facebook RSS # #

20.06.2019 08:24

Polska Agencja Prasowa Serwis Samorządowy
 
2019-04-11 15:33       aktualizacja: 2019-04-11 15:50       WIADOMOŚCI KLUBOWE
  A A A

Jarocin: Lokalny Klub Rodzinny

Jarocin: Lokalny Klub Rodzinny
Fot. UM Jarocin
Od początku roku w Jarocinie działa Lokalny Klub Rodzinny dla rodzin z małymi dziećmi w wieku od urodzenia do 5 roku życia. To jeden z trzech podobnych w Wielkopolsce. O idei utworzenia klubu rozmawiali z dziennikarzami przedstawiciele władz samorządowych gminy Jarocin, ośrodka pomocy społecznej i realizatorów projektu „Dobry strat”.

LKR powstał w ramach innowacyjnego projektu „Dobry Start", który ma na celu zwiększenie dostępu do dobrej jakości usług społecznych rodzinom z małymi dziećmi. Projekt jest realizowany przez Instytut Małego Dziecka im. Astrid Lindgren w Poznaniu we współpracy z Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej i Gminą Jarocin. Jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej. - Po przedstawieniu wstępnej koncepcji, jak taki klub miałby funkcjonować na naszym jarocińskim gruncie, wniosek zyskał aprobatę , dzięki czemu to potrzebne miejsce mogło w Jarocinie zaistnieć – informował podczas spotkania z dziennikarzami Igor Armon, dyrektor Miejsko Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jarocinie. - Jarocin jest jedną z trzech miejscowości, które zostały wybrane spośród kilkunastu ubiegających się o dofinansowanie. Dwie pozostałe to Rawicz i Czarnków. Cieszymy się, że możemy realizować nową usługę społeczną skierowana do rodzin z małymi dziećmi od urodzenia do 5 roku życia, również z różnymi trudnościami np. wychowawczymi – dodał dyrektor MGOPS.

Lokalny Klub Rodzinny w Jarocinie znajduje się w lokalu gminnej spółki - Jarocińskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego, w bloku na Osiedlu 1000-lecia. Od początku tego roku rodziny z małymi dziećmi mogą w klubie ciekawie spędzić czas pod okiem zespołu wykwalifikowanych konsultantów rodzinnych. - Przestrzeń jest zaaranżowana w taki sposób, żeby odpowiadała na ważne potrzeby małych dzieci – jest bezpieczna i dostępna a jednocześnie ucząca a zarazem modelowana w zależności od potrzeb uczestników spotkań – informuje Agnieszka Majdecka – lokalny koordynator projektu. - Dzieci w towarzystwie swoich rodziców mają okazję do wspólnej zabawy w różnych kącikach. Rodziny z małymi dziećmi mają również dostęp do zabawek, materiałów edukacyjnych oraz książek. Czas spędzony w Lokalnym Klubie Rodzinnym jest więc również doskonałą okazją do pogłębiania więzi z dzieckiem, poprzez wspólną, przynoszącą wszystkim radość, zabawę.

Podczas briefingu prasowego w Jarocinie główne koordynatorki projektu: Marta Podłużny i Małgorzata Postaremczak z Instytutu Małego Dziecka informowały, że celem inicjatorów przedsięwzięcia, poza oferowaniem różnego rodzaju zajęć rozwojowo-edukacyjnych, jest wsłuchiwanie się w potrzeby i oczekiwania rodziców. - Chcemy stworzyć przestrzeń, będącą okazją do spotkania innych rodziców, wzajemnej wymiany doświadczeń przy filiżance kawy lub herbaty oraz uzyskania wsparcia w zależności od ich potrzeb – podkreśliła Marta Podłużny. - Pragniemy wspólnie budować przyjazne miejsce, w którym spędzając wolny czas, uczestnicy zajęć będą czuć się z sobą dobrze, bezpiecznie i swobodnie – dodała Małgorzata Postaremczak.

W ramach spotkań w jarocińskim klubie, poza bezpłatnymi zajęciami edukacyjno – rozwojowymi, a także wydarzeniami kulturalno – edukacyjnymi, już wkrótce w klubie dostępni będą także specjaliści, tacy jak: logopeda, położna, psycholog, prawnik.

- Dziękuję zarówno dyrektorowi, jak i pracownikom MGOPS-u, którzy zaangażowali się w tworzenie tego klubu. Uważam, że jest to świetny pomysł. Pragnę podziękować również radnemu – Maciejowi Śledzianowskiemu, który walczył o to, by ten klub był właśnie w tym obiekcie, który należy do Gminy Jarocin, do gminnej spółki JTBS. Zaproponował, żeby to właśnie na jego osiedlu powstał i bardzo dobrze, bo jest to centrum miasta. Najlepsze co możemy robić, to inwestować w przyszłość naszych dzieci, naszych rodzin, bo rodzina, dzieci są dla nas dobrem najważniejszym – podsumował burmistrz Jarocina, Adam Pawlicki.

Lokalny Klub Rodzinny w Jarocinie zlokalizowany jest w bloku nr 44 przy ul. Św. Ducha i czynny jest w każdy wtorek i czwartek od godz. 15:00 – 19:00 oraz w soboty od 9:00 do 14:00.
Źródło: materiały nadsyłane przez jednostki samorządu terytorialnego.
Za treść tych informacji PAP S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności.

TAGI:
 
KOMENTARZE: 0 PRZEJDŹ NA FORUM

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

 
newsletter

TAGI

PARTNERZY 


  Związek Gmin Wiejskich  

KONTAKT
Polska Agencja Prasowa SA
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (+48 22) 509 22 22
Faks: (+48 22) 509 22 34
REDAKCJA SERWISU SAMORZĄDOWEGO PAP
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (22) 509 23 67
Faks: (22) 509 23 72, (22) 509 22 20
e-mail: samorzad@pap.pl
e-mail klubowy: klub@pap.pl
DZIAŁ SPRZEDAŻY I OBSŁUGI KLIENTA
Rafał Szafrański
Tel.: (22) 509 27 03
Kom.: 722 202 428
r.szafranski@pap.pl
PAP Copyright © PAP SA 2013 .
Redakcja  |  O portalu  |  Licencje  |  Polityka Prywatności  |  v 1.4.25