facebook RSS # #

20.05.2019 07:54

Polska Agencja Prasowa Serwis Samorządowy
 
2019-03-14 10:32       aktualizacja: 2019-03-14 04:38       WIADOMOŚCI KLUBOWE
  A A A

Polkowice: Komunikacja i bezpieczeństwo

Polkowice: Komunikacja i bezpieczeństwo
Fot. Ryszard Flisiewicz
Burmistrz Polkowic Łukasz Puźniecki spotkał się 13 marca z pracownikami firm w Polkowickiej Podstrefie LSSE. Wspólnie z nimi przejechał do Polkowic autobusem komunikacji miejskiej, rozmawiając o najbardziej palących potrzebach transportu zbiorowego do miejsc pracy.

Już przez godz. 6 rano tłoczno i gwarno zrobiło się na końcowym przystanku przy fabryce Sanden Manufacturing Poland. Na osoby opuszczające swoje miejsca pracy po nocnej zmianie czekał burmistrz Polkowic Łukasz Puźniecki oraz pełnomocnik ds. górnictwa i komunikacji Jan Wojtowicz.

W spotkaniu wzięli także udział dziennikarze, bo była to okazja do krótkiego briefingu, którego tematem była komunikacja autobusowa z Polkowic do fabryk w strefie. A te komentowali pracownicy oraz przedstawiał w szczegółach burmistrz Polkowic.

- Brakuje nam wiat przystankowych, bo tu jest niemal szczere pole, i zawsze mocno wieje. To szczególnie dokuczliwe zimą i jesienią - mówi pan Paweł. Jego kolega z pracy dodaje, że choć bezpłatna komunikacja jest bardzo wygodna, to dobrze byłoby ja tak rozwinąć, aby zachęcała do pozostawienia w domach swoich samochodów.

- Gdyby zwiększyć liczbę przystanków w mieście i jeszcze lepiej dopasować odjazdy ze zmieniającymi się potrzebami, byłoby już zupełnie dobrze - uważa.

Burmistrz Puźniecki zapewnił, że każdy głos mieszkańca korzystającego z bezpłatnej komunikacji jest dla niego ważny. Poranna wizyta u odjeżdżających po nocnej zmianie do domów, jest tego najlepszym dowodem.

- Mamy plan usprawnienia komunikacji na strefę. Mamy także pełnomocnika, który będzie się z uwagą przyglądał całej sytuacji i na bieżąco starał się reagować. I to nie tylko w ogromnie ważnym obszarze komunikacji ze strefą, ale także w wymiarze szerszym. Już teraz udało mu się wypracować niezwykle korzystne porozumienie z wójtem Gminy Grębocice, w sprawie bezpłatnych połączeń Polkowic ze stolicą tego samorządu. To z kolei otworzy nam możliwość podróżowania koleją z Grebocic do Zielonej Góry czy Wrocławia. Uruchomienie tego połączenia to kwestia kilku tygodni - poinformował burmistrz Polkowic.

Po briefingu prasowym Łukasza Puźniecki w towarzystwie Jana Wojtowicza przejechali autobusem komunikacji miejskiej do Polkowic, po drodze rozmawiając z mieszkańcami. Mówiono m. in. o kolejnych planowanych przedsięwzięciach komunikacyjnych, m. in. uruchomieniu stałego, bezpłatnego połączenia z Lubinem, czy budowie lądowiska dla śmigłowców ratowniczego Pogotowia Ratunkowego, które ma powstać przy stacji Ratownictwa Górniczo-Hutniczego w Sobinie.

- Stawiamy nie tylko na rozwój komunikacji, ale także na poprawę infrastruktury dotyczącej bezpieczeństwa mieszkańców. To kolejny z priorytetów tej kadencji, wielokrotnie sygnalizowany mi przez mieszkańców jeszcze w kampanii wyborczej - przypomniał.

Spotkanie w sprawie komunikacji pomiędzy Polkowicami i firmami strefy odbyło się wcześnie rano, w szczycie komunikacyjnym z fabryk do miasta. Chłodny świt i padający przelotny deszcz nie dawały się tym razem tak dotkliwie we znaki oczekującym na autobus, bo na wszystkich chętnych czekała gorąca kawa i herbata.
Źródło: materiały nadsyłane przez jednostki samorządu terytorialnego.
Za treść tych informacji PAP S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności.

TAGI:
 
KOMENTARZE: 0 PRZEJDŹ NA FORUM

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

 
newsletter

TAGI

PARTNERZY 


  Związek Gmin Wiejskich  

KONTAKT
Polska Agencja Prasowa SA
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (+48 22) 509 22 22
Faks: (+48 22) 509 22 34
REDAKCJA SERWISU SAMORZĄDOWEGO PAP
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (22) 509 23 67
Faks: (22) 509 23 72, (22) 509 22 20
e-mail: samorzad@pap.pl
e-mail klubowy: klub@pap.pl
DZIAŁ SPRZEDAŻY I OBSŁUGI KLIENTA
Rafał Szafrański
Tel.: (22) 509 27 03
Kom.: 722 202 428
r.szafranski@pap.pl
PAP Copyright © PAP SA 2013 .
Redakcja  |  O portalu  |  Licencje  |  Polityka Prywatności  |  v 1.4.25