facebook RSS # #

24.08.2019 07:53

Polska Agencja Prasowa Serwis Samorządowy
 
2019-02-08 13:40       aktualizacja: 2019-02-08 10:41       WIADOMOŚCI KLUBOWE
  A A A

Konin: Region dla niepełnosprawnych turystów

Konin: Region dla niepełnosprawnych turystów
Fot. UM Konin
Jak niepełnosprawni audytorzy ocenili bazę noclegową w regionie konińskim? Czy konińskie hotele, ośrodki noclegowe dostosowane są do potrzeb osób niepełnosprawnych? Są już efekty wizji lokalnej przeprowadzonej na przełomie września i października br. na terenie miasta Konina i powiatu konińskiego. Audyt zrealizowany został na zlecenie Lokalnej Organizacji Turystycznej MARINA w ramach projektu „Pełno(s)prawni turyści – baza noclegowa dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami w mieście Konin i powiecie konińskim”.

Spośród 11 zgłoszonych do projektu obiektów bazy noclegowej pozytywną rekomendację audytorów z Fundacji im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ uzyskało 6 z nich. 2 podmioty zostały zakwalifikowane wyłącznie jako baza konferencyjno-szkoleniowa. Pozostałe 3 - nie mogły uzyskać pozytywnej opinii ze względu na całkowitą niedostępność obiektu, np. brak podjazdu, windy lub toalety z udogodnieniami.

Wyniki audytu wskazują również, iż niestety właściciele obiektów noclegowych zapominają o potencjalnych klientach z innymi dysfunkcjami np. z zaburzeniami wzroku lub słuchu. W żadnym z badanych ośrodków nie ma np. oznaczeń brajlowskich. Co najważniejsze, przeprowadzony audyt stanowił dla jej uczestników szansę na niezależną i zewnętrzną ocenę stanu obecnego i jednocześnie konstruktywną propozycję wprowadzenia zmian. Wszystkie audytowane podmioty uzyskały zalecenia tak aby stały się dostępne lub bardziej przyjazne dla osób niepełnosprawnych.

Przeprowadzony audyt wyłonił również dwa obiekty, które zasługują na specjalne wyróżnienie. W samym sercu konińskiej Starówki znajduje się Blues Hostel – jedyny taki obiekt w regionie, który posiada samoobsługową kuchnię dla osób niepełnosprawnych. Z kolei w Licheniu Starym prym wiedzie Hotel Atut, który urzeka strefą relaksu, aktywnego wypoczynku, regeneracji i rozrywki. Osoby niepełnosprawne mogą tu z skorzystać z basenu (dostępny podnośnik), sauny, zabiegów SPA, kręgielni a nawet siłowni. W obu obiektach zwierzęta są mile widziane co jest szczególnie istotne w przypadku osób niewidomych i psów asystujących.

Projekt Lokalnej Organizacji Turystycznej MARINA zakładający przeprowadzenie audytów w obiektach noclegowych w regionie konińskim zakończył się wydaniem folderu z rekomendowaną bazą noclegową dostosowaną do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Folder jest dostępny w Centrum Informacji Turystycznej w Koninie oraz w wersji pdf na stronie http://www.turystyka.konin.pl/media_pliki/file/6_pl_pelnoprawni-a5.pdf

Projekt współfinansowany jest ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego.
Źródło: materiały nadsyłane przez jednostki samorządu terytorialnego.
Za treść tych informacji PAP S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności.

TAGI:
 
KOMENTARZE: 0 PRZEJDŹ NA FORUM

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

 
newsletter

TAGI

PARTNERZY 


  Związek Gmin Wiejskich  

KONTAKT
Polska Agencja Prasowa SA
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (+48 22) 509 22 22
Faks: (+48 22) 509 22 34
REDAKCJA SERWISU SAMORZĄDOWEGO PAP
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (22) 509 29 25
Faks: (22) 509 23 72, (22) 509 22 20
e-mail: samorzad@pap.pl
e-mail klubowy: klub@pap.pl
DZIAŁ SPRZEDAŻY I OBSŁUGI KLIENTA
Rafał Szafrański
Tel.: (22) 509 27 03
Kom.: 722 202 428
r.szafranski@pap.pl
PAP Copyright © PAP SA 2013 .
Redakcja  |  O portalu  |  Licencje  |  Polityka Prywatności  |  v 1.4.25