w tegoroczny plebiscyt. Jego skala była ogromna i były najlepszym potwierdzeniem, że wolontariat ma sens – podsumowuje Marcin Jończyk, prezes Stowarzyszenia HARC, które organizuje plebiscyt.
Źródło: materiały nadsyłane przez jednostki samorządu terytorialnego.
Za treść tych informacji PAP S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności.

TAGI:
 
KOMENTARZE: 0 PRZEJDŹ NA FORUM

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

 
newsletter

TAGI

PARTNERZY 


  Związek Gmin Wiejskich  

KONTAKT
Polska Agencja Prasowa SA
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (+48 22) 509 22 22
Faks: (+48 22) 509 22 34
REDAKCJA SERWISU SAMORZĄDOWEGO PAP
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (22) 509 29 25
Faks: (22) 509 23 72, (22) 509 22 20
e-mail: samorzad@pap.pl
e-mail klubowy: klub@pap.pl
DZIAŁ SPRZEDAŻY I OBSŁUGI KLIENTA
Rafał Szafrański
Tel.: (22) 509 27 03
Kom.: 722 202 428
r.szafranski@pap.pl
PAP Copyright © PAP SA 2013 .
Redakcja  |  O portalu  |  Licencje  |  Polityka Prywatności  |  v 1.4.25